Ciężarówka wjechała pod pociąg w Zachodniopomorskiem. Jedna osoba nie żyje, 22 rannych

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Daleszewie ciężarówka wjechała pod przejeżdżający pociąg. Nie żyje jedna osoba, a 22 jest rannych.

Jak podaje portal chojna24.pl do wypadku doszło o godz. 13 na niestrzeżonym przejeździe w Daleszewie w woj. zachodniopomorskim (trasa Szczecin Podjuchy - Daleszewo Gryfińskie). Samochód ciężarowy przewożący drewno zderzył się tam z pociągiem relacji Szczecin Główny - Zielona Góra.

Na miejscu trwa akcja ratownicza, trasa Kostrzyn - Szczecin jest nieprzejezdna - informuje PKP. Uszkodzeniu uległa sieć trakcyjna, a także tor. PKP organizuje komunikację zastępczą. Jak ustaliło Radio Szczecin, trasa ma być zablokowana przynajmniej do końca dnia.

Według informacji TVP3 Szczecin w wypadku zginęła jedna osoba, a 22 zostało rannych. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Ciężarówka wjechała pod pociąg w Daleszewie. Wypadek na przejeździe
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 10

  To wjeżdżanie pod pociągi na przejazdach, to chyba jakiś nasz nowy sport narodowy!

 • kmrp

  Oceniono 9 razy 9

  W Polsce kierowcą ciężarówki zostaje się na zasadach selekcji negatywnej. Kierowcami tirów są ludzie, którzy ze względu na swoją nieodpowiedzialność nie nadają się do żadnej innej pracy. 22 rannych? Czy kierowca tej ciężarówki nie powinien do końca życia płacić odszkodowania ofiarom spowodowanego przez siebie wypadku? Pieprzony janusz kierownicy pewno myślał "ja nie zdążę? JA? - a poza tym skoro tyle linii kolejowych jest już nieczynnych, to i pewno TA TEŻ!".

 • kamillwawa

  Oceniono 4 razy 4

  Kierowca ciężarówki tym razem zapomniał, że są wieksi od niego. Zapewne przyzwyczajony do rozpychania wśrod osobówek (bo przecież co mi zrobicie duży jestem) nie pomyślal, że jest mocniejszy od niego zawodnik - pociąg. Oto skutki...

 • uthark

  Oceniono 3 razy 3

  Przykład podjęcia decyzji przez kierowcę ciężarówki o złamaniu przepisów ruchu drogowego:

  grudziadz365.pl/pl/473_na_sygnale/71003_tir_a_przejechal_przez_torowisko_na_czerwonym_swietle.html

  Czerwone światło pulsuje w najlepsze, a kierowca wjeżdża na przejazd.

 • zdziwiony6

  Oceniono 11 razy 3

  Ten wypadek to tragedia i musimy w końcu przyjąć do wiadomośći, że wskaźnik wypadków samochodowych w Polsce jest jeden z najwyższych w Europie. Niestety przyczyną wielu wypadków jest bezmyślność kierowców. Wyprzedzanie na trzeciego, wyprzedzanie na ciągłej linii i na zakręcie, nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, brak uwagi na niestrzeżonych przejazdach, omijanie zamkniętych szlabanów itp. Niestety jako społeczeństwo jesteśmy cywilizacyjnie zacofani.

 • do-las

  Oceniono 15 razy 3

  "Samochód ciężarowy przewożący drzewo "
  A może to jednak DREWNO było ?

 • jvn

  Oceniono 6 razy 2

  TVP używa emotek w informacjach o śmierci ludzi. W sumie nie ma się co dziwić skoro zatrudniają dwudziestolatków, byle ze słusznymi poglądami. Teraz czekam na wirtualne znicze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX