ABW zatrzymała Rosjankę, zostanie wydalona. "Działalność wymierzona w interesy Polski"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatelkę Rosji, która miała brać udział w "działaniach hybrydowych" prowadzonych przez Federację Rosyjską przeciwko Polsce. Dodatkowo cztery osoby dostały zakaz wjazdu na teren kraju.

"ABW zatrzymała obywatelkę Federacji Rosyjskiej w celu wydalenia jej z terytorium RP. Cztery inne osoby otrzymały zakaz wjazdu na nasze terytorium. Ww. osoby brały udział w działaniach hybrydowych przeciwko Polsce" - napisał na Twitterze rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanisław Żaryn.

Jak tłumaczył Żaryn w rozmowie z TVP Info, zatrzymana kobieta to Jekaterina C., która mieszka w Polsce od 2013 r.

- Jej aktywność ABW zakwalifikowała jako aktywność wymierzoną w interesy Rzeczpospolitej Polskiej, która wpisuje się w działania hybrydowe [związane m.in. z działalnością informacyjno propagandową, polityczną - red.] prowadzone przez Federację Rosyjską przeciwko naszemu krajowi - mówił Żaryn. Kobieta zostanie wydalona z Polski. Podobne zarzuty ABW stawia pozostałym czterem osobom, które dostały zakaz wjazdu do naszego kraju.

Jak dodał Żaryn, pięć wspomnianych osób było zaangażowanych "w próbę rozbudzania animozji polsko-ukraińskich i promowania rosyjskiej propagandy związanej z polityką historyczną". - Chodzi o próbę zamiany czy próbę promowania rosyjskiej wersji, żeby była wersją dominującą. Osoby te prowadziły działania na rzecz konsolidacji środowisk prorosyjskich znajdujących się w Polsce - tłumaczył rzecznik ABW.

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

Trump podpisał ustawę 447. Wiceszef MSZ: To tylko narzędzie do monitorowania sytuacji

Więcej o:
Komentarze (235)
ABW zatrzymała obywatelkę Rosji, zostanie wydalona z kraju
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 31 razy 23

  Ciekawa rzecz. Ja też podważam narrację pisowską. Nie zgadzam się z ich oceną NSZ i niektórych tzw. niezłomnych. Krytykuję narodowców którzy używają totalitarnych symboli i czczą hitlera. Można powiedzieć że prowadzę wojnę hybrydową. Chyba.....

 • mamdobrze

  Oceniono 26 razy 20

  A Macierewicz to kiedy zostanie wydalony za to samo?

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 19

  Działania hybrydowe, to działka Macierewicza. Hybrydowo rozpieprzył i zdemoralizował armię. Powinien za to siedzieć i zaliczyć co najmniej potrójne dożywocie.

 • def11

  Oceniono 19 razy 11

  To dziwne, bo powinna być do PiS-u przyjęta :)

 • jluc

  Oceniono 19 razy 11

  To jeszcze niech wydalą z Polski Rząd i połowę sejmu, abo i więcej!

 • sorrry

  Oceniono 18 razy 10

  Ciekawe kiedy z Polski zaczną być usuwani żydzi, którzy prowadzą tu wojnę hybrydową?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX