Tychy. Mówiła, że ma 14 lat, on się z nią umówił. Uniewinniony, bo "niewielu jest bez skazy"

Związkowiec z Sierpnia '80 Franciszek G. został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Tychach. Mężczyzna był oskarżony o składanie seksualnych propozycji małoletniej poniżej 15 roku życia. Pod 14-latkę podszywała się dorosła kobieta.

12 maja 2017 roku 64-letni Franciszek G. umówił się w Tychach na randkę z 14-letnią Kamilą, poznaną w internecie. Gdy przyszedł w umówione miejsce, zamiast 14-latki zastał 29-letnią Annę F. w asyście policji. Sytuacja miała miejsce w maju 2017 roku. W środę Sąd Rejonowy w Tychach wydał w sprawie związkowca wyrok uniewinniający.

Tychy. Sąd uniewinnił związkowca

Zarzut, który usłyszał były lider sierpniowego strajku z 1980 roku w fabryce Fiata w Tychach, dotyczył złożenia propozycji obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-latkę. Zgodnie z polskim prawem, mógł zostać skazany na karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

Franciszek G. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddane się karze, o czym już wcześniej pisały media. Mimo to prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Wpływ na tę decyzję miał fakt, że mężczyzna był wcześniej karany za znęcanie się nad rodziną.

Teraz, jak donosi "Dziennik Zachodni", podczas rozprawy sędzia powiedział, że "tak naprawdę nie wiemy, czy oskarżony rzeczywiście chciał umówić się z 14-latką". Dodał, że 29-latka podająca się za 14-latkę „nagabywała” G., a mężczyzna po wysłanym przez nią zdjęciu stwierdził, że dziewczyna nie może mieć mniej niż 15 lat. - Pan Franciszek nie jest osobą kryształową, ale niewielu z nas jest bez skazy - podsumował sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura zapowiedziała złożenie apelacji.

Więcej o:
Komentarze (136)
Tychy. Mówiła, że ma 14 lat, on się z nią umówił. Uniewinniony
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 20 razy 12

  Przypomniał mi się taki dowcip.
  W sadzie pokrzywdzona krzyczy, że oskarżony to oszust bo mówi, że mnie zgwałci a tylko torebkę ukradł.

 • morfologia66

  Oceniono 20 razy 10

  Ona udawała że ma 14 lat a on udawał że chce ją przelecieć. Tak się bawili w necie.

 • swietyszczur

  Oceniono 10 razy 8

  Jak cie podrywa 14-latka w internecie to badz pewien ze to :slynny "lowca pedofili" niejaki Krzysztof Dymkowski z Wroclawia :)

 • Oceniono 13 razy 7

  Słusznie. Było jakieś nieudolne usiłowanie, ale realnie żadnej pokrzywdzonej osoby nie ma w tej sytuacji, tak jak tu kilka osób skomentowało. A oburzonych wyrokiem zapytam- może należałoby jeszcze przyznać opiekę psychologa i odszkodowanie tej nieistniejącej 14-latce?

 • milleniusz

  Oceniono 24 razy 6

  Rozumiem potępienie pedofili, ale ten wysyp społecznych inkwizytorów (zwykle to są jednak starsi faceci) podających się za nastolatki by wrabiać innych nabiera rozmiarów patologicznych. Co więcej, ta kobieta mogła podżegać do przestępstwa, skoro nagabywała. Choć może nie, skoro 14-latka była wymyślona. Ale wtedy właśnie nie można skazać kogoś za seks z wyimaginowaną nastolatką. Chyba?

  Tak czy owak. Najpierw niech szukają wśród kleru.

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 5

  Przecież za czasów Wojtyły w Watykanie było dozwolone obcowanie z dziećmi od 12 roku życia. Zmienił to Franciszek na lat 18. Wojtyła umiłował Lawa, Maciala, Wesołowskiego, Skorodeckiego, Karczewskiego itd. Polacy wzorują się na tym śniętym.

 • kryweg

  Oceniono 15 razy 5

  Jest sporo kobiet - idiotek, ale idiotka - sędzia to już przegięcie. Czyżby też z ziobrowego zaciągu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX