Pogoda na wtorek. Chłodniej, choć pogodnie. Na południu Polski możliwe burze z gradem

Pogoda. Burze

Pogoda. Burze (Fot. Krzysztof Szatkowski / AG)

Wtorek będzie chłodniejszy, a w kilku miejscach temperatura nie przekroczy 20 st. C. Według prognoz na południu Polski mogą wystąpić burze z gradem - IMGW wydało ostrzeżenia.

Według prognoz pogody najchłodniej będzie na północy i północnym-wschodzie: termometry wskażą mniej niż 20 st. C. w Dziwnowie, Gdańsku, a także w Suwałkach. W reszcie kraju pogodnie, najcieplej w woj. Wielkopolskim (25 st. w Poznaniu) i w Łódzkiem, a także w okolicach Zamościa.

Pogoda na wtorek

Choć na północnym-wschodzie będzie chłodniej, to będzie tam mniejsze zachmurzenie, natomiast mieszkańcy na zachodzie kraju muszą spodziewać się sporych chmur.

W południowej części kraju można spodziewać się burz z gradem, w związku z warunkami pogodowymi IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla czterech województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Podczas burz może spaść od 15 do 25 milimetrów deszczu, a porywy wiatru mają osiągnąć do 60 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad.

Pogoda. Gdzie jest burza?

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Prawdziwe czy zmyślone? Najlepsze tytuły z polskich tabloidów
1/15"Meduzy mutanty niosą zagładę!!!"
Zobacz także
  • Jacek Majchrowski i Małgorzata Wasserman Oficjalne wyniki wyborów 2018 Kraków. II tura - Majchrowski kontra Wassermann. Dla kogo Rada Miasta?
  • Prezent Andrzej Duda w Niemczech Wizyta Andrzeja Dudy w Niemczech nie idzie gładko. Najpierw buczenie, później okrzyki
  • 5 dzień strajku pracowników PLL Lot Prezes LOT i szefowa związków klęczą i całują się po rękach. "Cyrk na skrzydłach"
Skomentuj:
Pogoda na wtorek. Chłodniej, na południu Polski burze z gradem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje