Godek żąda zwolnienia dwóch urzędniczek z Sejmu. "Stronnicze, promujące eugenikę"

Kaja Godek, inicjatorka projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", domaga się zwolnienia dwóch pracownic Biura Analiz Sejmowych. Wszystko przez opinię dotyczącą projektu, którą wydały urzędniczki.

Biuro Analiz Sejmowych opublikowało w ostatnich dniach opinie na temat projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", zakładającego całkowity zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.Pod projektem podpisało się 830 tys. osób. Sejm skierował projekt do dalszych prac w komisjach na początku roku. Jedną z inicjatorek projektu jest Kaja Godek z fundacji "Życie i Rodzina".

W jednej z analiz - autorstwa ekspertek zatrudnionych w Biurze Analiz Sejmowych - czytamy o negatywnych konsekwencjach projektu.

Wystąpić mogą również skutki niezamierzone przez projektodawców, takie jak dokonywanie części aborcji nielegalnie lub za granicą, prowadzenie uporczywej terapii dzieci z wadami letalnymi, poczucie dyskryminacji rodzin, jeśli nie zapewni się im odpowiedniego wsparcia

- piszą dr Izabela Bień i Justyna Osiecka-Chojnacka.

Specjalistki BAS dodają, że "dążenie do radykalnego ograniczenia możliwości podjęcia przez kobietę decyzji nie cieszy się dużym poparciem, a powoduje coraz większą radykalizację debaty oraz aktywność środowisk politycznych zmierzających do aborcji na żądanie".

Zauważają również, że wprowadzenie ograniczenia w aborcji doprowadzi do zwiększenia nakładów "na prowadzenie ciąż trudnych oraz późniejszą opiekę neonatologiczną noworodków z ciężkimi wadami".

"To hańba"

Kaja Godek po publikacji opinii stwierdziła, że "wydanie takiego dokumentu przez Biuro Analiz Sejmowych jest hańbą dla Rzeczypospolitej Polskiej".

Działaczka poszła jednak o krok dalej - kierowana przez Godek Fundacja Życie i Rodzina zarejestrowała internetową petycję w sprawie zwolnienia pracownic Biura Analiz Sejmowych. Do godz. 10 w środę petycję podpisało niecałe 900 osób.

"Izabela Bień, specjalista ds. oceny skutków regulacji i Justyna Osiecka – Chojnacka, specjalista ds. społecznych pracujące w Biurze Analiz Sejmowych wydały negatywną opinię na temat projektu ustawy #ZatrzymajAborcję. Wykazują w niej, że ochrona nienarodzonych dzieci spowoduje obciążenie dla budżetu państwa oraz posuwają się do kłamstw, żeby uzasadnić tezę o szkodliwości przyjęcia ustawy" - czytamy w treści petycji.

Pada również argument, że pracownice BAS  "nawiązują do eugeniki traktując zakaz zabijania osób niepełnosprawnych jako niekorzystny dla finansów publicznych i rodzący daleko idące negatywne skutki społeczne".

"Jest to retoryka, którą stosowano w haniebnej Akcji T4 w nazistowskich Niemczech do uzasadnienia masowych mordów na chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie" - twierdzi Fundacja Życie i Rodzina. Na koniec urzędniczki są określane jako "osoby niekompetentne, stronnicze i promujące eugenikę - pseudonaukę, na którą nie może być miejsca w nowoczesnym państwie".

Więcej o:
Komentarze (405)
Kaja Godek żąda zwolenienia pracownic Biura Analiz Sejmowych
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 152 razy 150

  Godek chce przymusu rodzenia niepełnosprawnych dzieci ale ich dalszy los jej nie obchodzi

  zaprzaniec omija protestujacych w Sejmie zajmując sie zwolnieniem specjalistów nie myślacych jej kategoriami

 • biesczad1

  Oceniono 98 razy 94

  Kaja Godek? A, to ta apolityczna i bezinteresowna pani, która wspiera protestujące w sejmie matki niepełnosprawnych dzieci?...

 • rybka9915

  Oceniono 87 razy 87

  Godek - zajmij sie swoim niepelnosprawnym dzieckiem, a nie sprawami, ktore ciebie nie dotycza. To, ze dostalas fuche od zlodziejskiej pisbolszewii, robi cie jedynie ich wspolniczka w zlodziejstwie.
  Sprawy etyczne, o ktorych nie masz pojecia, zostaw osobom, ktore to pojecie maja.
  Odpowiadaj za swoje przestepstwa (w tym chciwosc i zlodziejstwo) sama, i nie bredz co inni maja robic, szczegolnie ze nikt cie o zdanie nie pyta.
  Wyrzucac to ty sobie mozesz smieci do pojemnika, a nie ludzi majacych fachowe i obiektywne spojrzenie na opiniowane tematy.

 • dziadekjam

  Oceniono 81 razy 75

  Jakoś ta Kaja nie zabiera głosu w sprawie poparcia dla urodzonych kalek, a tylko by zmuszała do ich rodzenia...Zakłamany babon...

 • 99venus

  Oceniono 73 razy 71

  Hańbą dla Rzeczpospolitej Polskiej jest Kaja Godek.
  Okazuje się,że ta parafianka może głosić swoje poglady ale inni tego przywileju już nie mają.
  Co za prymityw mentalny i moralny!

 • kalwiakryspinilla

  Oceniono 62 razy 62

  Czyli zwalniane z pracy będą teraz wszystkie osoby mające czelność nie zgadzać się z aktualnymi wytycznymi szeroko pojętej władzy??

 • mechantloup

  Oceniono 58 razy 56

  Te, Godek! Sama się zajmij tymi dzieciakami. Drzeć się, jak rajfura na rynku, umiesz. Ale pomocy nikomu nie udzieliłaś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX