Zamkną plaże w Trójmieście. W Zatoce Gdańskiej znaleziono bardzo niebezpieczne miny

Są uznawane za najgroźniejsze. Chodzi o dwie miny z czasów II wojny światowej odnaleziono w Zatoce Gdańskiej. Jak podaje Radio Gdańsk, by je wywieźć, trzeba będzie zamknąć wszystkie plaże w całym Trójmieście.

Miny znaleziono na wysokości Portu Gdynia podczas prac prowadzonych przez Urząd Morski.

- To najgorsze miny, typu "GC". Są bardzo niebezpieczne. W każdej z nich jest 1000 kilogramów ładunku wybuchowego. Dodatkowo, mają zabezpieczenia mechaniczne. W pobliżu min leżą także torpedy, ale one nie stanowią takiego problemu, jak wspomniane miny - mówi Radiu Gdańsk kmdr. port. Piotr Sikora z Marynarki Wojennej.

Niebezpieczne ładunki zostaną uniesione z dna przy pomocy specjalnych balonów. Następnie żołnierze przeciągną je w rejon detonacji. W trakcie tej operacji trzeba będzie zamknąć plaże w całym Trójmieście. Dobra wiadomość jest tak, że neutralizacja zostanie przeprowadzona dopiero po wakacjach.

To nie pierwsza tego typu niebezpieczna pamiątka z czasów II wojny światowej. W zeszłym roku zdetonowano niemiecką minę z okresu II wojny światowej. Wybuch był widoczny z lądu.

Więcej o:
Komentarze (40)
Trójmiasto. W Zatoce Gdańskiej znaleziono bardzo niebepiczene miny
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 25 razy 17

  Okrąglak na Wiejskiej to najlepsze miejsce, żeby zdetonować...

 • freeasinfreedom

  Oceniono 22 razy 6

  No tak, zaledwie 0,001 kilotony. W Słupsku też powinni zamknąć plażę. I dla pewności w Mielnie.

 • yaspiman

  Oceniono 33 razy 5

  miejsce detonacji powinno wypaść dokładnie nad nord stream.

 • Monika Kur

  Oceniono 5 razy 3

  Na dnie morza w pobliżu polskiego wybrzeża znajdują się stalowe beczki i pociski z cyklonem B, sarinem i innymi substancjami paraliżującymi po II WŚ. proces korozji jest bardzo zaawansowany i niedługo woda wypłucze całą zawartość. to dopiero bomba z opóźnionym zapłonem, która pozostawiona sama sobie wybuchnie. kraje nadbałtyckie powinny wspólnie rozwiązać ten problem, ale jakw idac ten problem jest zamiatamy pod dywan – aż wybuchnie i będziemy mieli na Bałtyku ogromną tragedię. nikt nie wie ja to wyciągnąć (tak skorodowane), a coraz więcej owrzodzonych ryb i coraz mniejsze ich populacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX