Mistrzostwa świata w piłce nożnej. "Wiadomości" TVP z Moskwy. A nasi politycy? Zostali w domu

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 właśnie ruszyły. Z tej okazji "Wiadomości" TVP były dziś nadawane na żywo z Moskwy. Jak podały "Wiadomości", do Rosji nie wybierają się póki co najważniejsi polscy politycy.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 zaczęły się meczem Rosja - Arabia Saudyjska. Rosja wygrała 5:0. Na miejscu byli reporterzy "Wiadomości" TVP. Oprócz informacji o sporcie były pytania o bezpieczeństwo na mundialu, a także wątki polityczne. Jak podały "Wiadomości" TVP, do Rosji nie pojechali najważniejsi polscy politycy. 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Polscy politycy zostali w domu

- Władze Wielkiej Brytanii wzywały do politycznego bojkotu mundialu w Rosji. W przeddzień apel wystosował szef MSZ Ukrainy. (...) "Pokażcie Putinowi czerwoną kartkę" - cytował reporter TVP. I dodał, że w Moskwie nie było dziś najważniejszych polskich polityków.

Okazuje się, że to samo ma dotyczyć kolejnych rozgrywek. - W pierwszej fazie raczej nie należy spodziewać się wysokich przedstawicieli państwa polskiego. Zobaczymy, jak dalej będą się rozwijały mistrzostwa, jakie sukcesy będzie osiągała polska ekipa - mówił Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. 

Wielu polityków na pewno jednak śledzi sportowe zmagania w domach. Mistrzostwa świata w piłce nożnej chyba udzieliły się posłom.

Polska na mundialu zagra już 19 czerwca. Będzie to pojedynek z Senegalem. - Mocno wierzymy w to, że będą to dla nas udane mistrzostwa. Wszystkie mundialowe mecze tylko w TVP - podsumował prowadzący "Wiadomości", Michał Adamczyk. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. "Wiadomości" TVP z Moskwy
Zaloguj się
 • cmochall

  Oceniono 16 razy 12

  Widac bylo na twarzy Prezydenta Rosji zmartwienie ,ze polscy politycy byli nieobecni na otwarciu MS a zapowiedz dalszego bojkotu z ich strony przyprawia Go o bol glowy.

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 11

  CO ZA RÓŻNICA. - i tak nic pożytecznego nie robią, obywateli mają w d..ie większość głosuje tylko po to, żeby podlizać się biskupom.

 • felucjan

  Oceniono 13 razy 11

  Niech jadą!!! A Putin niech ich wszystkich na Syberię w piz...u wyśle. Oni wszyscy marzą przecież o bohaterskiej śmierci męczeńskiej w imię ojczyzny.

  P.S. dołożę do biletu.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 14 razy 10

  Boją się przejęcia władzy przez Rydzyka.

 • munaciello

  Oceniono 12 razy 10

  "Genetycznie antyrosyjska" tuba propagandowa "genetycznie antyrosyjskiego" PiS zbojkotowała mundial...
  ... nadając z Moskwy swój najważniejszy program informacyjny...
  To się nazywa "antyrosyjskość wirtualna".

 • epik73

  Oceniono 9 razy 9

  Ważni politycy :))))))) Jeden jest który nimi trzęsie a reszta to marionetki bez które mają do powiedzenia co żyd za okupacji

 • kinio101

  Oceniono 12 razy 8

  Piłkarze jednak "jakoś" pojechali. A przecież też mogli zostać, żeby zrobić przyjemność naszym ukraińskim przyjaciołom. Np. mógł pojechać tylko masażysta i może jeszcze kucharz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX