Krzysztof Ziemiec spotkał się ze studentami na KUL. Tłumaczył, że nie ma niezależnych dziennikarzy

Krzysztof Ziemiec odwiedził w czwartek lubelską uczelnię. Podczas wizyty na KUL prezenter "Wiadomości" przekonywał studentów, że nie ma czegoś takiego, jak niezależne dziennikarstwo.

Krzysztof Ziemiec przyjechał na zaproszenie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Spotkanie ze studentami dotyczyło kariery w dziennikarstwie. Jak opisuje "Dziennik Wschodni" na spotkanie z prezenterem "Wiadomości" przyszli jednak nie tylko studenci.

Krzysztof Ziemiec na KUL: Nie ma niezależnych mediów

W pewnym momencie pytanie zadał Krzysztof Kamiński, szef lubelskiego KOD-u i dawny poseł AWS. Kamiński zapytał dlaczego Krzysztof Ziemiec "oddał twarz obecnej władzy". 

- Idąc tym tropem, można powiedzieć, że wcześniej oddałem twarz Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i Platformie Obywatelskiej. Nie ma niezależnych mediów. Jestem człowiekiem spoza układów, dystansuję się też od pewnych działań - odpowiedział Ziemiec, cytowany przez "Dziennik Wschodni".

Na zarzut, że "zidentyfikował się" z obecną władzą, Ziemiec odpowiedział: - Jest taka zasada piłkarska: gramy tak, jak przeciwnik nam na to pozwala. Druga sentencja: czasami trzeba przegrać kilka bitew, żeby wygrać wojnę.

Ziemiec o hejcie

Później dziennikarz przyznał, że "przeraża" go hejt obecny w mediach.

Z kolei radio TOK FM przywołuje wypowiedź Ziemca nt. mediów komercyjnych. -  Jeśli jest to stacja komercyjna, prywatna, to też szef ma jakąś linię, ma jakieś interesy, które są do załatwienia "na plus" i do załatwienia "na minus". Więc nie ma dziś niezależnego dziennikarstwa - stwierdził podczas spotkania.

Ziemiec zapewniał też, że w pracujący w TVP dziennikarze mają różne poglądy, inaczej jest w przypadku prywatnych telewizji, gdzie szefowie redakcji narzucają linie.

Więcej o:
Komentarze (313)
Krzysztof Ziemiec na KUL. "Nie ma niezależnych mediów"
Zaloguj się
 • ap.aries

  Oceniono 65 razy 57

  W słowniku Ziemca słowo "niezależność" nie istnieje. Zawsze jest się pod czyimś kapciem. Biedaczyna ......

 • orlecki

  Oceniono 68 razy 56

  Ziemiec to taka PISowska ku...a. Za grosz godności. Ciekawe czy jeszcze może patrzyć na swoją gębę w lustrze. Wyjątkowa gnida.

 • czechy11

  Oceniono 49 razy 39

  Ziemiec niezależność nie oznacza braku poglądów. Niezależny dziennikarz kieruje się swoją ocena a nie tym co mu każą ci co płaca. Tyvtego nigdy nie zrozumiesz bo twoje poglądy zależne są od tego kto ci płaci.

 • bigmaciek

  Oceniono 44 razy 36

  Jeśli mówił, ze nie ma niezależnych mediów, to tym samym przyznał się, że dokonał wyboru opcji politycznej i świadomie kłamie w Wiadomościach.

 • mo60

  Oceniono 42 razy 34

  Panie Ziemiec, jestem dziennikarzem, wprawdzie prasowym, ale z długoletnim stażem i z pewnym dorobkiem. I powiem panu tak: jeśli nawet nawet nie ma niezależnych mediów, to na pewno istnieje coś takiego, jak przyzwoitość dziennikarza. Zawodowa przyzwoitość, panie Ziemiec. Rozumie pan o czym mówię?

 • calmy

  Oceniono 37 razy 27

  Oj panie redaktorze Ziemiec. Przypomina mi się tłumaczenie Foga, który w czasie okupacji śpiewał w kawiarni dla SS-manów. Zapytał wówczas z głupia frant, a dla kogo miałem śpiewać skoro kawiarni dla Akowców nie było?

  Ma pan trochę racji: nie ma zupełnie niezależnego dziennikarstwa. Każdy jest od kogoś w jakiś sposób zależny. ALe są dziennikarze przyzwoici. Starający się choć o pozory obiektywności. Są dziennikarze uczciwi, nie przekraczający granic hańby i to odróżnia ich od propagandzistów ze złamanym kręgosłupem.
  Nieładnie Panie Ziemiec.

 • pub

  Oceniono 44 razy 26

  Ziemiec mówił i mówił. A nos się mu wydłużał i wydłużał....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX