54-latek zostawił ubrania nad jeziorem i zniknął. Nieoczekiwany finał trzydniowych poszukiwań

Przez trzy dni trwały poszukiwania 54-latka z powiatu oleckiego. Wiele wskazywało na to, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Tymczasem okazało się, że chciał po prostu "doprowadzić życie do porządku".

Policjanci, strażacy i płetwonurkowie od niedzieli przez trzy dni poszukiwali mieszkańca powiatu oleckiego w woj. warmińsko-mazurskim.

Służby podejrzewały, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Wskazywał na to fakt, że ubrania i buty 54-latka znaleziono na brzegu jeziora Olecko Wielkie. Tymczasem mężczyzna odnalazł się w środę na terenie Niemiec.

"Mężczyzna zatrzymał przejeżdżającego przez Olecko ełczanina z prośbą – jak tłumaczył policjantom - o pomoc w „doprowadzeniu jego życia do porządku”. Nieznajomy nieoczekiwanie wyciągnął do niego pomocną dłoń" - relacjonuje przebieg wydarzeń policja.

54-latek miał na sobie brudne ubranie, więc kierowca dał mu inne, które akurat miał w samochodzie. Mężczyzna przebrał się i porzucił ubrania na Ścieżce Wiewiórczej, tuż przy jeziorze. Kierowca zawiózł potem 54-latka do Niemiec.

"W rozmowie z policjantami 54-latek potwierdził, że jest cały i zdrowy, a w Niemczech podjął nawet już pracę. Mężczyzna nawiązał również kontakt ze swoją rodziną" - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

W których państwach pracuje się najdłużej? Polska poza pierwszą piątką

Więcej o:
Komentarze (49)
Olecko. Zostawił ubrania nad jeziorem i zniknął. Odnaleziono go po trzech dniach
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 54 razy 40

  To zadziwiające i smutne ile pod takimi artykułami natychmiast pojawia się głupich i bezmyślnych komentarzy pisanych przez tych, którzy zawsze wszystko wiedzą lepiej.
  Człowiek się pogubił. Sytuacja i życie go przerosły. Każdego (wbrew pozorom) może trafić, dobrze, że nie skończyło się to tragicznie.

 • dobrakobra

  Oceniono 41 razy 35

  Brawo Pan z Ełku :)
  Dzisiaj tak trudno o pomoc - łatwiej drugiemu przywalić co widać po niektórych komentarzach

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 37 razy 27

  Finał jak bajce,spotkał uczciwego i dobrego człowieka na swojej drodze życia. Brawo p.z Ełku.

 • mar.rod81

  Oceniono 35 razy 23

  Super! W Niemczech 54 latek otrzymuje pracę z marszu. W PL dla pracodawców już jest za stary albo wart najniższej krajowej. To jest różnica między cywilizowany krajem a państwem Grażyn i Januszy. Brawo dla Pana z Ełku!

 • mapt

  Oceniono 11 razy 7

  I to jest dobra wiadomość :)

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 11 razy 7

  Zmień swoje życie.
  Przejedź jakieś 500-1000 kilometrów.
  Może zmień nazwisko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX