Lech Wałęsa przyszedł do niepełnosprawnych w Sejmie. Proszą, by z nimi został. "Mamy materac"

Lech Wałęsa odwiedził niepełnosprawne osoby, protestujące w Sejmie. -
Jestem z wami i was rozumiem - powiedział były prezydent. Na prośbę, by został z protestującymi w Sejmie, odrzekł, że nie może, bo ma "wielkie spotkanie" w Puławach.

Lech Wałęsa przyszedł do Sejmu, by wesprzeć protestujących rodziców osób niepełnosprawnych. Były prezydent udzielił im rady.

Protest w Sejmie. Lech Wałęsa doradza osobom niepełnosprawnym

- Ja wam tylko mogę powiedzieć, jak ja zwyciężałem, i co ja bym zrobił na waszym miejscu, możecie się ze mną nie zgadzać - powiedział. - Gdybym ja był na waszym miejscu, poprosiłbym np. górników: "widzicie naszą krzywdę, widzicie, że coś trzeba tu zrobić, więc bądźcie wreszcie solidarni i pomóżcie załatwiać nam te problemy" - dodał i stwierdził, że protestującym należy się spełnienie ich postulatów. Wtedy protestujący zaproponowali, żeby to Wałęsa sam odezwał się do górników.

Czytaj też: Posła na wózku pomylono z protestującymi w Sejmie. Usłyszał, że "nie ma prawa wychodzić na spacery"

Lech Wałęsa: Nie mogę zostać, jadę do Puław

Protestujący w pewnym momencie zaproponowali, by Wałęsa został z nimi w Sejmie. Były prezydent stwierdził, że nie może, ponieważ ma dzisiaj spotkanie w Puławach. - Chcemy prosić pana, by pan z nami został, mamy wolny materac przygotowany, będzie pan naszym mediatorem - mówiły protestujące matki.

Czytaj też: TVP pyta o protest rodziców i niepełnosprawnych w Sejmie. Ale nie chodzi o to, kto ma rację

- Ja chcę zwyciężać z wami, a nie siedzieć - odpowiedział na ten apel Wałęsa. - Ja za chwilę, na 18, muszę być w Puławach. Tam mam wielkie spotkanie, tak jak wam nie mogłem odmówić, tak nie mogę wyjazdu do Puław odmówić.

Wałęsa: Powiedzcie, gdzie i jak wam pomóc

Następnie Wałęsa stwierdził, że dotychczasowy protest jest nieskuteczny. Gdy protestujący poprosili, by im pomóc, były prezydent powiedział: - Powiedzcie, gdzie i jak. Mówicie, żebym został, to nie nic nie da.

Protestujący w Sejmie: Brakuje nam pana Jakiego

- Brakuje nam tutaj takich posłów, jak np. kandydata na prezydenta, pana Jakiego, który też ma dziecko niepełnosprawne i w czasie protestu w 2014 roku bardzo nas wspierał - powiedziała jedna z protestujących matek.

"Nie jesteśmy tutaj z przymusu. Proszę nie mówić bredni". Protestujący w Sejmie oburzeni słowami posłanki PiS

Więcej o:
Komentarze (261)
Lech Wałęsa przyszedł do protestujących w Sejmie
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 42 razy 16

  No wlasnie, to nie Francja gdzie zwiazki zawodowe straiki urzadzaja zeby podwyzki emerytur wywalczyc, to jest Polska w ktorej kazdy najbardziej wlasna dude kocha.

 • jxl82

  Oceniono 38 razy 14

  Górników ? Z Dudą na czele? To już lepiej Kacperka poprosić o wsparcie, ten przynajmniej kieruje się w życiu empatią.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 36 razy 10

  Zachęcam forumowe pisie trolle do podniesienia przyłbicy. Powiedzcie WPROST Tym Ludziom - "NIE MACIE PRAWA ŻYĆ!". Owszem, mieliście prawo, ba wręcz obowiązek - się urodzić, bo ktoś musi zarobić na nadaniu Wam imienia, na chrzcie rzymskokatolskim jedynie słusznym. Ale jeśli już odbył się chrzest - macie UMRZEĆ. Jak najszybciej. Bo trzeba komuś zapłacić za pochówek. Rzymskokatolicki, jedynie słuszny.

  No który hotin albo jakiś utopiony jańcio kuszpit się tu odważy i otwartym tekstem potwierdzi? No, wyklęci? Podobno jesteście tacy uczciwi. No strasznie.

 • dryl1

  Oceniono 30 razy 8

  "Wielkie spotkanie w Puławach" ? Chyba ta gwiazda jajcowała i to nie na 6 króli. Tak jak na plecach robotników dalej chce się wozić.

 • def11

  Oceniono 33 razy 7

  Górnicy i niepełnosprawni do doskonały przykład na to jak władza PiS słabą jest wobec silnych a mocną wobec słabych.

 • spyderman2

  Oceniono 31 razy 5

  a pis właśnie uchwalił możliwość strzelania przez ochronę sejmu m.in. do niepełnosprawnych.
  wojna pisowsko-polska wchodzi w kolejną fazę. pis walczy z niepełnosprawnymi Polakami bo tych pokrzywdzonych przez los łatwiej pokonać

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 12 razy 4

  A tymczasem na Szaserów...
  ...choroba dyplomatyczna o nazwie "zespół goleni prawej" Jarosława Panprezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX