W Korczowej zatrzymano Ukraińca bez butów i ze związanymi rękami. Mężczyzna został pobity

Patrol straży granicznej - zdjęcie ilustracyjne

Patrol straży granicznej - zdjęcie ilustracyjne (Fot. Straż Graniczna)

Pogranicznicy podczas patrolu w Korczowej na Podkarpaciu pomogli mężczyźnie bez butów, ze związanymi z tyłu rękami. Jak się okazało, to obywatel Ukrainy, którego wcześniej ktoś napadł i pobił.

We wtorek rano patrol straży granicznej zauważył w Korczowej mężczyznę bez butów, ze związanymi z tyłu rękami. Jak się okazało 30-letni obywatel Ukrainy był mocno pobity. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali pogotowie.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że w sprawę napadu zamieszany jest inny Ukrainiec, współpracownik z firmy spedycyjnej. Mężczyzna dodał, że został pobity, związany a następnie pozostawiony w bagażniku samochodu w jednej z miejscowości w gminie Radymno, skąd się wydostał i pieszo dotarł do Korczowej.

Policjanci przy wsparciu straży granicznej szybko zatrzymali w pobliskiej miejscowości domniemanego sprawcę pobicia.

Dodatkowo, pogranicznicy w ramach kontroli legalności pobytu sprawdzili czterech światków zdarzenia - obywateli Ukrainy, którzy jak się okazało, byli w Polsce niezgodnie z wcześniej deklarowanym celem. Mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę w terminie 30 dni oraz dostali zakaz wjazdu do Unii Europejskiej na okres 6 miesięcy.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem uchybień w firmie spedycyjnej, której właścicielem jest również obywatel Ukrainy, straż graniczna wszczęła kontrolę legalności zatrudniania.


 

Pierwsza pomoc. Quiz, który może uratować ci życie
1/11Numer alarmowy, pod który należy zadzwonić, by wezwać pomoc, to:
Zobacz także
 • Jacek Majchrowski i Małgorzata Wasserman Oficjalne wyniki wyborów 2018 Kraków. II tura - Majchrowski kontra Wassermann. Dla kogo Rada Miasta?
 • Prezent Andrzej Duda w Niemczech Wizyta Andrzeja Dudy w Niemczech nie idzie gładko. Najpierw buczenie, później okrzyki
 • 5 dzień strajku pracowników PLL Lot Prezes LOT i szefowa związków klęczą i całują się po rękach. "Cyrk na skrzydłach"
Komentarze (53)
Zatrzymano Ukraińca bez butów i ze związanymi rękami
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 20 razy 10

  Jeżeli bez butów, to wygląda na prowokację wobec ministra MSWiA.

 • piotr1271

  Oceniono 20 razy 8

  W Korczowej zatrzymano Ukraińca bez butów i ze związanymi rękami. Mężczyzna został pobity. Czy na Czerskiej naprawdę nie ma osoby znającej język polski na poziomie szkoły podstawowej? Zatrzymano? Za co? Za to, ze był bez butów i miał związane ręce? No i szczyt szczytów. Mężczyzna został pobity. Jesli Straż Graniczna tak wymierza sprawiedliwość za brak butów i związane ręce to od dzis będę omijał ja szerokim łukiem;)))

 • n29a

  Oceniono 6 razy 4

  W cywilizacji buty się kupuje..

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 3

  "...sprawdzili czterech światków zdarzenia..." - jagor, serio!? "światków"!???

 • xzyzzy

  Oceniono 7 razy 3

  ponoć szewce chodzą bez butów. odważni goście.

 • baby1

  Oceniono 2 razy 2

  To wszystko wina Putina, bo jakby inaczej?

 • Andrzej Muras

  Oceniono 1 raz 1

  "W Korczowej zatrzymano Ukraińca bez butów i ze związanymi rękami. Mężczyzna został pobity"
  Szanowna redakcjo, ja wiem, że z finansami nie najlepiej, ale może byś jednak zatrudniała do pisania tekstów, kogoś, kto nie tylko zna literki, ale też umie myśleć o tym co pisze. Z powyższego tytułu bowiem wynika, że najpierw Ukraińca zatrzymano, a potem pobito. A wystarczyło użyć w odpowiednim miejscu słowa "wcześniej".

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  Jak zwykle urukowie pobili się między sobą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje