Dwie szkoły w Toruniu ewakuowane. Saperzy na miejscu, przerwane egzaminy maturalne

Na terenie Torunia odkryto dwa niewybuchy. W związku z tym przeprowadzono ewakuację kilkuset osób, w tym uczniów dwóch szkół, w jednej z nich trwał egzamin maturalny - informuje RMF FM.

O ewakuacji RMF FM poinformowało około godz. 13. Podczas prac ziemnych w Toruniu pracownicy natrafili na niewybuchy.

Na miejscu pojawili się saperzy, zdecydowano też o ewakuowaniu ludzi z okolicy. Ewakuacja objęła dwie szkoły: podstawową i zespół szkół. Z pierwszej wyprowadzono około trzech setek uczniów oraz personel.

Z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich ewakuowano natomiast około 350 uczniów, przerwano też zaplanowane na czwartek ustne egzaminy maturalne, które przeniesiono na rezerwowy termin. Teren opuścili także mieszkańcy okolicznych domów.

Saperzy mają zabezpieczyć niewybuch oraz sprawdzić, czy na miejscu nie znajdują się podobne ładunki.

Więcej o:
Komentarze (14)
Ewakuacja w Toruniu z powodu niewybuchu. Przerwano maturę
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 11

  He, he...
  Podobno chwilę wcześniej odkopano coś co wyglądało na cenną truflę, ale okazało się starym rydzem, który zamienił się w purchawkę :-))

 • azx67

  Oceniono 12 razy 8

  Szkoły Rydzola powinni ewakuować i przejrzeć kąty, a potem zdezynfekować zgniliznę pseudopobożną, którą nasiąknęły. Całe rydzykowe medialne imperium powinno to spotkać.

 • Oceniono 11 razy 7

  Uniwerytet zlodzieja torunskiego powinie. Juz dawno wylleviec z tego kraju.
  Tam ucza PRAWACTWA.

 • jot9

  Oceniono 7 razy 5

  Sprawdzić, czy kiedyś Tusk był w Toruniu. W Smoleńsku sadził brzozę, może w Toruniu też się zasadzał na Ukochanego Ajatollaha.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 2

  Komuś niepodeszły pytania- a to ociec się wścieknie.

 • Oceniono 7 razy 1

  Zawsze mnie zastanawiała skala procedur, które zakładają de facto PANIKĘ w sytuacji, gdy coś leżało spokonie 70 lat. To coś jakby bomba czekała aż będą ją zabierać. Biero mnie, uwaga! Tera!...

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 15 razy 1

  No i po co? Po pierwsze to skoro niewybuch leżał w ziemi od 45 a może nawet 39, to mógł jeszcze do jutra poleżeć. Po drugie śmieszna jest ta ewakuacja setek ludzi z powodu pocisku 75 mm. Nawet jak taki huknie z pełną mocą, to realny promień jego rażenia to kilkanaście metrów. Jasne w teorii odłamki lecą na 100 czy więcej, ale to w teorii. Jak zaś pocisk leży w wykopie, to zupełnie zagrożenia nie ma. Będzie co najwyżej trochę huku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX