Robert Brylewski nie żyje. "Zmarł dowódca naszych międzygalaktycznych podróży"

Robert Brylewski nie żyje - poinformowały na Facebooku zespoły Kryzys i Izrael, z którymi muzyk był związany przez lata. Gitarzysta zmarł po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem.

Robert Brylewski miał 57 lat. 

Robert Brylewski był w śpiączce

"Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie" - czytamy. Wpisy podpisano "Rodzina".

Według informacji, do których dotarł Fakt.pl, na początku roku muzyk został napadnięty i ciężko pobity na Pradze. Napastnikiem miał być mężczyzna znany policji - syn kobiety, od której Brylewski miał kupić mieszkanie.

Na skutek urazów spowodowanych pobiciem, muzyk musiał przejść zabieg trepanacji czaszki. Po udanej operacji Robert Brylewski wrócił na krótko do domu, ale jego stan zdrowia się pogorszył. "Zmarł w wyniku kłopotów z krążeniem i zatrzymania pracy serca" - powiedziała dziennikowi znajoma artysty.

Robert Brylewski nie żyje. Muzyka żegnają koledzy. "Zawsze Cię kochałem i podziwiałem"

Robert Brylewski - muzyk, autor tekstów

Robert Brylewski urodził się w 1961 roku. Był wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i kompozytorem - kultową postacią polskiego punckrocka. Brylewski był współzałożycielem punkowych Kryzysu i Brygady Kryzys, a także reagge'owego Izraela. Grał też w Armii. 

Przez całe życie Brylewski brał udział w niezliczonych projektach muzycznych. Był pionierem reagge w Polsce, grał nowoczesny jazz, elektronikę, post-rock, muzykę industrialną. Gościnnie pojawiał się na płytach zaprzyjaźnionych zespołów, m.in. Immanuel czy Deadlock.

A ty wyjdź na wysoką górę / Wyjdź na górę Syjon/ Wyjdź na górę Meru / Głoś na cały świat: / Babilon upadł / Babilon upadł / Babilon upadł / Babilon upadł ("Babilon upadł", 1982)
 
Więcej o:
Komentarze (177)
Robert Brylewski nie żyje. Był w śpiączce
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 43 razy 43

  Mój Idol, Mój Przewodnik Po Muzyce.
  Człowiek który powiedział mi kiedyś " Wolny NAród Musi Być"

  Salut!!!
  Salut, Nie zginiesz!!

 • janjan101

  Oceniono 38 razy 38

  Wyjdź na górę wysoką
  Wyjdź na górę jasną
  Na Syjon, na Meru
  Na święty szczyt

  I WSZEDŁ

 • xdevx

  Oceniono 33 razy 33

  Ogromna szkoda! Wyrazy współczucia rodzinie!

 • kyzor

  Oceniono 25 razy 25

  Dzięki za Twoją Muzę. Dzięki, że byłeś i tworzyłeś. Współczucia dla rodziny.

 • burek_polny

  Oceniono 25 razy 25

  Polska żegna ze smutkiem.

 • graza

  Oceniono 24 razy 24

  Słuchałam Kryzysu , " czarna "płyta Brygady była w czasach mojego liceum kultowa, potem był Israel, Armia... skończyła się pewna epoka, jestem wstrząśnięta, jakby ktoś mi wyrwał kawałek duszy, dzięki Robert za niezależność i muzę. R.I. P Afa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX