Komentarze (244)
Trzebinia: Płonie kolejne składowisko odpadów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • clitoris69

  Oceniono 10 razy 8

  Wlasciciel tego skladowiska to pislowiec - wlasnie jest na mszy w kosciele

 • kkorzempa

  Oceniono 14 razy 8

  Te zwierzęta- nieuczciwi przedsiębiorcy sprowadzają do Polski śmieci z Europy Zachodniej. A potem jak w obliczu kontroli i kar nie wiedzą co z tym syfem zrobić to podpalają. Jak w trzecim świecie. Dlatego biznes polegający na importowaniu do Polski śmieci i jakichkolwiek innych odpadów czy surowców wtórnych powinien zostać natychmiast całkowicie zakazany, zabroniony pod karą 10 lat więzienia.

 • zerozer52

  Oceniono 9 razy 7

  To są ewidentne podpalenia.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 9 razy 7

  "W 2016 roku szacowano, że w tym miejscu jest nawet 200 tys. ton odpadów i od lat nie potrafiono sobie poradzić z tym problemem" - informuje Polsat News. "
  No to w koncu sobie poradzon :)

 • tommyline

  Oceniono 6 razy 6

  Blady strach padł na wszystkich właścicieli takich składowisk, więc spodziewajmy się masowych "przypadkowych" zapłonów. Tam jest coś więcej niż tylko plastik i guma.

 • sparky6

  Oceniono 14 razy 6

  Przypadki?
  Czytelnicy piszą, że wspólny adres luksemburskiej spółki właściciela #GetBack i ITI Holdings SA w Luksemburgu, to przypadek. A wspólny adres holenderskiej spółki właściciela #GetBack i Genefar BV, właściciela Polpharmy oligarchy Staraka to też przypadek ? Więcej wkrótce w prasie.

 • 8gawiedz8

  Oceniono 12 razy 6

  Podpalanie z powodów ekonomicznych ma Łodzi długą tradycję. Wystarczy poczytać „Ziemię Obiecaną”.

 • pokon

  Oceniono 5 razy 5

  Polski sposób na utylizację odpadów. Zebrać, zgromadzić, wziąć kasę i podpalć a potem to samo od nowa , w nowym miejscu

 • jahodovy

  Oceniono 5 razy 5

  Utylizacja śmieci po polsku :/

 • shestereo

  Oceniono 5 razy 5

  "bezpłatna" utylizacja odpadów, która normalnie kosztowałaby krocie, właściciele składowisk powinni za akcje i odszkodowania płacić z własnej kiesy, nie wspominając już o wpływie i skutkach w środowisku...

 • domektomek

  Oceniono 9 razy 5

  Podejrzewam, że było tak jak zawsze.
  Firma sprowadzająca odpady przekonuje wydającego zezwolenie za pomocą grubej łapówki iż posiada możliwości utylizacyjne.
  A tak naprawdę posiada jedynie plac na składowisko.
  Inaczej sobie tego nie wyobrażam.

 • acer0

  Oceniono 7 razy 5

  A ja mam zasadnicze pytanie jaki idiota wydał zezwolenie na sprowadzanie wszelkich odpadów z państw zachodniej Europy? Nasprowadzali setki tysiące ton odpadów (opony folie plastyki) I nie potrafili się z tym uporać by zutylizować więc podpalili te badziejstwo, bo jak wytłumaczyć serię pożarów począwszy od Olsztyn i przez Zgierz . Obciążyć decydentów tych właścicieli firm wszelkimi kosztami gaszenia pożarów jak i za zatrucie powietrza. Czepiacie się pieców w gospodarstwach domowych a te pożary zatruły powietrze na tyle że te piece węglowe przez ponad 100 lat nie zatruły powietrza. Pytam się po jaką cholerę sprowadzano te badziejstwo z zachodu, zrobili sobie z Polski wysypisko śmieci. Czas z tym skończyć i już więcen nie wpuszzać śmieci europejskich do Polski a tych , którzy wydali na to pozwolenia skazać na dożywocie i konfiskatę mienia całych rodzin na poczet naprawy szkod po pożarach.

 • aplucaem

  Oceniono 5 razy 5

  Prośba do rządzących:rozumiem, że zmiana państwa z teoretycznego na realne musi potrwać.Coś już jednak udało się zrobić.Nie uda się zapobiec wszystkim podobnym zdarzeniom.Jednak państwo ma narzędzia aby - w ostateczności - zapobiegać przez karanie.Dla mnie, i podejrzewam dla wielu współobywateli, jest to celowe działanie które doprowadziło do katastrofy wielkich rozmiarów.Musicie znaleźć sposób aby sprawców ukarać najboleśniej jak się da.Z całą pewnością wyborcy policzą Wam to na plus.

 • srv14

  Oceniono 5 razy 5

  PiS może się w końcu czymś pochwalić na tle UE. " Piękne " pożary pokazują " systemowe" rozwiązania problemu , które głupia UE rozwiązuje budując drogie spalarnie zapewne niespełniające zaostrzonych kryteriów wyznaczonych przez "specjalistów" obecnej władzy A teraz tylko woda najlepiej ..... ale tej ci u nas dostatek

 • Oceniono 4 razy 4

  Niech wiecej zwożą do nas śmieci z zagranicy i zrobią z polski Śmietnisko , kto sie pod tym podpisal , pociagnąc go do odpowiedzialnosci !

 • laborantkolaborant

  Oceniono 8 razy 4

  kto odpowiada za wydanie zezwolenie na wwożenie do kraju zagranicznych odpadów?
  podajcie nazwisko tej mendy!

 • blablick

  Oceniono 4 razy 4

  Winni są ci z PC,UW,ZHN,PSL,SLD,AWS,POPIS do spółki z PPHU Cebulex Janusz i Halina Cwaniaczyńscy.
  Dziki kraj, dzikie obyczaje...

 • janus-z333

  Oceniono 4 razy 4

  To skandal,to nie do pomyślenia,by na własną prośbę stać się śmietniskiem Europy.Niezależnie kto rządzi,nie ma prawa wydawać decyzji na składowanie śmieci,do tego spoza granic Polski.Sami nie potrafimy sobie poradzić z własnymi odpadami,a co dopiero z obcymi.Takie składowanie śmieci,to wielkie pieniądze,ale nie może być na to zgody.Wydający zgodę ,jak i składujący śmieci,powinni ponieść karę,nie tylko finansową,ale i bezwzględny kryminał,i to na długie lata.

 • jndy

  Oceniono 4 razy 4

  Ruina już była. To teraz Polska w pożarach !

 • maguniaklikunia

  Oceniono 6 razy 4

  Nasza nowa specjalizacja --- import toksycznych i niebezpiecznych śmieci z całej Europy. Chyba jesteśmy na tym rynku najlepsi. Panie premierze Morawiecki jakie mamy statystyki ?

 • ruch.lewostronny

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo mnie ciekawi kto i kiedy wydał zgodę na sprowadzanie odpadów do Polski i jaka jest skala tego procederu.

 • fctheduck

  Oceniono 6 razy 4

  Jasne, nikt nie widział setek ciężarówek przewożących odpady, nikt nie wiedział o tysiącach ton śmieci. Pisiory potrafią tylko przytulać kasę w różnych wałków i przekrętów.

 • radon13

  Oceniono 6 razy 4

  Może sensowne pole działania do Obrony Terytorialnej ?

 • benzyl

  Oceniono 8 razy 4

  Jeżeli teren jest prywatny, to właścicielowi przywalić 500 000 złotych kary, lub więcej.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 4 razy 4

  "Smieci" zostaly opanowane przez "mafie" podzielila sobie rynek i u mnie w rejonie do przetargu w kazdej gminie startujke 1 firma a z braku "knkurencji" to ona dyktuje cene za wywoz smieci.
  Z "przeciekow" dowiedzialem sie ze place min. za mycie koszy ............. ktore jeszcze nigdy nie zostaly umyte.
  Ustawa smieciowa to wiekszy przekret niz reprywatyzacja bo ta nawet bez afery wczesniej czy pozniej by sie skonczyla a "smieci" sa "dozywotnie".

 • hiperon59b

  Oceniono 6 razy 4

  To normalka, po co to zdziwko. Biznesmen potrzebuje placu więc utylizuje odpady na nim zgromadzone. Jak się z tym upora to za kasę którą zarobił na tych utylizowanych śmieciach zacznie nowy biznes. Po takim zdarzeniu ten biznesmen powinien mieć na karku urząd skarbowy, inspekcję pracy, sanepid, ochronę środowiska i prokuraturę. I choć trudno mu będzie coś udowodnić bo pewnie dokumenty się spaliły to ciągłe kontrole wymienionych instytucji i czas tych kontroli (a później wysoka kara za zanieczyszczenie środowiska) powinien wybić z głowy temu biznesmenowi dalszą działalność. Myślę, że ten biznes w znacznym stopniu opanowała mafia.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  Palenie opon to grzech. Tacy ludzie będą się później smolić w piekielnym ogniu.
  Kodeks karny też coś o tym mówi, ale jestem pewien, że w obecnych czasach klątwy mają większą siłę rażenia.

 • siemaszko1

  Oceniono 10 razy 4

  dziwnie często płoną również mieszkania i kamienice komunalne , po każdym takim ,,dramatycznym zdarzeniu ,, jaśnie pan lokator komunalny dostaje nowiutkie mieszkanko i zwitek banknotów zebranych na charytatywnej ,, imprezce,, organizowanej przez lokalnego ,,tuza,, samorządowca - patologia lubi się bawić

 • tomasz.pierzchala

  Oceniono 3 razy 3

  W Warszawie w tym tygodniu w środę w nocy też był pożar sortowni odpadów.
  Paliły się m.in. stare meble, opony ...
  google : warszawa pożar na mokotowie sortowni odpadów

 • mateusz546

  Oceniono 5 razy 3

  Co mam powiedzieć. Mieszkam w gminie, w której mieszkaniec eternitem uzupełnia dziury w drodze a władze gminne nie reagują...

 • chumski

  Oceniono 9 razy 3

  Dlaczego śmieci zwożono z zagranicy??
  Mało mamy swoich??
  Powinien być zakaz zwożenia śmieci spoza granic kraju pod jakimkolwiek pozorem.
  Chcecie utylizować?Utylizujcie nasze!!!!

 • jali55

  Oceniono 3 razy 3

  To kolejny program rządowy tzw polityka śmieciowa odpady + , jak pozbyć się szybko śmieci, czekam na program PIS+ jak pozbyć się pisu.

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 3

  Kasę zainkasowali, odpady mogą się spalić na koszt podatnika.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 3

  Wojewoda Łódzki z PiS spał czy liczył przyznane premie?

 • kmosb

  Oceniono 5 razy 3

  Niestety śmieci z zachodu nie ma gdzie sprzedać bo Chiny nie chcą. To trzeba palić na siłę składowiska śmieci w Polsce. W końcu Polska cytuję polityka - to ch.j d.pa i kamieni kupa czyli rządzi bezprawie. Można wszystko bo i tak nikt za to nie beknie. Beknie tylko ten malutki Kowalski co spalił plastikową butelkę w piecu.

 • domektomek

  Oceniono 7 razy 3

  Z raportu wynika także, że w 2015 r. Główny Inspektor Ochrony Środowiska (GIOŚ) wydał 130 zezwoleń na przywóz odpadów do Polski z krajów UE na łączną masę 253 tys. ton oraz 21 zezwoleń na przywóz odpadów spoza UE na łączną masę 40 tys. ton.
  Najwięcej zezwoleń dotyczyło importu odpadów z terytorium Niemiec (30) i Litwy (24). Z Niemiec pochodziło 25 proc. ogólnej ilości odpadów przywiezionych na teren Polski, a z Litwy 7 proc.

 • labeo

  Oceniono 3 razy 3

  Recykling po polsku.

 • maciej kawa

  Oceniono 3 razy 3

  Dobry biznes przyjąć 50 tys ton opon po 200zl za tonę i zamiast utylizacja podpalic...utylizacja naturalna hihi 10 mln w kieszeni...

 • tommyline

  Oceniono 3 razy 3

  Chcieli zbudować spalarnię śmieci, ale starczyło tylko na ogień :)

 • arbor_1

  Oceniono 3 razy 3

  Wcześniej paliło się w Gorlicach, bodajże

 • ruch.lewostronny

  Oceniono 3 razy 3

  Składowisko odpadów... To jest prawdziwa ranga Polski. Ciekawe, czy Czesi też prowadzą takie biznesy albo inne kraje.

 • arbor_1

  Oceniono 5 razy 3

  Dobra sceneria do filmu "Ziemia obiecana" -- wielki kryzys...

 • topjar

  Oceniono 3 razy 3

  myślę że do takiej diagnozy :"Prokuratura dopuszcza trzy trzy możliwości - samozapłon, zaprószenie ognia i celowe podpalenie" potrzebne było konsylium doświadczonych prokuratorów,
  poparte dogłębnymi expertyzami uprawnionych biegłych (z tytułami profesorskimi) oczywiście wykładających na amerykańskich uczelniach.

 • hiperon59b

  Oceniono 3 razy 3

  Jutro albo pojutrze następny biznesmen będzie utylizował w ten sam sposób odpady zgromadzone na swoim placu. Pytam się kto wydaje pozwolenia na taką działalność i kto kontroluje takie składowiska? Może od tego trzeba zacząć.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 3 razy 3

  W którym kierunku płyną zanieczyszczenia ?
  Czy zagrozony jest Kraków ?

 • dublet

  Oceniono 9 razy 3

  Przez 8 lat Polki i Polacy nie mieli tyle rozrywki, bo poprzednia ekipa była nudna i przewidywalna! Dziś słupy dymu widać w całym kraju, bo Suweren bawi się na całego!

 • single_malt

  Oceniono 5 razy 3

  Rok temu Chiny wprowadzily zakaz importu odpadow z tworzyw sztucznych z Niemiec .
  Byly to olbrzymie ilosci
  Zagadka : gdzie jada teraz te odpady ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 3

  kiedy władze dobiorą się do dupy tym bandytom pseudo biznesmenom włascicielom tych smieci --60 pożarów tych składowisk w tym roku powinno im dać do myslenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX