"Łowcy głów" wytropili przestępcę we Wrocławiu. Miał do odsiadki 13 lat, ukrywał się tyle samo

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę ukrywającego się od kilkunastu lat. Po latach spędzonych za granicą poczuł się na tyle pewnie, by wrócić do kraju. Nie spodziewał się, że trafi w ręce funkcjonariuszy.

"Łowcy głów z Wrocławia" - funkcjonariusze zajmujący się tropieniem niebezpiecznych przestępców - zatrzymali wspólnie z krakowską policją mężczyznę. 36-latek był poszukiwany przez ostatnich 13 lat. Miał do odbycia karę 13 lat więzienia za włamania i kradzieże. Został zatrzymany na terenie lotniska Kraków-Balice, gdzie miał spotkać się z bliską osobą.

Jak informuje wrocławska policja, mężczyzna posługiwał się danymi i dokumentami innej osoby. Ukrywał się wcześniej na terenie Europy i skutecznie wprowadzał w błąd tamtejsze organy ścigania. Tam też dopuszczał się różnych przestępstw.

Najwyraźniej wierzył w niezawodność swojej metody i wrócił do Polski. Został jednak namierzony przez polskie służby.

"Poszukiwany był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów. Do momentu potwierdzenia jego tożsamości za pośrednictwem urządzenia do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, mężczyzna cały czas legitymował się danymi innej osoby i próbował przekonywać, że nie jest poszukiwany" - czytamy w komunikacie policji. Dopiero później przyznał, jak naprawdę się nazywa.

Mężczyzna tak długo posługiwał się fałszywą tożsamością, że nie był w stanie przypomnieć sobie swojej prawdziwej daty urodzenia. Teraz odsiedzi zaległy wyrok.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (21)
Wrocław. "Łowcy głów" wytropili przestępcę
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 6 razy 6

  Zanim przeczytałem, myślałem że jest to o przestępcy konstytucyjnym Andrzeju D. Ale miejmy nadzieję że i on trafi za kratki.

 • fiodor44

  Oceniono 8 razy 6

  Jakby nie uciekał, pewnie by wyszedł max po 10, czyli 3 lata temu. A tak - po 13 latach ukrywania się jak szczur - odsiadeczka prawie do 50-tki.

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 11 razy 5

  ja pierd.. 13 lat za włamania a za zabujstwo zony 1 rok po dobrym sprawowaniu

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 4

  Jakim cudem był na wolności mając 13 lat do odsiedzenia?

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  "Mężczyzna tak długo posługiwał się fałszywą tożsamością, że nie był w stanie przypomnieć sobie swojej prawdziwej daty urodzenia. Teraz odsiedzi zaległy wyrok."
  ========================================================================
  O wyroku też pewnie zapomniał...

 • euthanasiator

  Oceniono 6 razy 0

  Za 20 lat wypuszczą i przeproszą

 • zimmel

  Oceniono 2 razy 0

  Lepiej teraz niż wcale nie siedzieć

 • nino.rota

  Oceniono 9 razy -5

  Rudego Kaszuba, ktory uciekl i ukrywa sie w Brukseli tez tak przywitamy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX