Szwedzki zespół nie zagra w Rzeszowie, bo z klubu skradziono rurę. "Siła politycznych nacisków"

Szwedzki zespół Marduk nie zagra w Rzeszowie, choć już przyjechał na miejsce. Dzień przed planowanym koncertem ktoś włamał się do klubu i wyciął kawałek rury z wodomierzem. Organizatorzy mówią o politycznych naciskach.

Jeszcze w kwietniu przeciwko występowi szwedzkiej grupy blackmetalowej w rzeszowskim klubie Life House protestowali radni Prawa i Sprawiedliwości. W swoim apelu twierdzili, że zespół korzysta z "antychrześcijańskiej i satanistycznej" symboliki. Radnych oburzyło logo Marduka, na którym widnieje odwrócony krzyż i liczba 666. Mimo protestu radnych nic nie wskazywało na to, że koncert planowany na 2 maja się nie odbędzie.

"Siła politycznych nacisków"

Tymczasem, jak poinformowali organizatorzy imprezy, impreza musiała zostać odwołana. Wszystko z powodu rury z wodomierzem, którą we wtorek (dzień przed koncertem) ukradł włamywacz. To odcięło klub od bieżącej wody.

"Wydarzyła się rzecz niespotykana. Od początku ogłoszenia koncertu Marduk w Rzeszowie były wywierane na nas i na klub naciski, żeby ten koncert odwołać. Sytuacja zdecydowanie nasiliła się wczoraj i dziś" - czytamy w oświadczeniu firmy Massive Music, która organizowała koncert.

W ciągu jednego dnia klub został skontrolowany przez policję, straż pożarną, sanepid. To właśnie ostatnia instytucja wstrzymała działalność lokalu z powodu wyciętego kawałka rury.

Klub zrobił wszystko, aby koncert się odbył (zamówił przenośne toalety, umywalki, zbiornik przeciwpożarowy, a nawet na wszelki wypadek agregat prądotwórczy). Niestety siła nacisków politycznych oraz urzędów okazała się zbyt duża. Z przykrością musimy odwołać dzisiejszy koncert, mimo że zespoły są w Rzeszowie, a scena jest gotowa.

- informuje Massive Music.

Wszyscy, którzy kupili bilety otrzymają zwrot pieniędzy po długim weekendzie.

A oto mała próbka możliwości kapeli Marduk.

 

Nie chcesz poczuć uścisku dłoni prezydenta. Donald Trump i jego niezręczne przywitania

Więcej o:
Komentarze (111)
Rzeszów. Koncert Marduk odwołany, ktoś ukradł wodomierz
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 44 razy 36

  Już wiemy, że PIS zatrudnia nazioli, ale korzystanie z usług włamywaczy, to chyba nowinka w PISie!

 • bacowa

  Oceniono 41 razy 29

  W zamian wystąpi ks. Stanisław Małkowski ze spektaklem Wolna Elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski

 • Zaraz Wielki

  Oceniono 28 razy 24

  nic to, w sierpniu w Czechach, 20 kilometrów od granicy, można zobaczyć Marduka i wiele innych kapel metalowych, na festiwalu jakiego Polska pod okupacją watykanu nie zazna nigdy: Brutal Assault

 • heliheli

  Oceniono 26 razy 22

  zamiast tego zagrajom dzieci boze z onr-u ??

 • kazek100

  Oceniono 23 razy 21

  Rąbnięte pisiory decydują, na jakie koncerty możemy chodzić i do których teatrów. Weźcie sobie puśćcie Barkę, słuchajcie jej całą dobę na zmianę z żenadnym Pietrzakiem, a od normalnych ludzi się wreszcie odkulsońcie.

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 18

  piSSiory i wszystko jasne. dziś maszerowali z symbolami SS a wczoraj modlili się do różańca

 • Krzysiek Ole

  Oceniono 26 razy 18

  Oddziały i bojówki SA-PiS działają. Jak potrzeba to namówią kogoś do założenia podsłuchów, albo wytną rurę, a może sfałszują wybory... od rzemyczka do koniczka ...

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 16 razy 16

  Pleban i jego wyprane z mózgów PiSowskie aparatczyki wiedzą lepiej czego masz słuchać. Ale pamiętajcie, za tow. Piotrowiczem - precz z komuną!

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 16

  Sprawdzić czy na czas włamu miało alibi paru wikariuszy i proboszczów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX