Ten weekend jeszcze chłodny i burzowy, ale już wkrótce nadciągnie fala upałów [POGODA]

Ulewy i burze z gradem przez ostatnie dni nawiedzały prawie całą Polskę. Do tego aura znacznie się ochłodziła. Jednak prognozy pogodowe na przyszły tydzień są więcej niż optymistyczne. Znaczne ocieplenie ma nadejść już w piątek.

Pogoda na razie nie będzie nas rozpieszczać. Deszcz i burze pojawią się dzisiaj na terenie prawie całej Polski oprócz zachodniego Pomorza. Jutro prognozuje się duże zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. Słońce zaświeci zdecydowanie mocniej w niedzielę. W ten dzień możemy się również spodziewać temperatur powyżej 20 st. C. To jednak nic w porównaniu z prognozowanymi upałami.

Tu sprawdzisz, gdzie jest burza >>>

Nadchodzi gorące powietrze

Temperatury rzędu 20-25 stopni Celsjusza, dużo słońca i żadnego wiatru – to nie jest prognoza na lipcowy urlop, ale na przyszły majowy weekend. Jeszcze cieplej będzie pod koniec miesiąca. Od 30 maja synoptycy przewidują nastanie prawdziwych upałów rzędu 30-32 st. C. To wszystko dzięki temu, że do Polski ma napłynąć ciepłe powietrze znad Afryki.

Pogoda. Jakie są prognozy dla Polski?

Według synoptyków lato w Europie będzie bardzo niespokojne. Wraz z przewidywaną falą upałów nadejdzie wiele niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Najgorzej ma być w zachodniej części Europy, gdzie przewiduje się stałe upały rzędu 38 st. C. Taka temperatura spowoduje susze oraz liczne pożary. Według TVN Meteo połączenie wilgotnego śródziemnomorskiego powietrza z wysokimi temperaturami sprawi, że w Polsce będzie dochodzić do gwałtownych burz, opadów deszczu oraz silnych porywów wiatru. Przewiduje się zagrożenie powodziami błyskawicznymi, mogą również powstawać trąby powietrzne.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (18)
Pogoda. Wysokie temperatury już za tydzień
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 4 razy 4

  Okej, z tego wynika, że lato znowu będzie raczej chłodne. Skoro prognozują letnie upały...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 8 razy 4

  Po co komu to "znaczne ocieplenie". Wystarczy że przestanie padać a temperatura w okolicach 20 stopni jest okej.

 • kataryniarski

  Oceniono 16 razy 4

  I znów nad Polską uniesie się smród palonej na gryllu kiełbasy z dyskontu - 50% mięsa + 50% saletry, bo Polacy... Bo JANUSZE, kochajo grylla! :D

 • hotin

  Oceniono 16 razy -10

  I znów nad Polską rozniesie się zapach majowych grili,tak licznie rozpalanych przez ,,Prawdziwych Polaków",a ,,totalni" będą tylko jątrzyć pod Sejmem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX