Niedziele handlowe 2018. Czy 17 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?

Zbliżająca się niedziela nie jest niedzielą handlową. 17 czerwca sklepy będą zamknięte, choć warto pamiętać, że nie wszystkie.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 17 czerwca dniem wolnym od handlu

17 czerwca nie jest niedzielą handlową. Jak mówi ustawa o zakazie handlu w niedzielę, w czerwcu wypadają dwie niedziele handlowe i są to pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. 17 czerwca to już trzecia niedziela w tym miesiącu. Jeżeli lubimy robić zakupy w ostatni dzień tygodnia, do galerii handlowej albo hipermarketu będziemy mogli pójść dopiero 24 czerwca.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. 17 czerwca to dzień wolny od handluNiedziele handlowe 2018. 17 czerwca to dzień wolny od handlu Fot. Bartosz Makowczynski / AG

Niedziele handlowe 2018. Czy zakaz sprzedaży obowiązuje wszystkich?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wyszczególnia 32 wyjątki od przyjętej reguły. Są branże dla których każda niedziela to niedziela handlowa, co oznacza, że nawet 17 czerwca będziemy mogli coś kupić w takich placówkach jak apteki, piekarnie, cukiernie, lodziarnie, restauracje, punkty pocztowe oraz stacje benzynowe. To tam wielu z nas uda się w najbliższą niedzielę, żeby dokupić najbardziej potrzebne produkty.

Niedziele handlowe stały się faktem. W które niedziele nie zrobimy zakupów? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu?Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu? Fot. Miko?aj Kuras / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w handlu w kolejnych latach?

W ustawie o zakazie handlu w niedzielę możemy przeczytać, że zakaz ten ma być wprowadzany etapami. Do końca 2018 roku niedziele handlowe będą wypadać dwa razy w miesiącu, w 2019 roku raz w miesiącu, natomiast w 2020 zaledwie siedem razy w roku! Zakupy będziemy mogli zrobić tylko w wybrane niedziele, takie jak dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedna przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe 2018. Żabki to teraz placówki pocztowe. Będą pracować w niedziele objęte zakazem handlu. Inne sklepy też?

Więcej o:
Komentarze (25)
Niedziele handlowe 2018. Czy 17 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 9 razy 5

  NIE!

  Dlaczego?

  1. Niedziela 17 czerwca nie jest ani pierwszą, ani ostatnią niedzielą miesiąca...
  2. W Polsce rządzi chora banda, która wprowadza system totalitarny, wg. którego to Państwo reguluje kiedy zakupy, co kupić i jak jeść! Chory kraj dla chorych ludzi!

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 6 razy 2

  uz znowu zaczyna swoje - do soboty będzie co kilka godzin umieszczał na portalu swoje wypier.dziny "czy ta niedziela będzie handlowa" :D

 • think-10

  Oceniono 1 raz 1

  Zakazy sprzedazy w Polsce, tak jakby nie bylo dosyc produktow w sklepach. Polska jest tak bardzo w tyle za innymi krajami nawet pod tym wzgledem.

 • lechu_55

  Oceniono 1 raz 1

  Konstytucyjnie zakazać wstępu do Kościołów w Niedzielę i Święta....

 • mitoogorkach

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz co tydzien bedzie notka czy mozna robic zakupy czy nie :D mam polew ztego smiesznego kraju.

 • yglykmat

  Oceniono 1 raz 1

  Następny krok to regulacja wypróżnień.
  Panowie w dni parzyste panie w nieparzyste.
  W pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca zakaz.
  Dzieci ochrzczone mogą się wypróżniać dwa razy dziennie każdego dnia tygodnia pod warunkiem, że wypróżnienie następuje w odległości większej niż 666 metrów od najbliższego kościała bądź kaplicy.
  Sobecka i Duda do dzieła!

 • lukamipisze

  Oceniono 13 razy 1

  naprawdę tak trudno zapamietać że pierwsza i ostatnia niedziela jest handlowa?
  Naprawdę potrzeba setki artykułów w tym temacie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX