Traczyk-Stawska odpowiada na zarzuty o manipulowanie nią. "Nikt by nie dał rady. Nawet moja matka"

Wanda Traczyk-Stawska kolejny raz pojawiła się przed Sejmem, by przekazać protestującym pączki. Sama jako uczestniczka Powstania Warszawskiego nosiła pseudonim "Pączek".

- Przywiozłam pączki, bo ja miałam pseudonim "Pączek". Nie mogę tam wejść, ale umówiłam się - powiedziała 91-letnia kombatantka. 

Od razu odpowiedziała na zarzuty o manipulowanie nią, które formułował m.in. marszałek Marek Kuchciński. - Nikt mną nie manipuluje, bo nikt nie dał by rady. Nawet moja rodzona matka. Taki mam piekielny charakter - mówiła. Wyjaśniała, że od lat współpracuje z posłami Michałem Szczerbą i Marcinem Święcickim przy budowie Cmentarza Powstańców Warszawy. 

Po kilku minutach władze Sejmu zdecydowały, że Traczyk-Stawska może wejść do Sejmu. - Jest zgoda na wejście do centrum medialnego - powiedział strażnik. Kombatantka mówiła akurat o swoich działaniach wokół cmentarza i krzyknęła na strażnika, by nie przerywał. 

W prezencie 70-letnia małpka

Traczyk-Stawska przyniosła też do Sejmu pluszową małpkę, Peemka (od PM - pistolet maszynowy), która towarzyszy jej od kapitulacji Powstania, kiedy dostała ją od kolegów z oddziału. Pytana, czy nie żal jej się rozstawać z pamiątką, odparła: 

Bardzo żal byłoby, gdyby nie to, że wiem komu daję. Te dzieciaki uczyłam tyle lat i te matki współpracowały ze mną tyle lat. Stale mam w oczach matkę Andrzeja Motyki, jej twarz, jej oczy. Matka Kuby mi ją bardzo przypomina.

Chwilę później w okolicy wejścia pojawiły się protestujące dziewczynki z niepełnosprawnościami. Tam Traczyk-Stawska wręczyła im pluszaka i pączki. - Pilnujcie tej małpki, bo to jest bardzo ważna małpka. Na niej jest pamięć Powstania Warszawskiego, ale także dużo, dużo całusów - mówiła. 

"To nie o mnie chodzi"

Kombatantka była zapraszana do centrum medialnego, ale nie chciała tam iść. - Ja już wszystko powiedziałam, jestem zmęczona. Mam swoją robotę, którą muszę wykonać. Dotyczy ona Cmentarza Powstańców Warszawy. Trzymajcie się, jesteśmy z wami, a ze mną wszyscy, którzy mają serca i wiedzą, jak trudno jest się takimi dziećmi opiekować - powiedziała na pożegnanie z dziewczynkami. 

Do Traczyk-Stawskiej podeszła kobieta, która oburzała się, że Sejm poniża żołnierza Armii Krajowej. - To nie o mnie chodzi, proszę pani, tylko o matki! Pamiętajcie, że Polska słynie z tego, że ma szacunek do matek i nie wolno ich poniewierać - oburzała się kombatantka. 

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (135)
Wanda Traczyk-Stawska przed Sejmem
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 32

  Jak to się mówi marszałek stracił okazję żeby milczeć. Sądzi według siebie, że jak bezmyślnie wykonuje rozkazy to i każdy da się zmanipulować. Kulsonienia ciąg dalszy.

 • antropoid

  Oceniono 37 razy 25

  Czego się spodziewać po HOŁOCIE, która wyła i gwizdała na grobach Powstańców.

  To są "nowe elyty" - ulepione przez wodza z tego samego materiału co on. Fuuuj...

 • pix_d

  Oceniono 44 razy 24

  Kropla wody drąży skałę. A nawet kruszy marszałkowski pisowski beton. Brawo Pani Wando!

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 22

  PiSiory obs..ją każdego - nawet własne matki, jeśli tylko zagroziłyby ich dyżurowi przy korycie.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 21

  Miło się czyta jak pisowski beton jest szturchany z kazdej strony.
  I niech pisiaki wiecej już nie ględzą o katolickich wartościach i patriotyzmie. Coraz mniej ludzi im wierzy w tę propagandę.....

 • burkaklucha

  Oceniono 18 razy 16

  A gdzie schowało się wrzeszczydło, które bierze pensję i przydziela sobie nagrody za załatwianie spraw socjalnych?

 • remo29

  Oceniono 22 razy 16

  Kuchciński się zabarykadował i bez przekazu z centrali nie wyjdzie nawet na siku. Będzie lał po nogach, ale nie drgnie ani na krok.

 • kropka

  Oceniono 22 razy 12

  Znam panią Wandę od ponad 50 lat i potwierdzam: nie da się Nią manipulować. I powrórzę, ci, co jej zabronili wejść do sejmu, od strażnika do marszałka, powinni palnąć sobie w łeb ze wstydu. Gdyby mieli choć ciut honoru, oczywiście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX