Pustki czy pełna sala na spotkaniu z PiS? Młody PSL-owiec pokazał, jak wiele zależy od perspektywy

Krzysztof Jurgiel był gościem szkoły rolniczej w Karolewie pod Kętrzynem. Związany z PSL Konrad Kazaniecki pokazał na Twitterze, że przygotowana dla publiczności sala była w dużej części pusta.

Na spotkanie z ministrem rolnictwa zapraszało w niedzielę kętrzyńskie PiS. Spotkanie odbyło się po południu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Przygotowano scenę i miejsca siedzące w sali gimnastycznej szkoły. 

Jednak, jak pokazał obecny na miejscu Konrad Kazaniecki z Forum Młodych Ludowców, duża część krzeseł nie była zajęta. "Na spotkanie z ministrem rolnictwa przychodzą tylko najwierniejsi" - napisał działacz młodzieżówki PSL.

Lokalni działacze PiS nie pozostawili tego bez odpowiedzi. Zamieścili na Twitterze zdjęcie, na którym widać gości spotkania. Jednak wykonano je z zupełnie innej perspektywy. Kazaniecki zamieścił inne zdjęcia z szerokim planem, które potwierdzają, że - choć na sali było kilkadziesiąt osób - to większa część krzeseł pozostała pusta.

Politycy PiS ruszyli "w teren"

Między innymi w związku z jesiennymi wyborami samorządowymi politycy PiS, w tym członkowie rządu i parlamentarzyści, zaczęli w kwietniu serię spotkać z wyborcami. 

W spotkaniach biorą udział też czołowi politycy partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak ze względu na problemy zdrowotne na ostatnim spotkaniu w Garwolinie Kaczyńskiego zastąpił premier Mateusz Morawiecki.

Pod koniec spotkania doszło tam do awantury. Pojawiła się tam grupa przeciwników PiS. Protestujący mieli ze sobą transparenty. Zwolennicy partii rządzącej nie pozostawali bierni. - Idź ty szmato stąd - krzyczała jedna z oburzonych kobiet.

Więcej o:
Komentarze (151)
Krzysztof Jurgiel w szkole rolniczej. Na sali pustki
Zaloguj się
 • klamtusek

  Oceniono 78 razy 72

  Faszyści są ich podporą a kolaboranci wzorem to i goebbelsowskie metody propagandowe nie są im obce.

 • jxl82

  Oceniono 64 razy 60

  Pewnie druga połowa, była akurat na SIKU ;-) Połowa połowy to obwoźni klakierzy, a reszta przyszła na kiełbasę od Jakiego.

 • saviour

  Oceniono 47 razy 43

  Nie widzę tu ciemnogrodu, tylko same kolorowe patriotyczne stylizacje:
  białe włosy i czerwone mordy. To się nazywa poświęcenie!

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 38

  Zgonili najwierniejszych z wiernych i robią za publikę

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 32

  Magnetyzm pana ministra jest powszechnie znany. Jego przemówienia z mównicy sejmowej przyciągają tłumy przed telewizory. Także to musi być jakaś manipulacja z tymi krzesłami..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX