W Jasionce rozbił się samolot ultralekki. Lotnisko zamknięto, zawracano samoloty

W Jasionce pod Rzeszowem zamknięto lotnisko na prawie dwie godziny. Podczas podejścia do lądowania rozbił się samolot ultralekki, trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło przed godz. 15. W związku z rozbiciem się samolotu ultralekkiego (jak donosi Radio Rzeszów zarejestrowanego na Ukrainie) zamknięto lotnisko w Jasionce.

W wypadku ucierpiało trzy osoby, a jedną z nich zabrał śmigłowiec LPR. Pozostałe dwie przetransportowano karetkami. Na miejscu pojawiła się także straż pożarna.

W związku z wypadkiem i zamknięciem lotniska trzeba było zawrócić samolot LOT-u, który leciał z Warszawy do Rzeszowa, a także maszynę Ryanair (leciała z Londynu, przekierowano ją do podkrakowskich Balic) - opisuje portal rzeszow-news.pl.

Po godz. 16.30 poinformowano, że na lotnisku przywrócono ruch.

Więcej o:
Komentarze (27)
Rzeszów. Na lotnisku w Jasionce rozbił się samolot ultralekki
Zaloguj się
 • albatroos

  Oceniono 5 razy 3

  Jednym z pasażerów był deputowany ukraińskiego parlamentu z Radykalnej Partii Liaszka finansowanej przez herszta donieckiej mafii i zarazem najbogatszego oligarchę Ukrainy Rinata Achmetowa, który finansuje też m.in. prorosyjskich separatystów na Donbasie. Co takie g... robiło w Polsce i gdzie do diabła są polskie służby, że pozwalają takiej hołocie czuć się w Polsce jak u siebie w domu?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie na A4 był za duży ruch i nie siadł ?

 • ouimet

  Oceniono 4 razy 2

  rozbil sie niby szybowiec a lotnisko majace obslugiwac iles tam tysiecy dziennie pasazerow zamkniete...Chyba Ferenc robil jaja z tych obliczen:)

 • fantomas200

  Oceniono 10 razy 2

  Pierwsze słyszę "ultralekki". Może to był balon albo kaczka dziennikarska się zastanawiałem. A tu masz, zwykła awionetka!

 • 11danek

  Oceniono 2 razy 0

  Z tego co pamietam ze szkoły zdanie : rozbił się samolot ultralekki jest niepoprawne. Przymiotnik na końcu zdania?

 • val-drakul2

  Oceniono 11 razy -1

  Znowu redaktorek gazeciany daje popis wiedzy

 • jozbieszczad

  Oceniono 11 razy -3

  Może to zmartwychwstały Babczenko na tournee po Polsce ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX