Płonie kolejne składowisko odpadów. Śmieci może być nawet cztery razy tyle, co w Zgierzu

Tylko w ten weekend doszło do dwóch pożarów składowisk odpadów. Pierwszy przypadek bada już prokuratura. Przyczyny wybuchu drugiego nie są jeszcze znane.

Zaledwie dobę po wybuchu pożaru w Zgierzu, doszło do podobnego zdarzenia - zapłonęło składowisko opon w Trzebini. Jak informuje Polsat News, ogień objął hektar powierzchni, w gaszeniu bierze udział ponad 150 strażaków. W akcji biorą udział samoloty, który zrzucają wodę na teren między składowiskiem a lasem. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

"Od lat w tym miejscu mówiło się o tykającej bombie ekologicznej. Były tu składowane opony, folie, gumy. W 2016 roku szacowano, że w tym miejscu jest nawet 200 tys. ton odpadów i od lat nie potrafiono sobie poradzić z tym problemem" - informuje Polsat News. 

Zgierz. Pożar składowiska śmieci

Od piątkowego wieczora trwa gaszenie składowiska odpadów w Zgierzu. Na powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych paliło się ponad 50 tysięcy ton odpadów z Anglii i Włoch. Z końcem kwietnia wygasła umowa na ich składowanie. Przedsiębiorca zawnioskował do starosty zgierskiego o jej przedłużenie na kolejne dziesięć lat, jednak starosta zgierski Bogdan Jarota takiej decyzji nie wydał.

Partia Razem żąda natychmiastowej dymisji marszałka województwa Bodana Jarota z PSL. To bowiem starostwo wydało w 2017 roku zezwolenie na składowanie odpadów. Partia podkreśla, że o nieprawidłowościach właściwe służby informowały już przed kilkoma miesiącami. Do wniosku przychyliło się Prawo i Sprawiedliwość, które nazywa wypadek "katastrofą ekologiczną".

Prokuratura dopuszcza trzy trzy możliwości - samozapłon, zaprószenie ognia i celowe podpalenie.

Więcej o:
Komentarze (244)
Trzebinia: Płonie kolejne składowisko odpadów
Zaloguj się
 • tenare

  Oceniono 44 razy 30

  Kryminalistów, którzy zezwolili na składowanie zagranicznych odpadów w Polsce, kryminalistów, którzy sprowadzili zagraniczne odpady do Polski oraz podpalaczy pod sąd.

  Sądzić za terroryzm skierowany przeciwko Polsce i Polakom.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 25 razy 21

  "Prokuratura dopuszcza trzy trzy możliwości - samozapłon, zaprószenie ognia i celowe podpalenie."
  No prosze dzielna prokuratura ............. juz na wstepie wykluczyla dzialanie UFO i kare Boska :)

 • loneman

  Oceniono 24 razy 20

  Smiecie pala smieci by nie placic kar??
  Kulsony nie pilnuja zajeci ochrona pokracznych szkarad z betonu i metalu stawianym na czesc kaczym miernotom by ciemnolud czul kto rzadzi, do tego cwicza sie w powalaniu na ziemie kobiet na protestach bo nazistow mundurowe cioty⊙ boja sie :D

 • o2o2130

  Oceniono 27 razy 19

  Polska to masakrycznie słabiutki kraj, w którym można bez skrępowania odwalać takie akcje.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 31 razy 17

  Zastanawia mnie milczenie "prawej strony" internetu w sprawie sytuacji w Zgierzu. Czyżby przyczyną był fakt, że wojewoda nie jest z PO?

 • stachkaz47

  Oceniono 26 razy 16

  Utylizacja po POLSKU . Brali pieniądze za SKŁADOWANIE
  a teraz trwa utylizacja.Na miejscu WŁADZY spod ziemi bym wyciągnął sku....syna i rozwalił.

 • jerzytop

  Oceniono 20 razy 14

  Panowie w rządzie od siedzenia DUPOM na stołkach . Jak to możliwe i kto na to zezwala ,że można wynająć 0,5 -1,0 czy 1,5 ha działkę i przez LATA zwozić i magazynować na niej odpdy z Europy ,całej Europy zarabiając na tym spore sumy a gdy przychodzi koniec terminu wynajęcia smieci się podpala i problem znika w powietrzu którym oddychamy . OD czego są oszołomy zwane dalej inspektorami ochrony środowiska . za co biorą pieniądze tak samo jak i osoby odpowiedzialne za kontrolowanie KTO ,CO i PO CO takie śmieci zwozi i co robi z nimi dalej
  CZY chcecie NAS i nasze dzieci wytruć . Wtedy bedzie juz za pózno na dochodzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX