"Co na to PiS, czy chcemy multikulti?". Bosaka do zadawania pytań natchnął Hindus w turbanie

Obawy wiceszefa narodowców wzbudził "Hindus w turbanie" rozwożący jedzenie. "Czy ta sprawa nie wymaga debaty? Co na to PiS? Czy chcemy multikulti?" - pyta Krzysztof Bosak i zastanawia się, czy polska młodzież nie poradziłaby sobie z takim zadaniem.

Niedawno wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zastanawiał się na Twitterze, czy rzeczywiście teoria heliocentryczna jest tak oczywista, a teraz na celownik wziął Hindusów w Uber Eats.

Były poseł (dostał się do Sejmu z list Ligi Polskich Rodzin w 2005 roku) podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, kto w Warszawie rozwozi jedzenie (Uber Eats współpracuje z restauracjami i poprzez aplikację pozwala na zamawianie do domu) i jakie mogą być tego konsekwencje dla Polski.

Poprzez Ubera i Uber Eats sporo osób dorabia do pensji, niektórzy traktują to nawet jako swoje główne źródło dochodu.

Właśnie minął mnie kierowca Uber Eats - Hindus w turbanie pedałując na rowerze. Czy to żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu jest tak istotną potrzebą gospodarczą że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?

- napisał Krzysztof Bosak.

Czy polska młodzież nie dałaby sobie rady z tym zadaniem? Czy w nowej strategii rządowej dot. imigracji kryteria „zapotrzebowania” na rynku pracy zostaną tak skalibrowane żeby można było ściągać Hindusów do Ubera na kierowców i rowerzystów czy żeby nie można było? Co na to PiS?

- dodał później na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego.

Bosak: Potrzebne są limity

Wpis spotkał się ze sporą reakcją użytkowników, m.in. ks. Karol Darmas dopytywał Bosaka, że może polska młodzież nie chciała podjąć takiej pracy.

Jak okaże się że pół miliona Hindusów chce w Polsce pracować to także będzie OK? Uważam że potrzebujemy w tej sprawie zdecydowanych limitów

- odpowiedział Bosak.

Później Bosak doprecyzowywał, że wspomniany przez niego Hindus "nie jest dla niego problemem", a jedynie potraktował całą sytuację jako "punkt wyjścia do poważnych pytań".

"Katolicki młodzieniec z Polski"

Głos zabrał też Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl, który zapewnił wiceszefa Ruchu Narodowego, że podczas kolejnego zamówienia poda Uberowi dokładne wytyczne.

Jak będę następnym razem zamawiać z Uber Eats, poproszę o heteronormatywnego, białego, katolickiego młodzieńca z Polski. Najlepiej o silnie narodowych poglądach. Jedzenie będzie szybciej, taniej i będzie lepiej smakować. Na pewno

- napisał.

Bosak skwitował to tylko krótkim: "Słusznie! Pozdrawiam".

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (320)
Krzysztof Bosak o Hindusie w Uber Eats. "Co na to PiS?"
Zaloguj się
 • ks.krupinski

  Oceniono 103 razy 85

  Nie dość, że Hindus, nie dość, że w turbanie, to jeszcze pedałuje. Bosakowi musiał mózg eksplodować z nadmiaru wrażeń.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 89 razy 67

  Wolę wielu Hindusów od paru narodowców. Bosak chyba się zamroził i nagle obudził, że dziwi go Hindus w Polsce. Jak się ma poglądy rodem ze średniowiecza, to współczesność faktycznie może porazić.

 • julietwhiskey

  Oceniono 71 razy 49

  No to może pan Bosak zacznie rozwozić? Może wybierze się zbierać truskawki? Może przyjdzie do mnie skosić trawę? Albo popracuje na budowie? Posprząta? Popracuje w hurtowni?

 • e.olsen

  Oceniono 57 razy 43

  Wymoczkowaty pryszczers "z natchnieniem" do zadawania "głębokich" pytań. No po prostu paradne!!!

 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 43

  Limitowany to pan Bosak ma chyba poziom szarych komórek. Albo zredukowany nawet do zera.

 • sir.fred

  Oceniono 51 razy 33

  Tyle krzyży panoszy się w miejscach publicznych, a temu przeszkadza człowiek w turbanie...

 • amorvertical

  Oceniono 42 razy 28

  Bosak zamiast turbanu ma na głowie stalową obręcz. Ciasną. Ona uniemożliwia myślenie w związku z tym myśli dudą. Stąd TO wylewa mu się ustami

 • pdppdp

  Oceniono 33 razy 23

  Jeśli chodzi o limity, to ten facet dawno już wielokrotnie przekroczył tolerowalny limit idiotyzmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX