Tak niepełnosprawni w Sejmie odbijają się od wyłączonych wind. "Powinniśmy mieć swobodę ruchu"

Poseł PO Michał Szczerba pokazał na nagraniu, jak niepełnosprawni w Sejmie nie mogą skorzystać z wind. Są one wyłączone. - Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć - mówi na nagraniu uczestnik protestu.

W 39. dni protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców setki wspierających i sprawę zgromadziło się przed Sejmem. Przemawiały tam m.in. Janina Ochojska, Wanda Traczyk-Stawska i Dorota Stalińska.

Tymczasem protestującym w Sejmie ograniczono swobodę poruszania się po gmachu parlamentu, gdzie trwa Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W związku z nim - tłumaczyła Kancelaria Sejmu - panują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Wstęp mają tylko akredytowani dziennikarze. Z miejsca obok protestu - gdzie zazwyczaj pracują media - usunięto kamery i sprzęt. 

Protestujący nie mogą także korzystać z toalety z prysznicem i wind. Z informacji, które otrzymują protestujący, wynika, że winda została zamknięta z powodu sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Jakub Hartwich: Nie mogliśmy w nocy spać

Wieczorem poseł Michał Szczerba był u protestujących i pokazał na nagraniach, jak wyglądają warunki na miejscu. Na nagraniu, opublikowanym Szczerbę na Twitterze, niepełnosprawni Jakub Hartwich i Adrian Glinka mówią, że windy są wyłączone i od rana nie mogą wyjść na zewnątrz. - Mam nadzieję, że to się zmieni i będziemy mogli z czasem wyjść na dwór - mówi Glinka. - Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć. Powinniśmy mieć swobodę ruchu, ten Sejm powinien być dla obywateli - dodaje. 

- Nie mogliśmy w nocy spać, bo trzeba być czujnym - opisuje sytuację Jakub Hartwich.

Od kilku dni mamy do czynienia z zaplanowanym nieludzkim i poniżającym traktowaniem protestujących. Wyłączenie wind, zakaz wyjścia, zakaz korzystania z palarni, zakaz korzystania z łazienki z prysznicem. Izolacja, zabicie dyktami, odgrodzenie kotarami. Wyrzucenie kamer i mediów

- ocenił Szczerba.

Więcej o:
Komentarze (278)
Protest w Sejmie. Niepełnosprawni odbijają się od wyłączonych wind [FILM]
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 52 razy 38

  Postulat, zupełnie serio: kilka osób z samej góry PiSu jest winnych przestępstw i po wyborach czeka ich odsiadka, nie mam tu na mysli tylko złamania Konstytucji, ale też przestępstwa urzędnicze, to jest złamanie KK zagrożone więzieniem.
  I postulat: jako obywatel i patriota chciałbym, żeby politycy PiS w więzieniu mieli zabroniony dostęp do spacerniaka i do kibla. W szczególności jeśli Kaczyński i Kuchciński trafiliby do wspólnej celi. to niech tam siedzą i srają po kątach.
  To byłoby prawe i sprawiedliwe.

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 29

  Syty głodnego nie zrozumie. Panu prezesowi same kule do domu przyszły, w razie czego to zawsze się znajdzie wazeliniarz co to na barana weźmie.
  Zbawiciel jak z koziego tyłka trąba.

 • tadjan

  Oceniono 40 razy 26

  ten kto ogłosi zerwanie konkordatu i wyprowadzenie religii ze szkół wygra wybory...... a kasy po katabasach będzie dla słabszych społecznie po sam dach......

 • antonikarcz

  Oceniono 33 razy 21

  Dziś bylem pod sejmem w geście solidarności z protestującymi, nie wiem czy to chichot historii, czy znak czasu ale w kilku strażnikach marszałkowskich znajomy rozpoznał byłych żołnierzy NJW MSW.

 • fakduck

  Oceniono 33 razy 19

  piSSowskie ściereczki kłamią każdego dnia. wasz wiara w miłosierdzie do bliźniego jest niesamowita! Komu wy służycie?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 24 razy 16

  Kuchciński z Karczewskim i Piotrowiczem się pięknie popisali. Pasy należałoby z nich za to drzeć.

  Nie sądzę żeby Suweren miał dla nich odrobinę litości w trakcie Majdanu.

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 16

  Chyba instynkt u pisuarów się zepsuł. Nie dawno kreowali się na współczujących niepełnosprawnym {pewnie taki mieli nakaz w przekazie dnia} a teraz znęcają się nad nimi. Opinia publiczna przesunie się bardziej w stronę protestujących. Nikt nie lubi jak silniejszy znęca się nad słabszymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX