Starszy pan w Gdyni na chwilę zostawił swój wózek inwalidzki. Wykorzystał to 33-letni złodziej

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Tomasz Nies?uchowski / AG)

Policjanci z Gdyni zatrzymali 33-letniego Ukraińca, który ukradł starszemu mężczyźnie wózek inwalidzki. Do kradzieży doszło, gdy 89-letni Gdynianin wybrał się z opiekunką na spacer w centrum miasta.

89-letni mieszkaniec Gdyni kilka dni temu wybrał się wraz z opiekunką na spacer na skwer w centrum miasta. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim, postanowił jednak odbyć krótki spacer piechotą. Gdy wrócił, okazało się, że wózek zniknął.

Dwa dni po kradzieży policjanci wytypowali, że prawdopodobnym sprawcą jest 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyznę zatrzymano, w jego mieszkaniu znaleziono skradziony wózek.

"Wózek wrócił już w ręce prawowitego właściciela, dla którego był jedynym środkiem lokomocji umożliwiającym kontakt ze społeczeństwem" - komentuje policja.

33-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Jak pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać najgorętsze miesiące?

Czy te osoby mogły się kiedykolwiek spotkać? W tym quizie trzeba mieć wiedzę i dobrze kojarzyć
1/20Podajemy dwie postaci historyczne, na podstawie tego, kiedy żyły, określcie, czy mogły się spotkać. Na początek Napoleon Bonaparte i caryca Katarzyna:
Zobacz także
  • Lublin. Marsz Równości i policjanci zaatakowani przez kontrmanifestację Lublin. Są zarzuty i areszt po ataku na Marsz Równości. Napaść na policjantów, pobicie
  • Ryszard Czarnecki Czarnecki: Jak Jarosław Kaczyński każe startować na wójta, to wystartuję
  • Adam Bielan Bielan o nowej taśmie Morawieckiego: Premier spotkał się z Kubicą i sprawę wyjaśnili

Najnowsze informacje