Majówka w kolejce. Tłumy szturmowały wrocławskie Afrykarium

Ci, którzy wybrali się 3 maja na zwiedzanie Afrykarium we Wrocławiu w kolejce stali minimum kilkadziesiąt minut.

"A może 3 maja pójdziemy do Afrykarium?" - na ten pomysł wpadło wielu wrocławian i turystów spędzających w mieście wyjątkowo ciepłą majówkę. Afrykarium jest jedną z głównych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. To nie jest zwykłe zoo.

Afrykarium we WrocławiuAfrykarium we Wrocławiu Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta

Afrykarium we Wrocławiu w ciekawy sposób prezentuje faunę Afryki. W miniaturze zobaczymy tam Wybrzeże Szkieletów, Morze Czerwone czy dżunglę nad rzeką Kongo. 

AfrykariumAfrykarium Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Mieszkańcy wrocławskiego Afrykarium to m.in. hipopotamy, pingwiny, rekiny i manaty. 

Afrykarium. Pierwsza kąpiel hipopotama (zdjęcie z maja 2016 r.)Afrykarium. Pierwsza kąpiel hipopotama (zdjęcie z maja 2016 r.) Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Jak podaje "Gazeta Wrocławska" 3 maja w kolejce do Afrykarium trzeba było stać minimum kilkadziesiąt minut. Na zdjęciach fotografa Agencji Gazeta widać, że kolejka była naprawdę imponująca...

Artykarium - ile kosztuje? Kiedy można zwiedzać?

W majówkę (do 6 maja) wrocławskie zoo będzie czynne w godzinach 9-18. Bilet (obejmujący też Afrykarium) kosztuje:

 • bilet normalny 45 zł,
 • bilet studencki 40 zł,
 • bilet ulgowy 35 zł,
 • bilet rodzinny (rodzice z maksymalnie trójką dzieci) 150 zł.

Taniej jest dla posiadaczy wrocławskiej karty "URBANCARD Premium", którą może uzyskać każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego we Wrocławiu.

Więcej o:
Komentarze (61)
Wrocław. Majówka w kolejce do Afrykarium
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 17 razy 13

  Fabryka małp, fabryka psów, rezerwat dzikich stworzeń.
  Zajadłych tak, że nawet Bóg, i Bóg im nie pomoże.

 • matts06

  Oceniono 12 razy 12

  A w Krakowie sznur samochodów stojących w korku, by dostać się na parking pod zoo :) Przez to autobus dowożący ludzi pod samo zoo (parking dla samochodów jest sporo niżej, więc i tak albo trzeba się przejść pod górkę, albo dojechać busem) musiał być eskortowany pasem pod prąd przez straż miejską i samochód MPK :) Ludzie naprawdę są fascynujący, będą stać w kolejce w samochodzie pewnie z 1,5-2h, by dostać się na parking, zamiast spokojnie zostawić auto "na dole" i pod samiutkie zoo dojechać sobie na luzie autobusem MPK. Ale to jest Polska, tutaj jakby się dało, to by wszyscy chcieli dojechać pod samo zoo.

 • bugaboo

  Oceniono 7 razy 5

  Ludzie uwielbiają stać w kolejkach. Na co dzień wszędzie pusto ale atakują w dni muzeów, długie weekendy itp.

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 4

  W tym roku zamiast spływu zająłem sie garażem i ogródkiem, właśnie przylazłem obolały i bardzo zadowolony, wyrzuciłem szafeczki i ustawiłem regały z pojemnikami, wczoraj posadziłem winorośli i uzyźniłem ogródek kompostem. Ptaszki różne były wokół, bez kolejki.

 • strzykwa5

  Oceniono 5 razy 3

  Na całym świecie do dużych atrakcji turystycznych trzeba stać w długiej kolejce. Nie wiem dlaczego robi się u nas z tego sensację.

 • rpa2

  Oceniono 9 razy 3

  Warszawiacy nie dajcie sie nabrać na patryka jakiego wszystko wam obieca i we wszystkim zmieni zdanie jak andrzej duda pzred wyborami

 • koenzymq10

  Oceniono 9 razy 3

  Q.r.v.a,bilet rodzinny prawie za 40eur!!!!. Wychodzi 10 eur na lepka. Prawie jak kosz wejscia do muzeów w bogatszym Berlinie! Janusze i Grażyny naprawde musza byc zdesperowani,żeby dzieciom fundnąć taka edukacyjna atrakcje,bo w szkole to tylko lekcje religii niedlugo będą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX