Kolizja limuzyny wiceministra środowiska. Auto najechało na przedmiot na autostradzie

Do kolizji rządowego bmw doszło wczoraj na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. W środku był wiceminister Sławomir Mazurek. Nikomu nic się nie stało.

Rządowe bmw jechało autostradą A1, gdy na wysokości miejscowości Szewo (225 km) najechało na przedmiot leżący na drodze i uderzyło w barierki - podaje "Gazeta Pomorska). Policja informowała, że w kolizji nikt nie ucierpiał. 

Policja podała też, że w związku ze zdarzeniem prowadzone będzie postępowanie w związku z możliwym niezachowaniem należytej ostrożności przez kierowcę. 

Świadkowie opisywali mediom, że w kolizji brała udział rządowa limuzyna, która jechał wiceminister środowiska. 

Nikt nie wymagał udzielenia pomocy

Informacje o tym, że rzeczywiście chodzi o rządowa limuzynę potwierdził rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka. W opublikowanym przez niego komunikacie czytamy, że przyczyną "niegroźnego zdarzenia drogowego" samochodu służb ministerstwa były "trudne warunki atmosferyczne". 

"Samochodem podróżował podsekretarz stanu w MŚ. W trakcie zdarzenia nie ucierpiały żadne osoby trzecie ani pasażerowie pojazdu. Nikt nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Na miejsce została wezwana policja" - podaje Brzózka.

W rozmowie z "Faktem" rzecznik powiedział, że chodzi o wiceministra Sławomira Mazurka. Był on w drodze na spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Zebranie miało zająć się sprawą awarii przepompowni ścieków w centrum Gdańska. 

W czasie rządów PiS doszło do co najmniej kilkunastu kolizji i wypadków z udziałem rządowych limuzyn. Były to m.in. samochody prezydenta Andrzeja Dudy (groźne pęknięcie opony i najechanie na separator w Krakowie), premier Beaty Szydło (spędziła tydzień w szpitalu) i b. ministra Antoniego Macierewicza (prawdopodobnie dwa zdarzenia).

Więcej o:
Komentarze (123)
Kolizja rządowej limuzyny. W środku wiceminister środowiska
Zaloguj się
 • andree111111

  Oceniono 21 razy 19

  Tak to jest jak do kierownicy porządnego auta dorwie się idiota a nie kierowca.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 25 razy 19

  To musiał być kawałek skrzydła Tupolewa.oderwanego eksplozją.

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 18

  Becia kupiła nowe BMW to co się będą szczypać , trzeba wymienić

 • lottare21

  Oceniono 16 razy 14

  Towarzystwo jest nie po kursie na prawo jazdy, tylko kursie kolizyjnym.

 • zalogujsie00

  Oceniono 14 razy 12

  BIZANCJUM, skoro wiceminister ma własnego kierowcę i auto. Które to już auto rozj.... ane. Zakręt mać.

 • vito60

  Oceniono 17 razy 9

  Pecha mają ci rządowi kierowcy. Setki samochodów przejechały szczęśliwie, a na ,, przedmiotu" nadziała się jak zwykle rządowa limuzyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX