21-letni kierowca z Ukrainy jeździł po molo w Gdańsku. Tłumaczył, że nie miał pojęcia o zakazie

21-latek z Ukrainy jeździł po molo w Brzeźnie (dzielnica Gdańska). Mężczyzna w momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu. Dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie (Gdańsk) w nocy z piątku na sobotę otrzymali zgłoszenie, że ktoś jeździ samochodem po drewnianym molo w Brzeźnie. Gdy trafili na miejsce, zauważyli osobowego mercedesa na molo.

Kierowca, który zobaczył funkcjonariuszy, próbował odjechać, jednak policjanci zablokowali go radiowozem na deptaku. Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że jest to 21-letni obywatel Ukrainy.

Policjanci wyczuli też od mężczyzny woń alkoholu i zbadali go alkomatem. 21-latek miał ponad jeden promil alkoholu. Po zatrzymaniu mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał, tłumaczył, że nie miał pojęcia, że nie można wjeżdżać autem na molo.

W poniedziałek 21-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, odpowie również za popełnione wykroczenia m.in. za zakaz ruchu.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze m.in. będzie go obowiązywał trzyletni zakaz prowadzenia samochodu oraz musi wpłacić na konto funduszu pomocy pokrzywdzonym pieniądze w wysokości 5 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (63)
Gdańsk. Pijany 21-latek z Ukrainy jeździł po molo w Brzeźnie
Zaloguj się
 • marcin_25

  Oceniono 12 razy 6

  Pieczątka do paszportu i zakaz wjazdu na 10 lat.

 • s-w-z

  Oceniono 7 razy 5

  Biedny młody człowiek schronił się w Polsce przed rosyjskim agresorem ... a tu spotykają go szykany i prześladowania.

 • otec1

  Oceniono 12 razy 4

  Nasi posłowie PiS mają większą fantazję. Taki Karski na Cyprze robił wyścigi melexem po wybrzeżu, a potem topił go w morzu.

 • loyer1

  Oceniono 4 razy 4

  Dziękuję za Ukraińca w tytule, strach pomyśleć jak wyglądałaby sekcja komentarzy, gdyby tego zabrakło ;)

 • avaqe

  Oceniono 10 razy 4

  - "Gdy wytrzeźwiał, tłumaczył, że nie miał pojęcia, że nie można wjeżdżać autem na molo"
  Ale z jednym promilem można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX