Beczki z chemikaliami znalezione w Dąbrowie pod Opolem. Niebezpieczna zawartość

W Dąbrowie (woj. opolskie) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu znaleźli w czwartek beczki wypełnione toksycznymi chemikaliami. Są one łatwopalne i prawdopodobnie - rakotwórcze. Funkcjonariusze starają się ustalić, do kogo należą.

Beczki z chemikaliami zgłosili pracownicy urzędu gminy w Dąbrowie (woj. opolskie) – pisze portal nto.pl. Policjanci razem ze strażakami i inspektorami ochrony środowiska odwiedzili zabudowania znajdujące się na skraju wsi. Z jednego z pojemników sączył się kwas. Strażacy zabezpieczyli miejsce wycieku.

Spłonęły chemikalia na składowisku we Wszedniu >>>

Beczki z chemikaliami w Dąbrowie - do kogo należą?

Wójtowi gminy Dąbrowa zależy na tym, by znaleźć osobę, która składowała toksyczne substancje we wsi. Okazało się, że właściciel terenu, gdzie znaleziono beczki z chemikaliami, wynajmuje go innej osobie. Jeśli właściciel posesji nie zostanie wykryty, wówczas za wywóz i unieszkodliwienie groźnych chemikaliów gmina zapłaci z własnej kieszeni. Przewidywany koszt tej operacji to 150 tys. złotych.

Jakie chemikalia znaleziono w beczkach?

W magazynowanych beczkach znajduje się kwas, który zawiera aż 50 tys. litrów substancji wysoce groźnej dla otoczenia. Jest ona łatwopalna, zagraża środowisku, a do tego potencjalnie rakotwórcza. Zabezpieczeniem pojemników zajęło się dwanaście zastępów straży, towarzyszyły im policja oraz inspektorzy ochrony środowiska. Teren wokół magazynu z chemikaliami jest zamknięty i pilnowany przez policjantów. Nie ma jednak bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Dąbrowy i okolic - podają służby.

Te lalki miały trafić do polskich dzieci. Celnicy wykryli w nich toksyczne ftalany

Więcej o:
Komentarze (38)
Dąbrowa w woj. opolskim. Odkryto beczki z chemikaliami
Zaloguj się
 • traveler10

  Oceniono 21 razy 21

  Niby dlaczego za utylizację ma zapłacić gmina? Właściciel posesji, na której składowano odpady jest znany. Obciążyć gostka, a on już niech sam dochodzi kasy od tego komu wynajął teren. O ile rzeczywiście miało miejsce wynajęcie, a nie sam właściciel składował odpady, a teraz rżnie głupa.

 • andrzejcb

  Oceniono 15 razy 15

  Niech wlasciciel poda komu podnaja ,a jak nie niech sam placi.Przeciez za podnajem bral jakas kase jesli za malo to ma pecha.Tak powinno byc tez z wysypiskami ,nie ma winnego placi wlasciciel teren a wtedy skonczyl by sie proceder.

 • tedek1

  Oceniono 17 razy 15

  A suweren bedzie zbierał pieniazki na leczenie nowotworu u: Stasia, Oli, Kasi, Zbyszka (imie dowolne)... Niestety bez profesjonalnej dobrze oplacanej kadry urzednikow problemy beda naratsac. Wystarczy wziac przyklad z historii Polski i jej agresywnego sasiada Prus - dlaczego bogatsza Polska ulegla biedniejszym Prusom m.in. dlatego ze tam Panstwo funkcjonowalo sprawnie dzieki sprawnym urzednikom krola Prus.

  A ochrona srodowiska jak wiekszość Inspekcji rządowych w całym kraju ma problem z ludzmi do pracy!!!
  Brakuje specjalistów od wszystkiego, a skala obowiazkow rosnie z roku na rok.I tak jest w inspekcjach handlowych, srodowiska, sanepidzie i nadz.budowlanego. Zaczyna brakowac ludzi kompetetnych juz nawet nie specjalistow, bo specjalistow od prawa (w tym postepowan adm. i egz.), budownictwa czy ochrony srodowiska brak - bo nikt nie chce pracowac za 2200 zł brutto !!! (takie wynagrodzenie proponuje sie w Woj.Inspektoratach Ochr.Srodowiska). Specjalisci nie chca pracowac za ww. stawki, a dobre wynagrodzenia maja Ci co nie musza miec zadnych kwalifikacji po zmianie ustawy o sluzbie cywilnej. Doszlo do absurdu ze specjalista ma lepsze kompetencje niz urzednik wyzszego stopnia (ustawa zniosla jakiekolwiek wymogi).

 • Stani Ps

  Oceniono 16 razy 12

  Tylko za PiS-u mafia działa, plastyki, śmiecie, chemikalia, z całego świata ściągana, nawet z Afryk, kasują grube pieniądze, a później, chemia do lasu, a plastyki na ognisko, suweren za to zapłaci. Bardzo dobra zmiana, przy następnych wyborach trzeba ich popierać.

 • agak23

  Oceniono 8 razy 8

  "właściciel terenu, gdzie znaleziono beczki z chemikaliami, wynajmuje go innej osobie. Jeśli właściciel posesji nie zostanie wykryty" - to w końcu właściciel posesji jest znany, czy nie jest?

 • Jan Paweł

  Oceniono 6 razy 6

  I pytam się dlaczego te beczki sprowadzono? Dla draki? Dla sportu? Nie szanowny ciemnogrodzie, to jest przykład PISowskiego importu.

 • iwano10

  Oceniono 4 razy 4

  Europa nie ma ,podobno,problemów z niebezpiecznymi odpadami,utylizacją śmieci i tym z czym my sobie nie radzimy.Dlaczego?Bo zawsze znajdą jakiegoś "mundrego",najczęściej z jakiegoś biednego kraju europy wschodniej,który zwiezie za jakieś grosze,całe to badziewie do swojego kraju bo tu nikt mu nic za to nie zrobi!!!!Zawsze przecież można podpalić całe wysypisko!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX