Przez pół minuty kierowca TIR-a wyprzedzał na obwodnicy Kocka. Wszyscy uciekali na pobocze

Ponad pół minuty zajęło kierowcy TIR-a wyprzedzanie innej ciężarówki. W tym czasie kierowcy jadący z naprzeciwka musieli uciekać na pobocze.

Nagranie, pokazujące lekkomyślny i szalenie niebezpieczny manewr trafiło na portal YouTube. Widzimy na nim, jak na obwodnicy Kocka przez ponad 30 sekund kierowca TIR-a usiłuje wyprzedzić inną ciężarówkę.

 

W trakcie manewru cały czas jedzie pod prąd, a kierowcy z naprzeciwka, by uniknąć czołowego zderzenia, zjeżdżają na pobocze. Jakby tego było mało, za TIR-em jedzie czarny suv, w którym kierujący również nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. 

"Dziennik Wschodni" informuje, że sprawa nie trafiła na policję. - Zapoznamy się z filmem, ale trudno powiedzieć, czy kierowcę ciężarówki da się ustalić. Jakość tego typu nagrań nie zawsze pozwala na odczytanie numerów tablicy rejestracyjnej - mówi dziennikowi sierżant sztabowy Ewelina Skorupska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie

Komentarze (136)
Kock. Niebezpieczny manewr wyprzedzania na obwodnicy
Zaloguj się
 • patryk.nijaki

  Oceniono 49 razy 49

  nie da się? jak się nie chce to się nie da. Podpowiem jak to zrobić. otóż pan szofer nie jechał przez las tylko obwodnicą na której co jakiś czas są kamery dobrej jakości. znane jest miejsce i data co do minuty, samochód też ciężko pomylić z innym, wystarczy wiec przejrzeć pobliski monitoring i miszcz kierownicy będzie znany. pozdrawiam

 • shtalman

  Oceniono 30 razy 28

  Ale o co kaman? Typowo wolskie śmiało, zmieścisz się. Na pl. Piłsudskiego nawet pomnik postawili za takie zachowanie

 • cozano

  Oceniono 28 razy 28

  Z pewnością znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przecież ni się nie stało....ano tym razem.
  Za taki styl jazdy kierowca ciężarówki powinien dożywotnio utracić zawodowe prawo jazdy, gdyż takiej mentalności już się nie zmieni.

 • kingstonny

  Oceniono 28 razy 26

  Chcialem uprzejmie doniesc, ze w normalnym kraju inni kierowcy by natychmiast dzwonili na policje podajac rejstracje, wyglad, miejsce, itd. W normalnym kraju spoleczenstwo pomaga policji w zlapaniu przestepcow.

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 16 razy 16

  Nie można? Nasza policja nie potrafi " znaleźć" podejrzanego kiedy poszkodowany przynosi im adres pod którym gad prowadzi działalność gospodarczą. Ciekawe jak to robią inni, że są w stanie odczytać dane z kamer, dronów, ba...z satelity.

 • krysiek7

  Oceniono 15 razy 13

  Ten czarny suv po drugim samochodzie skrajnie mknącym poboczem to raczej już powinien zorientować się w niebezpieczeństwie... Ale nie odpuszczał - tuż za zderzakiem TIR-a. Ten to dopiero ma nerwy na wodzy!
  A gdzie były nasze "lotne brygady", tak ochoczo wystawiające mandaty?

 • yosemitesam

  Oceniono 11 razy 11

  Zmieścisz się, śmiało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX