Kancelaria Królikowskiego wydała oświadczenie. "Zatrzymanie ma charakter polityczny i pokazowy"

Kancelaria adwokacka, w której pracuje Michał Królikowski wydała oświadczenie ws. zatrzymania byłego wiceministra. "Zatrzymanie ma charakter polityczny i pokazowy" - twierdzi kancelaria.

Kancelaria prawna, której partnerem jest Michał Królikowski, oświadczyła, że jego zatrzymanie ma charakter "polityczny oraz pokazowy". Były wiceminister sprawiedliwości został po południu zatrzymany na wniosek prokuratury regionalnej w Białymstoku. Zatrzymanie dotyczy sprawy o wyłudzenia podatku VAT.

Przyczyny zatrzymania "niejasne"

"Pobudki zatrzymania w aspekcie samych motywów jak i jego miejsca, i czasu są niejasne" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej kancelarii . Informuje ona, że w chwili zatrzymania Michał Królikowski "w odległej części kraju wykonywał obowiązki zawodowe związane ze świadczeniem pomocy prawnej na rzecz klienta kancelarii". Zdaniem autorów oświadczenia przyczyny zatrzymania są tym bardziej "niejasne", że sam Michał Królikowski nie odmawiał nigdy współpracy z organami ścigania, a jedyne ograniczenie dla takiej współpracy mogła stanowić tajemnica adwokacka.

"Zatrzymanie ma charakter polityczny i pokazowy"

Kancelaria oświadcza również, że według posiadanych przez nią informacji sam Michał Królikowski nigdy nie był w tej sprawie wzywany przez prokuraturę i nie składał nigdy żadnych zeznań. "W naszej ocenie sprawa zatrzymania ma charakter polityczny oraz pokazowy i nie znajduje uzasadnienia zarówno procesowego jak i materialnoprawnego" - czytamy w oświadczeniu kancelarii.

Zatrzymanie Królikowskiego

Śledztwo, w którym został zatrzymany były wiceminister, dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się uszczuplaniem podatku VAT. Straty skarbu państwa wyniosły około 700 milionów złotych. Michał Królikowski ma usłyszeć zarzuty po doprowadzeniu do prokuratury regionalnej w Białymstoku.

Michał Królikowski był w latach 2011-2014 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. W zeszłym roku doradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie przy przygotowywaniu projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

AKTUALIZACJA: ZATRZYMANY MICHAŁ K. USŁYSZAŁ ZARZUTY

Sejm zdecydował. Kuchciński i Gliński pozostają na stanowiskach

Więcej o:
Komentarze (63)
Oświadczenie kancelarii ws. zatrzymania Michała Królikowskiego
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 23 razy 17

  Nie róbmy z niego męczennika. Toż to zausznik Gowina, Dudy i Opus Dei. Rewolucja już pożera własne dzieci.

 • zd46

  Oceniono 17 razy 13

  PiS z "przydupasami" został dotknięty przez nieuleczalną chorobę: "szamotanie politycznego pępka" i zaczął rozdawać ciosy na oślep. Zaczęli walczyć o przetrwanie na powierzchni "kloacznego dołu", stworzone-go przez siebie i na rozkaz. Prezesie, trzeba było się uczyć, że Polska choć ma granice, to nie jest "kocią kuwetą" i nie da się ogarnąć przez "ludzi mało skomplikowanych, odpornych na wiedzę a do tego opętanych fanatyczną miłością do swojego guru".

 • maaac

  Oceniono 17 razy 13

  Sprzedawanie człowieka związanego z Gowinem i konserwatywną częścią Kościoła, oraz z prezydentem D. jako człowieka Platformy to naprawdę mistrzostwo goebbelsowskiej propagandy. Tak samo oskarżanie adwokata że wypełnia swoje obowiązki o zgrozo wobec człowieka, który może (i zapewne jest) być przestępcą. Wypełnia je czego nie potrafili zanegować - zgodnie z prawem.

  Już czekam na newsy o Patryku J. dawnym radnym z PO, Andrzeju D, dawnym polityku UD/UW oraz hit hitów aresztowaniu człowieka o ksywie Prezes - znajomego Michnika z Solidarności.

 • wujojano

  Oceniono 17 razy 11

  Królikowski się dziwi. A ja się dziwię, że on się dziwi. Jest przecież dużym chłopcem i wiedział, z jakim (sic!) towarzychem się zadaje. A propos: co tam z Saryusz-Wolskim?

 • zd46

  Oceniono 12 razy 10

  Morawiecki, z VAT-em, to tak, jak towarzysz Wiesław Gomułka z rolnictwem, „podniósł wydajność z jednego hektara i ………..położył na drugim”. Zysk goni zysk, tylko dlaczego nie ma w budżecie pieniędzy a finanse lecą na pysk?

 • def11

  Oceniono 20 razy 10

  Przedłużający się w sejmie protest osób niepełnosprawnych grozi następnymi zatrzymaniami :)

  PS. a to konkretne zatrzymanie przy okazji zdyscyplinuje Duda

 • zd46

  Oceniono 13 razy 9

  Co teraz zrobi przyjaciel i pobratymiec "podobno też" z Opus Dei niejaki J.Gowin? Czy na znak protestu każe się zamknąć w więzieniu? Nie ma za co? A przekręty z finansowaniem fundacji w których "żywią" się koledzy z partii Gowina?

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 9

  Królikowski spadł im z nieba żeby aferę z niepełnosprawnymi przykryć , ciekawe kto następny

 • amorvertical

  Oceniono 11 razy 9

  Jestem spokojny, że w Polsce, obojętnie do jakiej partii się przytuli, członkowi Opus Dei nic złego stać się nie może.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX