"Dachówki leciały, huk". Policja i prokuratura badają lotniczą zagadkę z lotniska w Pyrzowicach

Lądowanie samolotu (zdjęcie ilustracyjne)

Lądowanie samolotu (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. pixabay.com / CC0 Creative Commons)

Policja i prokuratura badają sprawę z lotniska w Pyrzowicach. Mieszkańcy Ożarowic już wcześniej narzekali na lądujące samoloty, ale tym razem maszyna miała uszkodzić dach jednego z domów.

Sytuacja rozegrała się w niedzielę 9 czerwca w Ożarowicach (woj. śląskie), miejscowości leżącej nieopodal portu lotniczego w Pyrzowicach. Początkowo sądzono, że jedna z lądujących maszyn uszkodziła np. skrzydłem dach jednego z domów - opisuje portal tvn24.pl.

Służby potwierdziły uszkodzenie dachu, jednak okazało się, że to podmuch powietrza, powstały podczas lądowania samolotu, doprowadził do tego, że miały spaść dachówki. - Tak było, że nisko przeleciał, był jeden wielki huk i te dachówki leciały - opowiadał jeden z mieszkańców.

Prokuratura bada sprawę z Ożarowic

Zagadkowym zdarzeniem zajęła się policja, która przesłuchała świadków i przekazała materiały prokuraturze, oprócz tego o zajściu poinformowano Urząd Lotnictwa Cywilnego i Państwową Komisję Wypadków.

Według mieszkańców, z którymi rozmawiał portal tvn24.pl, to nie pierwszy tego typu incydent, a na hałas uskarżają się od lat. Walczą też o odszkodowania za wszelakie niedogodności.

Rzecznik portu w Pyrzowicach zapewnił natomiast, że żadna skarga w sprawie spadających dachówek w Ożarowicach nie wpłynęła. Dodał, że jeżeli zostanie udowodnione, że samolot zbyt nisko leciał, to poszkodowany mieszkaniec będzie musiał zwrócić się albo do przewoźnika, albo do Polskiej Żeglugi Powietrznej.

Srebro. Quiz wiedzy ogólnej
1/20Miejsce nagradzane srebrnym medalem to:
Zobacz także
 • Pożar samolotu Lufthansy Samolot Lufthansy stanął w płomieniach. Ogień zajął kadłub Airbusa A340-300
 • urn:newsml:dpa.com:20090101:180611-90-018897 Pożar na płycie lotniska. Zapłonął holownik, chwilę później zajął się airbus Lufthansy
 • Lotnisko Rzeszów-Jasionka (zdj. z 2012 r.) W Jasionce rozbił się samolot ultralekki. Lotnisko zamknięto, zawracano samoloty
Komentarze (91)
Lotnisko Pyrzowice. Samolot uszkodził dach domu w Ożarowicach
Zaloguj się
 • melmakianin

  Oceniono 20 razy 16

  Trochę ciężko mi uwierzyć w ten podmuch od samolotu, jednak bardziej zastanawia mnie jak chłop ma udowodnić że samolot leciał zbyt nisko?

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 5

  Podczas walki o lokalizację lotniska w Lublinie padł argument, że będą latać między blokami a dzieci z balkonów się będą czepiać skrzydeł:)))

 • justas32

  Oceniono 13 razy 5

  To wyraźny dowód działalności UFO. Ale sceptycy i tak nie uwierzą ...

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 4

  "Początkowo sądzono, że jedna z lądujących maszyn uszkodziła np. skrzydłem dach jednego z domów ..."

  A "kołami" roz....ła psią budę!?

 • wl_wl

  Oceniono 10 razy 4

  A Anek nie rozwiąże zagadki?

 • fryderykus

  Oceniono 3 razy 3

  w Baranowie bedzie zrywać całe dachy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje