Nożownik zaatakował w sklepie w Kożuchowie. Ranił dwie kobiety, ale mógł zabić nawet 9 osób

Dwie kobiety odniosły obrażenia w wyniku ataku nożownika, który we wtorek rano wtargnął do sklepu w Kożuchowie. Ale ofiar mogło być więcej. Według policji 44-latek działał tak, by pozbawić życia przypadkowe osoby.

Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek w Kożuchowie w Lubuskiem. Około godziny 6.30 do jednego ze sklepów wtargnął mężczyzna uzbrojony w nóż. Według policji mężczyźnie nie chodziło o napad tylko o pozbawienie życia przypadkowych osób.

Jedną z nich była 43-letnia ekspedientka oraz 60-letnia klientka sklepu, które zostały ugodzone w głowę oraz dłoń. Ranne przetransportowano do szpitala w Nowej Soli. Ale napastnik na tym nie poprzestawał. Ofiar miało być więcej. Druga z ekspedientek próbowała zadzwonić na policję, ale i ona musiała uważać na napastnika, który i ją zaatakował. Mężczyzna próbował wielokrotnie zadać cios nożem także 45-letniemu klientowi sklepu. Jak się później okazało, to cichy bohater tego zdarzenia. Od początku działań ograniczał ataki napastnika próbując go powstrzymywać przed zadawaniem ciosów. Rzucał przedmiotami znajdującymi się na wyposażeniu sklepu.

Dzięki temu inne osoby mogły choć na chwilę odetchnąć unikając śmiertelnego ciosu. Desperackie próby obrony okazały się na tyle skuteczne, że mężczyzna wyszedł ze sklepu. Ale cel miał ten sam - zabić napotkane osoby. Wyszedł za nim 45-letni klient sklepu, który ostrzegał przypadkowych przechodniów o zamiarach sprawcy. W tym matkę z dwójka małoletnich synów, którzy także byli celem desperata. 45-latek nie ustępował, rzucił w napastnika koszem na śmieci. To utrudniało atak mężczyźnie, który nawet po przybyciu na miejsce policji i użyciu gazu oraz oddaniu strzału ostrzegawczego, nie zamierzał się poddać. Jeden z policjantów zaabsorbował jego uwagę, a drugi zaszedł go z tyłu. Wytrącił nóż z ręki i wspólnie obezwładnili napastnika.

Ale skuteczność działań policjantów kładła by się cieniem, gdyby nie wcześniejsze, niezwykle odpowiedzialne i oparte na sporym ryzyku utraty własnego życia zachowanie 45-letniego klienta sklepu, który prawdopodobnie sprawił, że nie mówimy dziś o ofiarach śmiertelnych.

44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Śledczy z Nowej Soli postawili zatrzymanemu 6 zarzutów. 5 z nich dotyczy działania w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia 9 osób. Szósty związany jest z czynną napaścią na policjantów. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowego aresztowanie.

Więcej o:
Komentarze (65)
Nożownik w Kożuchowie rani dwie kobiety, ale mógł zabić nawet 9 osób
Zaloguj się
 • roman.tur

  Oceniono 40 razy 14

  Nawpuszczała Merkel tych Arabów to ma za swoje

  A nie...
  czekaj ...

  Kożuchów?
  Polak-katolik?

 • izabelin56

  Oceniono 18 razy 12

  "skuteczność działań policjantów kładła by się cieniem" - co to znaczy? Co to za dziwny język?

 • stachud

  Oceniono 14 razy 10

  I znowu ci cholerni islamscy imigranci z nożami. Gdzie obietnice PIS że do Polski nie wpuszczą imigrantów?

 • jobrave

  Oceniono 17 razy 7

  Terrorysta PiSlamski?

 • fox.foksinski

  Oceniono 27 razy 7

  Pewnie jakis prawak kibol albo onrowiec. Oni chodza z nozami. Ciekawr dlacxego prawaki nie pytaja jakiego byl wyznania

 • ax-les-thermes

  Oceniono 6 razy 6

  Zaloze sie, ze nie muslim tylko katolyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX