26 maja uczestnicy Dnia SuperMatki wesprą strajk rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

26 mają obchodzimy Dzień Matki. Dla kilku organizacji pozarządowych to święto okazało się pretekstem do okazania solidarności ze strajkującymi w Sejmie rodzicami osób niepełnosprawnych. Czym jest Dzień SuperMatki?

Dzień SuperMatki. Nadchodzi wsparcie dla rodziców osób niepełnosprawnych, którzy strajkują w Sejmie

26 mają pod Sejmem odbędzie się Dzień SuperMatki - wydarzenie mające być wyrazem podziwu i wsparcia dla mam osób niepełnosprawnych. Uczestnicy tego spotkania przygotują laurki oraz kwiaty, które wręczą matkom protestującym w budynku parlamentu od 18 kwietnia. Organizatorami wydarzenia „Dzień SuperMatki” są organizacje Ogólnopolski Strajk Kobiet, organizacja Syrena, Warszawski Strajk Kobiet, Stowarzyszenie Obywatele Solidarnie w Akcji i Porozumienie Kobiet 8 Marca.

Strajk rodziców osób niepełnosprawnych rozpoczął się 18 kwietniaStrajk rodziców osób niepełnosprawnych rozpoczął się 18 kwietnia Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

26 maja. Dzień SuperMatki to dzień wdzięczności za „uruchamianie supermocy”

26 maja będzie 39 dniem protestu rodziców osób niepełnosprawnych. Jak na stronie wydarzenia na Facebooku piszą organizatorzy, w Dzień Matki chcą podziękować matkom niepełnosprawnych „za obecność, troskę, akceptację, wsparcie. Często - za konieczność uruchamiania supermocy”. Tę niecodzienną akcję zobaczyć może cały świat ponieważ 26 mają to także dzień Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, które odbędzie się w Sejmie.

Organizatorzy Dnia SuperMatki apelują o to, aby chronić rodziców osób niepełnosprawnych przed zasłonięciem ich przed dyplomatami z różnych krajów oraz o to, aby właśnie 26 maja, w Dzień Matki, wyrazić solidarność z protestującymi. Jednocześnie trwa zbiórka na organizacje wydarzenia. Współpracujące organizacje chcą zebrać łącznie 10 tysięcy złotych. 24 maja na ich koncie było już ponad 8 tysięcy.

Protest niepełnosprawnych. PiS wciąż nieugięty. Jacek Sasin rozwiewa wszelką nadzieję

Strajk rodziców osób niepełnosprawnych. 26 maja będzie 39. dniem protestuStrajk rodziców osób niepełnosprawnych. 26 maja będzie 39. dniem protestu Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Więcej o:
Komentarze (84)
26 maja uczestnicy Dnia SuperMatki wesprą strajk rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 21 razy 11

  Moze niewlasciwe miejsce ale wszystkim Mamom zycze wszystkiego najlepszego w Ich Dniu. Tym ktore juz za soba wychowanie maja wyrazy szacunku, tym ktore w trakcie sa dolaczam zyczenie cierpliwosci i wyrozumialosci dla "pociech". To ostatnie w granicach...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 21 razy 9

  A premier w RMF składa życzenia matkom , zero wstydu i empatii.

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 15 razy 7

  Już przez moment myślałem, że pani Lidia Jasińska pisze posty przepełnione sarkazmem. Myliłem się. Pani Lidia jest czołowym przedstawicielem dumnego szlachetnego narodu przepełnionego wartościami chrześcijańskimi. Ten naród modli się : "Panie Boże nie dawaj niepełnosprawnym protestującym tak jak i nam nie dajesz".

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 6

  Brawo dla organizatorów tej akcji ale wielkich efektów jej bym się nie spodziewał bo pis powiedział że nie da i już

 • kasia.andzia

  Oceniono 22 razy 6

  w powiatach brakuje pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych, kasa została przesunięta na program 500+

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 13 razy 5

  Przepraszam wszystkich forumowiczów, że zabrałem głos. Ja jako przedstawiciel drugiego sortu narodu (chociaż nie jestem pewien, czy zasługuję na przynależność do tegoż) oddaję już głos Pani Lidii Jasińskiej (pierwszy sort jak mniemam). Nie będę jej przeszkadzał. Pa.

 • loneman

  Oceniono 19 razy 5

  Dzis dla sukinsynow prosowieckich i pissowskich to dzien wyzywania sie na matkach, ciekawe czy swoje tak samo zle szanuja te scierwa??

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 13 razy 5

  Pani Lidio w sejmie utworzono tajną straż marszałkowską (pan w garniturze). Ponieważ ten pan niechcący się zdekonspirował powstało wolne miejsce. Proponuję zatrudnić się. Praca lekka łatwa i przyjemna. Tylko parę razy w roku trzeba interweniować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX