Burze suną nad Polskę i zostaną przez kilka dni. Sprawdź, gdzie jest burza

Burze już wkrótce pojawią się nad Polską. Przed gwałtownymi wyładowaniami ostrzega IMGW, które wydało komunikaty I stopnia na kilka kolejnych dni. Gdzie jest burza, można sprawdzić na żywo.

Burze mogą pojawić się w poniedziałek 14 maja we wschodniej Polsce. Z kolei od wtorku 15 maja IMGW przewiduje wyładowania i deszcze na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Obowiązywać będzie ostrzeżenie I stopnia, które oznacza, że dane zjawiska meteorologiczne „mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. IMGW zaleca na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe.

Gdzie będzie burza 16 maja, 17 maja i 18 maja?

Dzień później front burzowy przesunie się na południe. Na środę IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami I stopnia dla mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W czwartek dla tych samych obszarów obowiązywać będzie ostrzeżenie I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. 

Natomiast w piątek burze mogą pojawić się we wschodnich terenach województwa warmińsko-mazurskiego i w północnej części województwa podlaskiego.

Jak sprawdzić, gdzie jest burza?

W burzowym okresie warto na bieżąco sprawdzać mapy burzowe. Wysokie temperatury sprzyjają gwałtownym wyładowaniom atmosferycznym. Informacji o tym, gdzie jest burza, należy szukać na serwisach pogodowych takich jak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej czy Krajowy Instytut Meteorologii.

Na interaktywnej mapie Windy (poniżej) też widać, jak przemieszczają się burze. Jasnoszary kolor pokazuje, gdzie jest burza:

 

Więcej o:
Komentarze (6)
Burze suną nad Polskę. Sprawdź, gdzie jest burza
Zaloguj się
 • tomasz_problem

  Oceniono 9 razy 3

  Gratuluje umieszczenia tweeta z 11.05, jako zalążka artykułu na 15.05. W przypadku pogody, przecież to nie ma znaczenia...

  O ile na co dzień jestem daleki od krytyki autorów różnych artykułów, o tyle tu.... po co takie bzdury? krzywdę sobie sami robicie.

 • drmuras

  Oceniono 2 razy 2

  W ubiegłym roku całkiem dobrze można było oglądać ruchy burzowe na radareu kropka cz teraz tylko działa dolnyśląsk...

 • apolinary_maszko

  Oceniono 1 raz -1

  Że niby co robią , suną ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX