Arcybiskup chce lekcji religii dla dorosłych. Bo niszczą "owoce katechizacji" dzieci i młodzieży

Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - powiedział podczas mszy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował też, że w Poznaniu już istnieje odpowiednia szkoła.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański odprawił mszę świętą w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Jak informuje portal niedziela.pl podczas homilii arcybiskup apelował o katechizowanie osób dorosłych.

- Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezą dorosłych - powiedział. - Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - dodał.

W Poznaniu już jest szkoła

Arcybiskup Gądecki poinformował jednocześnie, że w archidiecezji poznańskiej istnieje już szkoła katechistów dla ludzi dorosłych.

Duchowny stwierdził też, że wiary katolickiej powinni bronić zarówno księża, jak również osoby świeckie. - Im zuchwalej ludzie nienawidzący Boga i nauki chrześcijańskiej występują przeciw Chrystusowi i założonemu przezeń Kościołowi, tym gorliwiej powinni nie tylko kapłani, ale wszyscy katolicy, żywym słowem i przez pisma pośród ludu przekazywane, a najbardziej przez świetlany przykład życia swego im się przeciwstawić - powiedział arcybiskup.

Myślisz, że znasz geografię? Sprawdź, czy rozpoznasz wskazane państwo
1/24Określ, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Grafika przedstawia Polskę
Zobacz także
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
Komentarze (661)
Abp Stanisław Gądecki chce katechezy dla dorosłych
Zaloguj się
 • bolekbud

  Oceniono 180 razy 170

  Z doroslymi w szkole nie bedzie tak latwo jak z dziecmi. Od doroslego mozna dostac w morde za obmacywanie.

 • grajag

  Oceniono 132 razy 130

  Jego chyba pogięło. Wydaje mu się, że jest prezydentem i premierem w jednym i żyje w państwie wyznaniowym, ajatollah katolicki się znalazł.

 • egalite11

  Oceniono 101 razy 101

  Zagłosuję na tych, którzy tych sk...nów pogonią a cały majątek tej sku...s...ej organizacji zostanie przekazany na niepełnosprawnych. Watykański okupant niedługo bedzie chciał założyć obozy dla ateistów i innowierców.

 • nuclearsnake

  Oceniono 75 razy 75

  katolicki zboczeniec wprost mówi, aby przymuszać społeczeństwo do wiary katolickiej, delegalizacja mafii watykańskiej się kłania, państwo wyznaniowe okupant chce wprowadzić

 • macwies

  Oceniono 68 razy 66

  proponuję lekcję religii w zakładach pracy i instytucjach obowiązkowo 2 razy w tygodniu.
  Ponadto modlitwa przed rozpoczęciem i na zakończenie pracy.
  A z pensji 10% na rzecz kościoła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje