Lichocka krytykuje program w TVP Info. "Bycie dziennikarzem nie oznacza zgody na obrażanie"

Joanna Lichocka skrytykowała postawę prowadzących program "Studio Polska", którzy nie reagowali na komentarze obraźliwe w stosunku do osób homoseksualnych. - Bycie dziennikarzem (...) nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych - oceniła.

W programie "Studio Polska" na antenie TVP Info debatowano na temat praw osób LGBT. Z widowni padało wiele obraźliwych określeń, jak "zboczeńcy", przekonywano, że "homoseksualne dziecko ma przywileje", czy mówiono o "zezwierzęceniu". Prowadzący program Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nie reagowali na komentarze. Jak informuje serwis Wirtualne Media, na audycję wpłynęło już ponad 30 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

TVP Info zapewnia, że dba o pluralizm

TVP broni prowadzących program, argumentując, że jest to program "bez cenzury i żadnych ideowych ograniczeń", a rolą prowadzących jest "dbanie o pluralizm wypowiedzi, a nie ocenianie uczestników programu".

W tym konkretnym przypadku prowadzący dbali o to, by wszystkie strony sporu dotyczącego Parady Równości mieli możliwość zabrania głosu, reagowali na opinie skrajne i kilka razy apelowali o kulturę słowa. Natychmiast po wypowiedzi, w której pojawiło się słowo "zboczeńcy" przekazali głos gościowi, który krytycznie skomentował takie sformułowanie

- informuje TVP. Jak zauważają Wirtualne Media, ani Magdalena Ogórek, ani Jacek Łęski nie zwrócili uwagi mężczyźnie, który osoby nieheteroseksualne określił mianem "zboczeńców", a jedynie przekazali mikrofon dalej. Później mężczyźnie ponownie udzielono głosu.

Joanna Lichocka o zgodzie na obrażanie

Stanowisko inne niż TVP i sami prowadzący, zajęła posłanka Joanna Lichocka. Jej zdaniem brak kontry do opinii dowodzi tego, że "prowadzący nie panowali nad programem". - Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji publicznej, a to nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych - powiedziała Lichocka w rozmowie z serwisem.

Joanna Lichocka już wcześniej krytykowała Magdalenę Ogórek gdy ta zaatakowała senatora Marka Borowskiego i sugerowała, że "zmienił nazwisko z Berman". "Pani Magdo, Marek Borowski opowiadał publicznie o domu i pochodzeniu, np. w moim tekście przed laty. Pani wpis nie jest celny, ani elegancki" - pisała na Twitterze członkini Rady Mediów Narodowych.

Magdalena Ogórek przerywała innym

Wirtualne Media zauważają, że prowadzący Magdalena Ogórek niejednokrotnie przerywała gościom, kiedy wygłaszali obraźliwe komentarze. Jednej z uczestniczek mówiła nawet, że to, co robi jest "skandalem", a zasadą programu jest "słuchanie prowadzących".

Więcej o:
Komentarze (105)
Lichocka krytykuje program w TVP Info. "Bycie dziennikarzem nie oznacza zgody na obrażanie"
Zaloguj się
 • miastomakow

  Oceniono 26 razy 22

  Chciała by Borowski przepraszał za ojca. A czy córka pani Ogórek będzie przepraszała za swojego ojca konfidenta SB?

 • turhotel

  Oceniono 20 razy 20

  Tak jak Lichockiej nie trawię, to tym razem się z nią w pełni zgadzam. W Szkle Kontaktowym takie fanaberie są momentalnie ścinane.

 • def11

  Oceniono 22 razy 20

  "Bycie dziennikarzem (...) nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych"

  Kim ? Do kogo ten apel ? Ogórek i Łęski to nie dziennikarze, to funkcjonariusze w służbie partyjnej propagandy.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 20 razy 16

  Dopiero teraz poczuła że szambo to nie perfumeria?

 • Jola Jola

  Oceniono 13 razy 13

  Jak mówią k...a to profesja, a kur..two to styl bycia. Smród ze stylu bycia ogórków , piętów rozlewa się już nawet po PiS -ie. A oni jak każdy, też nie lubią śmierdzieć.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 15 razy 13

  ogórek najbardziej sprzedajna dziw..a. Wiadomo jakie kontakty łączą ją z glizdą pełzającą przed małym szeregowcem.

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 11

  ogórek to znany lachociąg. na tej umiejętności opiera się cała jej kariera.

 • biheppy

  Oceniono 13 razy 11

  Ta gwiazdeczka juz nie wie co robic by zadowolić pisiorow. Wdzieczy się kokietuje. Klamie mowiac ze z lewicą nic ją nie łączyło a zamiast na siebie głosowała na Dudę. Irytuje to nawet prawicowcow. Dziwie sie tylko że może spoglądać na siebie do lustra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX