Górnik z Zofiówki przed śmiercią napisał karteczkę do żony. Korespondencję odkryli ratownicy

Ratownicy, którzy pracują w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju, przy ciele jednego z górników znaleźli karteczkę do żony.

W niedzielę po południu prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekazał tragiczną wiadomość: nie żyje dwóch z siedmiu górników, którzy zostali uwięzieni w kopalni Zofiówka po sobotnim silnym wstrząsie. 

Niedaleko górnika znalezionego w sobotę odnaleziono też korespondencję - przekazały władze JSW. To, jak pisze "Dziennik Zachodni", karteczka do żony. Nie było jednak pewności, który z górników zostawił korespondencję.

Jak powiedział później prezes, szybko wyjaśniło się, że kartkę zostawił drugi górnik, do którego ratownicy dotarli dopiero w niedzielę. Nie dawał oznak życia, lekarz stwierdził jego zgon. Rozpoznano już tożsamość tego mężczyzny, a rodzina została poinformowana o tragedii. 

Identyfikacja ciała pierwszego ze zmarłych górników będzie możliwa prawdopodobnie dopiero w poniedziałek, na podstawie badań DNA.

Czytaj więcej: Katastrofa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju

Więcej o:
Komentarze (125)
Zofiówka. Górnik zostawił karteczkę do żony
Zaloguj się
 • kiks11

  Oceniono 62 razy 42

  Panów z pislamu tak to oburza, ale żerowanie na trumnach ofiar smoleńskiego morderstwa dokonanego prze braki K. to już nie bardzo? Te zbędne ekshumacje, te zabawy w dobijanie rannych itp. To jest OK?

 • elbertson

  Oceniono 35 razy 21

  Jesteśmy nacją dość podłą , ale to co teraz dzieje się na forach internetowych to jakiś koszmar.
  Gdzie są ludzie z lat powstającej Solidarności ?
  Przyjacielscy , pomocni , otwarci na innych ludzi - dzieci nam się aż tak skundliły ????

 • antyqrdupel

  Oceniono 33 razy 21

  widziałem jednego sukienkowego z różowymi przybraniami który pchał się "w kamery".... ciekawe stanowisko której ze stron reprezentował ? górników czy zarząd ?

 • my_kroolik

  Oceniono 16 razy 16

  W normalnym kraju, po takim wypadku podejmuje się decyzję o ograniczeniu pracy w tak niebezpiecznych warunkach, albo zamyka zakłady, które nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa zatrudnionym. U nas górnicy będą palić opony i rzucać śrubami, żeby im pozwolić ginąć pod ziemią mimo, że jest to bez sensu, bo się do tego stale dopłaca. Czy ktoś to rozumie?

 • piotrus.zibi

  Oceniono 41 razy 15

  Smutne że giną ludzie w pracy. Jednak codziennie w Polsce ktoś ginie i nikt o nich nie pisze. Do nich też nie przyjeżdża premier z workiem pieniędzy i obietnic. Jak długo jeszcze będzie sie w tym kraju gloryfikować pasożytów. W końcu oni doskonale wiedzieli na co się piszą. Nie są jakąś uprzywilejowaną kastą.

 • marc.pl

  Oceniono 28 razy 14

  Pracowałem wiele lat jako monter konstrukcji. Niebezpieczna praca na wysokości, kilku moich kolegów straciło życie, jednak była o tym zupełna cisza w mediach. A górnikowi bryła węgla przygniecie nogę i już w TV przerywają program aby podać szczegóły tragedii.

 • j-ugo

  Oceniono 22 razy 14

  Czytam i jestem zdziwiony debilnymi wpisami. Dlaczego moderator pozwala na takie wpisy ?

 • rozterka47

  Oceniono 19 razy 13

  Smutne to wszystko :(

 • zemstaza158cm

  Oceniono 10 razy 10

  A Piotr Duda - ten związkowiec/zomowiec to pojawił się w Zofiówce, czy byczył na majówce i dopiero jutro tam pojedzie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX