"Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy". Minister zawierza służbę zdrowia Matce Boskiej

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę. Podczas niej wypowiedziano Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, ale również jako bliźni - powiedział minister.

W niedzielę pielgrzymka odbyła się po raz 94. Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna tegoroczne wydarzenie powiązane było z beatyfikacją pielęgniarki Ganny Chrzanowskiej. Homilii przewodniczył abp Adam Szal. W pielgrzymce wzięli udział również bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia. Nie zabrakło też ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

- Nie ma innej sensownej odpowiedzi niż ta, którą daje Chrystus, Jego krzyż i prawda o Jego zmartwychwstaniu. To właśnie z Chrystusem, z cierpieniem Chrystusa łączymy się jako ci, którzy podlegają chorobom, którzy są osamotnieni tak, jak osamotniony był Chrystus w swoim cierpieniu – mówił cytowany przez KAI abp Szal.

Łukasz Szumowski: Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy

Jak informuje agencja na zakończenie mszy wypowiedziany został Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, jako osoby, które mają ich leczyć i wyleczyć, ale również jako bliźni - powiedział Szumowski.

"Min Zdrowia zawierzył polską służbę zdrowia Matce Boskiej. Ja bym jednak oddał ją naukowcom i lekarzom. Ale może mam jakoś inaczej po prostu" - skomentował słowa Szumowskiego Bartosz Arłukowicz, były szef resortu zdrowia.

Antoni Macierewicz tłumaczy, dlaczego protest w Sejmie zakończono dzięki Matce Boskiej Częstochowskiej

Więcej o:
Komentarze (555)
Na Jasnej Górze służba zdrowia została zawierzona Matce Boskiej
Zaloguj się
 • aeromonas

  Oceniono 78 razy 68

  Szkoda tylko, że nie leczą. W przypadku poważnych chorób pozoruje się leczenie, jednocześnie wypychając chorego z placówki i odsyłając do innej, żeby nie generował kosztów. Obłuda i hipokryzja. Nie potrzebuję, żeby lekarz się za mnie modlił, ale żeby leczył i szanował.

 • ps11111ps

  Oceniono 72 razy 66

  Czyli parafrazując klasyka dewizą NFZ jest:
  Nieważne czy Polacy będą zdrowi czy nie, byle byli katolikami

 • ami_lii

  Oceniono 68 razy 64

  Super, znaczy wracamy do starych, sprawdzonych metod pt. "Na trzy zdrowaśki do pieca"?

 • ps11111ps

  Oceniono 52 razy 48

  Czy Yarosław w szpitalu przechodzi jakieś procedury medyczne? Czy może w szpitalnej kaplicy odprawiają miesięczną mszę w intencji jego zdrowia i dlatego tak długo nie nie może wyjść?

 • wujtommy102

  Oceniono 46 razy 42

  Minister zdjął odpowiedzialność za nasze zdrowie i życie ze służby zdrowia na Matkę Boską.
  Wkrótce zawieszą studia medyczne a szpitale staną się domami modlitwy, zostanie jedynie ministerstwo. Jakich cudaków na ministrów jest w stanie jeszcze znaleźć Dojna Zmiana?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX