Dzień Dziecka 2018. Gdzie na najmłodszych czekają największe atrakcje?

Dzień Dziecka to święto, które wypada hucznie obchodzić. Gdzie tego dnia czekają na dzieci największe atrakcje?

Dzień Dziecka został ustanowiony przez ONZ w 1954 roku w celu zwiększania świadomości na temat praw dzieci. W Polsce i w innych byłych państwach bloku wschodniego święto to obchodzi się 1 czerwca.

Dzień Dziecka. Książkowe propozycje dla najmłodszych >>>

Dzień Dziecka. Darmowa komunikacja

W Dzień Dziecka najmłodsi pasażerowie będą mogli za darmo podróżować Kolejami Mazowieckimi. Dotyczy to osób urodzonych w roku 2002 i później. Starsze dzieci powinny mieć przy sobie dokument poświadczający ich wiek. W podobny sposób Dzień Dziecka zamierza uczcić PKP Intercity. Darmowe przejazdy dla dzieci obowiązują od 30 maja do 1 czerwca włącznie. Dotyczy to pociągów EIP, EIC, IC oraz TLK. Do tego na dzieci czekają liczne atrakcje na dworcu Warszawa Wschodnia, a także w Stacji Muzeum (2-3 czerwca).

Dzień Dziecka 2018. Warszawa

Dzień Dziecka w stolicy można spędzić na wiele innych sposobów. Darmowe wydarzenia organizuje Muzeum dla Dzieci, Tajemnica Klockowej Wyspy, oraz Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta.

Dzień Dziecka 2018. Kraków

Z okazji Dnia Dziecka w Krakowie można odwiedzić Centrum Serenadę, która tego dnia zamieni się w prawdziwy dziecięcy raj. Nie zabraknie dmuchanych obiektów, stoisk z kolorową watą cukrową oraz pokazów organizowanych przez mimów, szczudlarzy czy animatorów. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przedstawione zostaną bajki i baśnie japońskie. Warto zabrać dzieci na FMF4Kids, czyli imprezę łączącą elementy nauki z dobrą zabawą. Na uczestników czeka nauka tańca, budowanie klocków, malowanie twarzy, ale też warsztaty z budowania maszyn czy grania na instrumentach.

Dzień Dziecka 2018. Trójmiasto

Dzień Dziecka będzie hucznie świętowany w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie. W sobotę 2 czerwca przed Urzędem Miejskim w Gdańsku organizowany jest Festyn Rodzinny. Planowane są pokazy taneczne i pokazy straży pożarnej. Wieczorem w Gdańsku odbędzie się też koncert "Będzie się działo". W Gdyni atrakcje planowane są w Parku Rady Europy. Na Wielkim Kacku odbędzie się Kaszubski Dzień Dziecka. Wydarzenia naukowe i sportowe planuje Centrum Nauki Experyment oraz Ergo Arena. Dzień Dziecka będzie również obchodzony na sopockich błoniach oraz w Muzeum Sopotu.

Dzień Dziecka 2018. Poznań

Dzień Dziecka w Poznaniu można spędzić na warsztatach naukowych prowadzonych przez Centrum Nauki Heweliusz. Teatr Polski ogłasza Teatralny Dzień Dziecka, a na plaży miejskiej Wilda organizowane będą warsztaty stolarskie, artystyczne oraz lekcje gry na ukulele i tańca hula. 1 czerwca w Starym Browarze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dekorowania ciasteczek z Wedlem. Dowiedzą się również nieco więcej na temat ekologii i ochrony zagrożonych gatunków.

Dzień Dziecka 2018. Wrocław

W długi weekend warto odwiedzić z dziećmi Wrocław. 1 czerwca organizowany jest Filmowy Festiwal Dzieci. 2 czerwca najmłodsi będą świętować swój dzień na zajezdni Dąbie. Na tory wyjadą legendarne tramwaje i autobusy, do tego w planach są liczne gry i zabawy. 3 czerwca organizowany jest rodzinny Piknik Wolności. Do tego od 1 do 3 czerwca dzieci w wieku 4-7 lat będą mogły wziąć udział w specjalnie organizowanym dla nich zwiedzaniu Zamku Książ.

Więcej o:
Komentarze (11)
Dzień Dziecka 2018. Lista imprez dla dzieci
Zaloguj się
 • tlen69

  Oceniono 7 razy 7

  Co z Dniem Dziecka w Sejmie ? ... Kto go zaniechał ? Marszałek sejmu ?, przecież nie ma władzy absolutnej, jedynie wobec posłów i siebie. 1 czerwca to data międzynarodowa !

 • alima.zgali451

  Oceniono 8 razy 4

  W kościołach może być dużo atrakcji ale niekoniecznie dla dzieci.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 3

  Wiele - sypanie kwiatkami na procesji, ukladanie mandali z kwiatkow, spiewanie piosenek o dobrci zmyslonego bytu i ..niektore zalapia sie na prywatne spotkanie z ksiedzem.... bedzie z tego afera :P

 • kinia-883

  Oceniono 2 razy 2

  Moje córeczki to najchętniej w takie upały się pluskają w wodzie, rano kurier z poczty kwiatowej mi przywiózł dla nich żelkowe bukiety, a po obiedzie jedziemy na basen. Potem pizza i lody, w końcu to święto trzeba porządnie uczcić, bo nie jemy takich rzeczy codziennie ;)

 • j1665823

  0

  Szkoda, że darmowe przejazdy będą obowiązywały tylko w tym okresie. Młodzi ludzie w wieku w którym nie są w stanie na siebie jeszcze zarabiać powinni mieć możliwość darmowych przejazdów. Kilka miast już dołączyło do tego pomysłu i udostępniło darmowe przejazdy komunikacją miejską, dla dzieci. Wśród tych miast jest m.in Szczecin szczecin.dziennikarstwoobywatelskie.pl/bezplatne-przejazdy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-od-1-lipca/
  oraz Zielona góra.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 0

  Dzień Dziecka 2018. Gdzie na najmłodszych czekają największe atrakcje?
  Co za głupie pytanie. Zawsze największe atrakcje czekają na zakrystii wielebnego. Byleby się ze szczęścia nie zesr...... !!!

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 0

  Co z tradycyjnym Dniem Dziecka w Sejmie, bo dzieci niepełnosprawne Dzień Dziecka w Sejmie już miały..

 • almagus

  Oceniono 9 razy -3

  Te lepsze dzieci otumanione, w posłudze bożej i pochylone.

  „Lepsze” dzieci na religii, gorsze dzieci skłonne figli!

  Ten lepszy bóg, ta większa siła.
  I pula genów nowa przybyła.
  Krajom ościennym, z okazji dnia dziecka.
  Życzenia składa Armia Radziecka.
  Życzenia składa też „dobra zmiana”
  Przez klerykałów tak wspomagana.
  Życzenia składa też Dobry Bóg.
  Bo Jezus Chrystus też przecież mógł.
  Życzenia mają też „gorsze sorty”.
  Od Czyngis - Chana te krzywe mordy.
  Życzeń jest brak od Mahometa.
  Dzieci exodus jakby chabeta.
  Watykan radzi tam nasze dzieci.
  Niech „dobrą zmianę” Pan Bóg oświeci.
  Proboszcz wie swoje, my wspomagamy.
  Na pięćset plus my dorabiamy.
  Bezdzietny prezes daje im znaki.
  Wszystkie przybłędy mają robaki!

  Zaślepienie czyni matoła, wszystkim władza, na nic szkoła.
  Przykładem jest prezydent po prawie, który jak matoł służy łaskawie.
  Dzieciaki mogą być blisko taty, ZZiobrany w piwnicy założy kraty!

  2017-06-01 almagus
  almagus.blox.pl/html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX