91-letnia kombatantka jeszcze raz spróbuje wejść do Sejmu. "Tym razem zabiorę stołek i wodę"

91-letnia Wanda Traczyk-Stawska opowiedziała o kulisach jej próby wejścia do Sejmu. - Rozumiem, że nie było przepustki, ale nie rozumiem tego, że kazali mi czekać w upale - stwierdziła i zapowiedziała, że spróbuje wejść do Sejmu ponownie.

Wanda Traczyk-Stawska była gościem w programie "Fakty po faktach". 91-letnia kombatantka, uczestniczka Powstania Warszawskiego opowiedziała o jej niedawnej próbie wejścia do Sejmu. - Chciałam po prostu wesprzeć matki, które są inicjatorkami tego, co się teraz dzieje - powiedziała i przyznała, że jest "pełna podziwu".

Czytaj też: Kombatantka Powstania chciała iść do rodziców w Sejmie, nie mogła wejść. "Skrzyknę kolegów"

Wanda Traczyk-Stawska: Był upał, a ja mam 91 lat

Traczyk-Stawska skrytykowała w programie pomysł świadczeń w rzeczach, zamiast gotówki. Stwierdziła, że dla wielu osób  jest to "upokarzające". - Tak nie można traktować. Kto może lepiej wiedzieć, aniżeli matki, co jest ich dzieciom potrzebne - stwierdziła.

91-letnia kombatantka powiedziała też, że jest "rozżalona" tym, jak potraktowano ją w piątek przed Sejmem. - Ja rozumiem, że nie było przepustki, ja rozumiem, że byli na służbie, ale nie rozumiem dlaczego mówili mi, że muszę czekać - powiedziała. - Był upał, a ja mam 91 lat. Pomijam to, że byłam z opaską, jako żołnierz, że mi się nalezą specjalne prawa - dodała.

"Nie przynieśli mi stołka i wody"

Jak mówi żaden funkcjonariusz pilnujący wejścia do Sejmu nie zaproponował jej ani wody, ani stołka, na którym mogłaby usiąść. - Powinni mi powiedzieć: "pani usiądzie, przyniesiemy pani stołek, bo nie możemy pani wpuścić, mamy taki rozkaz". Czterech ich było, przecież jeden mógł pójść i przynieść, żebym mogła usiąść, wodę, żebym mogła się napić, czekałam tam ponad godzinę - stwierdziła. 

Wanda Traczyk-Stawska zapowiedziała, że ponownie spróbuje dostać się do Sejmu. - Wybieram się jeszcze raz, ale zabiorę ze sobą i stołek, i wodę - powiedziała.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (120)
Wanda Traczyk-Stawska o próbie wejścia do Sejmu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 31

  Żeby te słowa były nauczką dla tych wszystkich wypierdków z bronią w kaburze, że miarą człowieczeństwa i obowiązku w stosunku do ojczyzny jest właśnie szacunek dla takich osób jak pani Wanda. Wstydźcie się.

 • ar.co

  Oceniono 39 razy 27

  Za to arcybiskupa wpuścili bez najmniejszych problemów. Dziwne, że mu jeszcze lektyki nie podstawili.

 • kater-11

  Oceniono 27 razy 17

  Prokurator Piotrowicz zawsze może ją oskarżyć a, Kryże skazać na ....śmierć.

 • tomtg123

  Oceniono 25 razy 17

  PiS z siebie tej hańby nie zmyje. Z drugiej strony pisowcy to są takie bydlęta, że oni nic z siebie zmywać nie chcą, im dobrze we własnym smrodzie. Bezwstyd jest ich siłą.
  Ale bezwstyd jest też ich słabością, bo jednak większość Polaków się takim postępowaniem brzydzi.

 • zsm-5

  Oceniono 23 razy 17

  Tym razem Kuchciński wyśle specjalną eskortę. TVPiS będzie filmował, z komentarzem, że to PO przez 8 lat staruszki do Sejmu nie wpuszczało.

 • gorillaglu

  Oceniono 20 razy 14

  Śmiecie nami rządzą, śmiecie które 70 lat temu szmalcowałyby na potęgę. Hańba.

 • jerzysm42

  Oceniono 21 razy 9

  Jestem pełen podziwu dla Pani WANDY. Dla jej sprawności intelektualnej i człowieczeństwa.
  Nie dziwię się też strażnikom.
  Przecież Kuchciński wyselekcjonował ich staranniej niż kiedyś dobierano ZOMO-wców.

 • tadjan

  Oceniono 22 razy 8

  szanowna pani, jak będzie pani siadała na tym własnym stołku pod sejmem, proszę go mocno trzymać..... bo te katolickie qwy mogą pani spod pupy niespodziewanie wykopnąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX