Policja rozbiła dwie kibolskie ustawki - w Kutnie i Tychach. Agenci CBŚP w domach pseudokibiców

W dzień po burdach na meczu Lech-Legia CBŚP zatrzymała prawie 40 pseudokibiców powiązanych ze światkiem przestępczym. W niedzielę doszło natomiast do starć z policją w Kutnie, a funkcjonariusze interweniowali także w Tychach.

Policja przez ostatnie dwa dni ma mnóstwo pracy w związku z działaniami pseudokibiców. Przerwany mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, a także burdy na spotkaniu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków - wszystko to angażuje kolejnych funkcjonariuszy.

Udaremniono m.in. starcie pseudokibiców w Tychach: po godz. 20 w niedzielę tamtejsi policjanci zapobiegli "ustawce" między około 300 chuliganami. Każda z grup liczyła około 150 pseudokibiców, a na miejsce starcia wybrali park przy ul. Edukacji w Tychach, Mimo tak licznej "reprezentacji" pseudokibiców, zatrzymano tylko 6 osób.

Po meczu Górnika z Wisłą w Zabrzu zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch z nich usłyszało zarzut wtargnięcia na murawę, a trzeci usiłowania wniesienia materiałów pirotechnicznych.

Starcia z policją w Kutnie

Z kolei po meczu w Poznaniu wciąż nie ma zatrzymań - jak informuje policja, trwają analizy monitoringu. Ma to pozwolić na zidentyfikowanie osób, które rzucały na murawę stadionu środki pirotechniczne i po wyłamaniu części ogrodzenia, wbiegły na murawę.

Niebezpiecznie było w Kutnie, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek kibice Legii zatrzymali pociąg (wracali z Poznania) - około 200 z nich brało udział w starciach z policją. Jak opisuje Polsat News, zatrzymano dwie osoby, tyle samo ucierpiało w zdarzeniu (funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń).

Policjanci w Kutnie użyli wobec kibiców (mieli maski i kominiarki, a także kije i pałki) broni gładkolufowej.

Zatrzymanie Łukasza L. pseudonim Lucky

Po tych wdarzeniach Centralne Biuro Śledcze Policji już w poniedziałek ogłosiło finał swojej akcji, po której zatrzymano kolejnych 28 pseudokibiców, podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych (w ramach tych działań CBŚP na przestrzeni lat zatrzymało 39 osób).

W działaniach wzięło udział ponad 1000 funkcjonariuszy, a wśród 28 zatrzymanych jest odejrzany o kierowanie tą grupą – Łukasz L. ps. Lucky. Wszystkim ogłoszono łącznie około 80 zarzutów, obejmujących m.in. pobicia, w tym pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 24 października 2017 roku w Rudzie Śląskiej oraz brutalnego pobicia, do którego doszło 30 września 2017 roku w Katowicach.

Zatrzymani są również podejrzani o rozboje i wymuszenia na terenie województwa śląskiego, gdzie łupem padło m.in. mienie o wartości 200 tysięcy złotych. Grupa zajmowała się również udziałem w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Zatrzymania w Małopolsce

Oprócz tego CBŚP ogłosiło, że na terenie woj. małopolskiego zatrzymano kolejne 11 osób (10 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej), także pseudokibiców. W latach 2006-2016 prawdopodobnie wytwarzali amfetaminę, a następnie wprowadzali ją, a także kokainę, mefedron czy marihuanę na teren niemal całego kraju.

Zarzucono im łącznie popełnienie 31 czynów zabronionych. Zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Chcesz mieć najlepsze materiały z całego portalu? Wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (31)
Zatrzymania pseudokibiców na terenie całego kraju. Podsumowanie
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 26 razy 26

  Jak kibole mieliby w łapach białe róże to skuteczność zatrzymań wynosiłaby 90%.

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 22 razy 22

  Policja i kibole są po tej samej stronie stąd 39 zatrzymań na przestrzeni wielu lat.

 • bzykk

  Oceniono 14 razy 14

  Kto sieje wiatr ten zbiera burzę!
  Pisdowscy kretyni z Klempą na czele poręczali za bandytów, czarnechuje zrobiły z nich patriotów.
  To teraz w ramach tej miłości bydło powinno wpierd..ć policji!

 • popijajac_piwo

  Oceniono 16 razy 14

  "Udaremniono m.in. starcie pseudokibiców w Tychach: po godz. 20 w niedzielę tamtejsi policjanci zapobiegli "ustawce" między około 300 chuliganami. Każda z grup liczyła około 150 pseudokibiców, a na miejsce starcia wybrali park przy ul. Edukacji w Tychach, Mimo tak licznej "reprezentacji" pseudokibiców, zatrzymano tylko 6 osób."

  Cóż za piękna katastrofa. Zamiast zlikwidować 300 potencjalnych morderców pieski trepa Brudzia szarpnęły się na całych sześciu wyborców pislamu. Nie będzie premii...

 • t0maszek44

  Oceniono 13 razy 13

  Żadnych pseudokibiców, bandytów po prostu

 • loneman

  Oceniono 11 razy 11

  Aha czyli "narodowcow" bo to bandyckie menele zaslaniajace sie "patriotyzmem" i "religijnoscia", BRAWO !

 • yaspiman

  Oceniono 12 razy 10

  dla czego o zwykłych bandytach i handlarzach narkotyków mówi się pseudokibice?

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 12 razy 10

  A nie lepiej poczekac, az zaczna i wtedy podjechac z karabnem maszynowym? Albo wrzucic pare granatow?

 • labeo

  Oceniono 8 razy 8

  Jak tak można pisać o patriotach i wiernych wyborcach pis-u?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX