"Masa" zatrzymany przez policję. Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce ma usłyszeć zarzuty

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali w środę sześć osób w związku ze śledztwem dot. m.in. wyłudzeń kredytów i łapownictwa. Wśród zatrzymanych jest świadek koronny Jarosław S. ps. "Masa".

Sześć osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy łódzkiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Sprawa dotyczy wyłudzeń kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy.

Wśród zatrzymanych jest najsłynniejszy w Polsce świadek koronny - Jarosław S. ps. "Masa". Zatrzymano również m.in. naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a także urzędnika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego.

Od września 2015 r. lubelski wydział Prokuratury Krajowej prowadził postępowanie dotyczące wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych przez zorganizowaną grupę przestępczą. Jak informuje PK, z tego postępowania "wyłączono materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych oraz składania przed organami procesowymi fałszywych zeznań". Dotychczas przedstawiono zarzuty siedmiu podejrzanym.

"Masa" usłyszy zarzuty

Zatrzymani w środę usłyszą zarzuty m.in. wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę ponad 668 tys. zł w ośmiu bankach, dawania i przyjmowania łapówek przez funkcjonariuszy publicznych oraz powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu pracy w Policji.

Według informacji Prokuratury Krajowej zarzucane "Masie" przestępstwa nie mają związku ze sprawą, w wyniku której przyznano mu status świadka koronnego. Stało się to w 2002 r., po tym, jak zaczął współpracować z policją. W wyniku zeznań "Masy" dokonano aresztowań wśród członków pruszkowskiej mafii.

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Rozmowy 'nie mogą trwać w nieskończoność'

Więcej o:
Komentarze (96)
Jarosław S. "Masa" zatrzymany przez policję. Ma usłyszeć zarzuty
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 19

  A tak mu się podobała reforma sprawiedliwości PiS-u. Chciał nawet ochroniarzem prezesa zostać. Pajac. O emigracji nawet myślał gdyby Tusk do władzy wrócił.
  Coś słabo służby go pilnowały, że dał radę taką kasę przewalić.

 • jxl82

  Oceniono 31 razy 19

  Ziobro znowu uderza w bezbronnego Morawieckiego. Wyłudzane kredyty dziwnym trafem były głównie z banku któremu "szefował" Krzywousty.

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 14

  He, he...
  Przecież "Masa" od lat skarżył się dziennikarzom, że Państwo Polskie NIE ZAPEWNIA mu życia na poziomie takim jakie prowadziła za czasów Pershinga, więc jak widać MUSIAŁ sobie trochę "dorobić".

  Ale to wszystko to drobny pryszcz w porównaniu z tym CO go czeka w pierdlu, do którego trafi z piętnem kapuchy, który z PREMEDYTACJĄ sprzedał kumpli. I dobrze mu tak.... :-))

 • kuzyn_beckenbauera

  Oceniono 24 razy 12

  Masa to rozpolitykowany kloc i tandeciarz, wielki fan Kaczyńskiego i nowy idol prawicowej młodzieży. Kolejny niepokorny, który odkrył wielką prawdę o Polsce i uznał, że musi się swoimi mądrościami podzielić z całym narodem, a brakiem argumentów nie trzeba się przejmować, bo wielkie prawdy są proste i łatwe, a argumenty to są lewackie fanaberie. To jest ta modna dzisiaj poetyka "mówię jak jest", czyli ględzę, co mi ślina na język przyniesie i niewiele rozumiem, ale prawilne dzieciaki myślą, że ujawniam jakieś wielkie tajemnice i jestem twardy i bezkompromisowy. Rozpleniło się takie podejście do rzeczywistości jak chwasty w zaniedbanym ogródku. Idę o zakład, że Masa miałby pewnie za moment kanał na Youtubie i ściągał tam tych wszystkich osiedlowych husarzy, którzy by go słuchali w przerwach między hejtowaniem ludzi w sieci a marszami ku czci Wielkiej Polski Katolickiej.

 • zueoko

  Oceniono 11 razy 9

  Naczelnik wydziału wywiadu kwp w Łodzi... Ręce opadają. Policja w Polsce to zorganizowana grupa przestępcza w uniformach.

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 9

  Teraz ktoś inny dostanie statut świadka koronnego , Masa już dość "pochlał" , czas na zmianę

 • niezalany

  Oceniono 12 razy 8

  fenomen tego indywiduum zadziwia mnie niezmiennie od kilku lat, bo to jest zwyczajnie niemożliwe żeby takie nic kręciło policjantami, dziennikarzami i politykami, jak kołem fortuny.

  każdy! normalny człowiek powinien się dystansować od bandziora, zamiast wsłuchiwać się jego opowieści letniej treści, pisać mu książki czy dawać kredyty, no żesz k... mać!

 • KAMF 80

  Oceniono 8 razy 8

  Co by nie gadał, ale typ jest rasowym konfidentem i nim zostanie. Taka prawda, że większość swojego życia, to życie frajera za nasza kasę.

 • vomiting_frog

  Oceniono 6 razy 6

  To jest w sumie dziki kraj jeśli bandyta staje się celebrytą i pisze książki. Dzikość tego kraju polega na tym że ludzie to czytają i się tym podniecają. Masa to człowiek bez twarzy. To że sprzedał kolegów to problem jego kolegów natomiast nie traktuje się poważnie człowieka który raz taki numer wywinął komukolwiek, tak dla własnej higieny tylko po to żeby nie być następnym w zupełnie dowolnej kwestii. Wywiad USA nie chciał co do zasady współpracować z oficerami wywiadu PRL których przekabacili. To jest człowiek bez twarzy dosłownie i w przenośni może powiedzieć i napisać wszystko i to zrobi jeśli tylko będzie to w jego chwilowym interesie. On tego nie firmuje własną twarzą. Tak jak ostatnio zależało mu na utrzymaniu statusu świadka koronnego. Jak bandyta wychwala prezesa jakiejś partii to coś jest nie tak. W zasadzie można by w tej kominiarce kogokolwiek posadzić. Masa błędnie zakładał ze za PiS jest bezpieczny. Być może powołał się na wpływy o raz za dużo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX