PiS: nie zajmujemy się dekoncentracją mediów. "Nie ma zielonego światła od Jarosława Kaczyńskiego"

Jeszcze przed wyborami samorządowymi PiS ma zająć się dekoncentracją mediów, tak chce Jarosław Kaczyński - podał "Dziennik Gazeta Prawna". Według źródeł gazety przyczyną jest m.in. ujawnienie sprawy Stanisława Pięty. Rzeczniczka PiS ucina: zapytałam prezesa. To nie jest prawda.

-  A po wakacjach weźmiemy się za was! - mówiła do dziennikarza w Sejmie Krystyna Pawłowicz z PiS. Działania wobec mediów prywatnych były przez partię rządzącą zapowiadane wielokrotnie. Jednak po tej wypowiedzi posłanki z lipca zeszłego roku nie pojawiły się konkrety. Jak pisaliśmy w marcu, PiS bało się otwarcia nowego "frontu". To ma się zmienić. 

Dekoncentracja mediów - założenia

"Dziennik Gazeta Prawna" w zapowiedzi wtorkowego artykułu poinformowała, że partia rządząca wraca do tzw. pomysłu ustawy dekoncentracyjnej (inaczej: dekoncentracji mediów). Dekoncentracja miałaby uderzyć w firmy - szczególnie zagraniczne - które posiadają duże udziały w rynku mediów w Polsce. Szczegóły nie są znane. W projekcie, o którym media pisały jesienią zeszłego roku, mowa była o górnej granicy 15 albo 20 proc. udziałów zagranicznych w rynku mediów. 

Według "DGP" sam prezes PiS Jarosław Kaczyński wstępnie zdecydował, a partia czeka, aż potwierdzi to po wyjściu ze szpitala.

"Myślicie, że tak zamkniecie nam usta?

Skąd ta zmiana? Wśród nieoficjalnych powodów źródła gazety wymieniają "wojnę mediów z rządem", relacjonowanie protestu osób z niepełnosprawnościami oraz sprawę rzekomego romansu posła PiS Stanisława Pięty. Tę ostatnią ujawnił "Fakt", wydawany przez Ringier Axel Springer Polska, część niemiecko-szwajcarskiego koncernu.

"Naprawdę w PiS myślicie, że tak zamkniecie nam usta? Raczej przeciwnie" - skomentował Mikołaj Wojcik z "Faktu". "Gdy nie będzie zagranicznych mediów, to żaden z posłów już nie zdradzi swej żony. Chyba że jakiś opozycyjny" - kpił Sławomir Wikariak z "Gazety Prawnej".

PiS dementuje

- Nie ma żadnego zielonego światła Jarosława Kaczyńskiego w tym temacie, czyli repolonizacji mediów. Ani zielonego, ani czerwonego, ani jakiegokolwiek innego. O tej sprawie nie rozmawiamy. (...) Zapytałam prezesa i odpowiedział, że nikt absolutnie z nim na ten temat nie rozmawiał - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek, pytana o dekoncentrację przez wpolityce.pl.

Więcej o:
Komentarze (366)
Dekoncentracja mediów. "Nie ma światła od Jarosława Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 93 razy 89

  O dekoncentracji i repolonizacji mediów mówi człowiek który polskie który sprzedał Niemcom jedną z najbardziej poczytnych gazet.
  Panie Kaczyński, jesteś Pan oszustem, co potwierdzają taśmy prawdy na których cieszysz się z wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 68

  Ziemiec nie przeczyta w telewizorze, że ktoś się skulsonił i sprawy nie będzie ? Idź się pieprznij w łeb panie prezes. Polska nie jest twoim prywatnym folwarkiem.

 • M M

  Oceniono 65 razy 61

  Ironizując dobrze, że,, afera,, z podsluchami nie była za rządów PiSu bo by pozamykali za karę wszystkie restauracje

 • Paul Tomas

  Oceniono 55 razy 51

  Zaciskanie pętli wokoło demokracji i budowa PiSlandii ReczKatolickiej postepuje. Tylko wspólnie możemy pokonać PiS głosując przeciw nim.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 52 razy 48

  Dekoncentracja w wersji pisowskiej polega na zwiększeniu koncentracji własności w ręku zależnych od PiS-u agencji rządowych.

 • Gość

  Oceniono 46 razy 44

  Jak by nie mieli nic do ukrycia, to by im niezależne (a nawet niech będzie - nieprzychylne) media nie przeszkadzały - bo by nie miały żadnych brudów do wyciągania. Nikt nie działa na nerwy tak, jak ten, co ukazuje hipokryzję.

 • ziggybum

  Oceniono 35 razy 35

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Myśleliście że o was zapomniałem, co?

  Zabunkrowany na dobre w szpitalnym oddziale intensywnej opieki, ma sporo czasu na knucie, plucie i kłucie zza kulis. Sądziliście, że podejdziecie nasze najwierniejsze psy, podrzucając im jakieś suczki. Błąd! Psy odstrzelimy, a na ich miejsce wejdzie 10, nie - 1000, nowych, wierniejszych i mocniejszych kanalii. I zaraz przejdą do kontrnatarcia i będą gryźć i szarpać te zdradzieckie zachodnie media wolnościowe! Ach jak nasze wierne sobaki lubią niszczyć ten zgniły zachód! Niech żyje Wielki Kaczystowski Związek Republik Wolskich - od Bałtyku, aż do Władywostoku!

  Ach... to hasło miałem zachowane na wielkie przemówienie zwycięstwa po zdobyciu większości bezwzględnej 98% w kolejnych, ustawionych przez naszą komisję wyborach. Ale co tam! Pora oswajać nasz jeszcze mały kraik z jego wielką przyszłością!

  Czuj duch! Tyle od Krótkiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX