Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem w... Prezydent USA już wie. Podgrzewa atmosferę

Gdzie Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem? Taką informację posiadają na razie jedynie uczestnicy spotkania. Dziennikarzom nie udało się na razie za wiele ustalić.

- Mamy datę, mamy miejsce spotkania - ogłosił na briefingu prasowym prezydent USA Donald Trump, odnosząc się do planowanego spotkania z dyktatorem Korei Północnej, Kim Dzong Unem. Więcej nie zdradził. Dziennikarze usłyszeli tylko formułkę: wkrótce podamy więcej szczegółów.

Szczyt Donald Trump - Kim Dzong Un

Media pisały o kilku możliwych miejscach spotkania liderów Korei Północnej i USA. Wymieniano nawet Warszawę, ale służby dyplomatyczne mówią, że do szczytu Donald Trump - Kim Dzong Un dojdzie w innej lokalizacji.

Być może będzie to - jak sugerował sam Trump, który stopniuje napięcie w tej sprawie - zdemilitaryzowana strefa między Koreą Północą a Południową. Tam ostatnio Kim Dzong Un spotkał się z prezydentem Południa, Mun Dze Inem. Ich rozmowy okrzyknięto przełomem w relacjach obu Korei i krokiem w kierunku demilitaryzacji półwyspu.

Szczyt koreańskiSzczyt koreański / AP

Kim Dzong Un przestawił zegarki

Tymczasem, jak poinformowała Koreańska Centralna Agencja Prasowa, Korea Północna ujednoliciła strefę czasową z Koreą Południową. Oficjalna agencja informacyjna reżimu napisała, że. "ujednolicenie czasu jest pierwszym praktycznym krokiem, by przyspieszyć proces łączenia Północy i Południa w jedną Koreę".

Wskazówki zegarów na Północy były dotychczas cofnięte o pół godziny w stosunku do zegarów Południa. Zmiana jest realizacją zapowiedzi Kim Dzong Una, która została podana do publicznej wiadomości po szczycie koreańskim.

Polecamy też: 

Więcej o:
Komentarze (58)
Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem. Jest data i miejsce
Zaloguj się
 • bigmaciek

  Oceniono 3 razy 3

  Debilny tytuł. "Ustalono miejsce". Wchodzę, a tu jakieś dyrdymały w stylu wiem ale nie powiem. Chcecie jeszcze mieć czytelników?

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 3

  DLACZEGO POD artykułami o tym wrednym starym dziadzie Kłam Zonk Kłamczyńskim są zablokowane komentarze? Przecież to nie są artykuły o uchodźcach czy emigrantach. Piss kazał lekarzom wyjeżdżać. Skoro Kaczyńskiemu mają robić operację kolana niech go ustawią jak każdego w kolejkę i zapiszą na operację za 3 lata. Życie w Bolandii ma boleć!

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 2

  Pewnie prezes pozwolił im spotkać się. Decyzję podjął przed udaniem się do szpitala.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 2

  Korea po naszemu. Pan prezes ma chore kolanko i nie wolno chorego kolanka komentować..

 • asperamanka

  Oceniono 8 razy 2

  Prawda zapewne jest taka, że zanim Kim spotkał się z prezydentem południowej Korei i wyraził chęć uspokojenia sytuacji, był w Pekinie, gdzie mu Chińczycy wytłumaczyli skąd mu wyrastają nogi, i przestrzegli żeby lepiej nie przeszkadzał w robieniu interesów. I prawdopodobnie mu pokazali i marchewkę i kij, więc chłopak poszedł po rozum do głowy.

  W sytuacji ludności Korei Północnej to wszystko nic nie zmieni, bo nikt jej nie weźmie na utrzymanie.

 • leming_13

  Oceniono 1 raz 1

  W Licheniu?

 • anestezjolog1

  Oceniono 3 razy 1

  Spotkanie dwoch mezow stanu dokladnie tego samego formatu. Jestem pewien, ze rozmowa bedzie bardzo ciekawa - ale tylko dla nich obu.

 • gdziekucharek6

  Oceniono 9 razy 1

  Skoro Kim porusza się tylko pociągiem, to gdzie ma się spotkać? W Warszawie? Na Księżycu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX