NATO chwali się Polką. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz to pierwsza pilotka myśliwca MiG-29

NATO promuje swoje działania m.in. za pomocą akcji "We Are NATO". Do udziału w niej zaproszono pierwszą Polkę, która lata myśliwcem - Katarzynę Tomiak-Siemieniewicz.

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz jest porucznikiem polskich Sił Powietrznych i pierwszą w historii Polką, która została pilotką myśliwca MiG-29.

NATO chwali się polskimi żołnierzami

Tomiak-Siemieniewicz, którą chwali się NATO, ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, a na co dzień pełni służbę w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 5 lutego br. otrzymała tytuł Pilota Roku od dowódcy bazy.

Jestem pierwszą kobietą w Polsce, która lata na samolotach bojowych. Nazywają mnie „witch” [ang.:  wiedźma], ale nie jestem aż taka zła

- mówi w filmie NATO Tomiak-Siemieniewicz.

Kiedy zakładam hełm i idę do samolotu, to wiem, że nie będę miała taryfy ulgowej. Ten samolot po prostu nie wybacza błędów, czy to kobiecie, czy mężczyźnie. Wszyscy jesteśmy pilotami

- dodaje i wyjaśnia, że jest częścią NATO Quick Reaction Alert. - Jesteśmy dumni, że możemy chronić i osłaniać naszych sojuszników w NATO  - mówi.

Bycie pilotem było czymś tak niewiarygodnym i nieprawdopodobnym, że tak sobie pomyślałam, że jak już mierzyć, to mierzyć wysoko. I że nie ma rzeczy niemożliwych

- dodaje. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz ma też radę dla innych kobiet - zapewnia, że nic nie jest niemożliwe, o ile wytrwale dąży się do celu.

Nie sądzę, żebym była inspiracją dla dziewczyn, aczkolwiek jeśli tak jest, uważam, że niemożliwe nie istnieje. Każda z nas, jeśli tylko będzie wytrwale dążyła do celu, to go po prostu osiągnie

- mówi.

 

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz nie jest jedyną obywatelką Polski, którą chwali się NATO. W zeszłym roku w kampanii "We Are NATO" wystąpił plutonowy Jarosław Borejko, który jako wojskowy prowadzi czołg, a w wolnych chwilach motocykl.

 

Rocznica wstąpienia Polski do NATO. Spot Ministerstwa Obrony Narodowej

Więcej o:
Komentarze (138)
NATO chwali się polską pilotką Katarzyną Tomiak-Siemieniewicz
Zaloguj się
 • oczy_argusa

  Oceniono 14 razy 10

  Nooooo... Nareszcie:)
  A tak swoją drogą... Czy ktoś jeszcze pamięta, że pół roku temu rozbił się MIG-29 pod Mińskiem Mazowieckim a raportu komisji jak nie było, tak nie ma?

 • re_x

  Oceniono 19 razy 7

  bądźcie konsekwentni!skoro w jednym zdaniu nazywacie "pilotka",to dlaczego piszecie w tym samym zdaniu -porucznik?powinno być poruczniczka...śmieszni jesteście z tym feminizowaniem.Przecież wystarcza rodzaj żeński słowa poprzedzającego-pierwsza!-nikt nie ma wątpliwości,że chodzi o kobietę...pierwsza pilot...a nie pierwsza czapka, bo pilotka to czapka..jeżeli tak ma wyglądać walka o godność kobiet poprzez ośmieszanie ich,to chyba nie ta droga?

 • ruch.lewostronny

  Oceniono 9 razy 5

  ...a oficerka to but. No, niestety. Jestem feministką, ale chyba z jakiegoś innego odłamu.

 • iarna

  Oceniono 11 razy 5

  Chciałem zauważy, ze pilotka to nie kobieta pilotująca samolot tylko taka czapka, która jest podobna lub tożsama z czapką jaką zakłada pilot, kiedy pilotuje samolot.
  No chyba że chodzi o papilot - ale to już całkiem co innego.

 • pocztmistrz_z_tczewa

  Oceniono 9 razy 5

  Pilotka to czapka, reżyserka to pomieszczenie dla reżysera, dyplomatka to teczka.

 • green.dragon.44

  Oceniono 17 razy 5

  Na pewno nie pierwsza. Sam mam w domu pilotkę. Po dziadku.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 11 razy 5

  Jest Pani, taką kobietą, która powinna być symbolem Polski w tych trudnych czasach ...pełen szacunek i wszelkiej pomyślności ....tyle lądowań ile startów >>>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX