Foka z rozbitą czaszką znaleziona w Helu. Dwa tygodnie wcześniej wypuszczono ją na wolność

Na plaży w Helu znaleziono martwą fokę. Zwierzę miało rozbitą czaszkę. Jak się okazało, była to foka Helenka, która kilka miesięcy wcześniej trafiła na rehabilitację do miejscowego fokarium.

Foka Helenka została zabita uderzeniem w głowę. Zwłoki zwierzęcia znaleziono na plaży w Helu we wtorek. Sprawa trafiła na policję w Juracie i do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Za zabicie zwierzęcia grozi do trzech lat więzienia.

Helenka trafiła na rehabilitację do helskiego fokarium pod koniec marca.

"Maleńka, cała w niemowlęcym futerku, z resztkami pępowiny. Wtedy miała zaledwie 3-4 dni. "Foczy niemowlak" szukał mamy wśród innych maluchów, podejmując próby 'wyssania' z nich mleka. Głośno 'płakał' nie odnosząc sukcesu, nawet pomimo tego, ze był karmiony regularnie zastępczą rybią owsianką" - wspominają pracownicy fokarium.

Zwłoki Helenki znaleziono niecałe dwa tygodnie po wypuszczeniu jej na wolność.

Martwe foki w Oksywiu

Kilka dni temu informowaliśmy o podobnym przypadku - w Oksywiu znaleziono zwłoki dwóch fok, do których była przyczepiona cegła.

- Ktoś nieudolnie próbował pozbyć się dowodów. Foki w Polsce są gatunkiem chronionym, ich zabicie jest przestępstwem - mówił w rozmowie z Gazeta.pl Sebastian Kobus z WWF Polska.

Foka cudem uniknęła śmierci. Swoje życie zawdzięcza obserwatorom wielorybów

Więcej o:
Komentarze (129)
Foka z rozbitą czaszką znaleziona w Helu. Dwa tygodnie wcześniej wypuszczono ją na wolność
Zaloguj się
 • Oceniono 68 razy 60

  Trzeba być twardym i mieć sporo odwagi, żeby do takiej bestii zbliżyć się z palką, kamieniem czy cegłą. Nie brak w Polsce prawdziwych, walecznych mężczyzn, takich co to nie boja się nawet małych dzieci, a z kobietą potrafią stoczyć bezpardonowy pojedynek na pięści. Naród dzielny, z tradycjami, rycerski. Brawo !

 • w12121

  Oceniono 59 razy 51

  Dorota Arciszewska-Mielewczyk - posłanka PiS domagala sie zgody na strzelanie do fok, a wiernemu suwerenowi dwa razy nie trzeba powtarzac takich rzeczy....

 • bb7676

  Oceniono 57 razy 51

  czy to nie jest efekt tego, że jakaś pożal się boże posłanka powiedziała publicznie że foki należy zdepopulować? to pokazuje w jakim chorym kraju żyjemy

 • sailor2016

  Oceniono 49 razy 47

  Dorotka z piSSuaru namawiała do mordowania fok, które nie dość, że są pod całkowitą ochroną to grozi im wyginięcie. Może tak prokuratura postawiła by tej pani zarzuty dotyczący namawiania do popełnienia przestępstwa i to jak widać namawiała skutecznie.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 48 razy 46

  Może to sprawka tej szmaciugi z PiSu, twierdzącej że foki to szkodniki?

 • ludzik1-live

  Oceniono 44 razy 42

  Jedni ratują ,drudzy zabiją cegłowką ...Dwa plemiona ): i chyba to z cegłówką to prawdziwa twarz tzw.suwerena

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 44 razy 38

  Rybacy wyklęci w akcji....

 • faustxyz

  Oceniono 39 razy 37

  Moralna odpowiedzialność, a kto wie czy nie i bezpośrednia spada na kwadratową mega brzydką, obślizłą larwę pisówę Arciszewską. Tacy, którzy zdolni są do takiego bestialstwa nie powinni żyć, zabierać tlenu, taka psychopatyczna swołocz jest zdolna do każdej zbrodni dla nawet znikomego zysku, dla sadystycznej przyjemności, każdy może być następny niewinne zwierzę, niewinny, słabszy człowiek.

 • teresazpierdziszewa

  Oceniono 28 razy 28

  wyznaczyć nagrodę za wskazanie sprawcy. grosz nie śmierdzi wyklętym. podpie...przy sprawcę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX