Nazwał Alfiego Evansa "biednym bezmózgiem z Anglii". Jest petycja ws. wykładowcy z Wrocławia

Dziennikarz "Krytyki Politycznej" i wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego Przemysław Witkowski nazwał dwuletniego Alfiego Evansa "bezmózgiem z Anglii". W internecie pojawiła się petycja do władz uczelni o wyciągnięcie konsekwencji.

Alfie Evans zmarł w nocy z soboty na niedzielę po tym, jak wcześniej zgodnie z decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Przemysław Witkowski o Evansie: „bezmózg z Anglii”

W niedzielę wieczorem głos w sprawie chłopca zabrał Przemysław Witkowski. Zdaniem dziennikarza, historia Alfiego, o którym mówił cały świat, „miała przykryć protest opiekunów osób niepełnosprawnych” w Sejmie.

Dobrze bym się przyjrzał, kto zakłada w Polsce te wszystkie 'Alfie Polish army', 'Poland, pray for Alfie' i inne kręcące g***oburze fanpejdże wokół tego biednego bezmózga z Anglii, kto kręci klipy z własnymi dziećmi, tweetuje, bo biorąc pod uwagę, którzy politycy padali od razu na klęczki i chcieli rozpoczynać międzynarodową krucjatę, która miała odbić to biedne ciałko z rąk bezlitosnej królowej Elżbiety II, to chyba jest dla każdego jasne, że w Polsce cały ten ogólnonarodowy flejm ma przykryć protest opiekunów osób niepełnosprawnych i wszyscy daliście się w niego wkręcić i ja też biorąc pod uwagę, że o tym teraz piszę

- napisał w sobotę Przemysław Witkowski na Facebooku.

Wpis wywołał lawinę krytyki, głównie z powodu sformułowania, jakiego Witkowski użył w kontekście Alfiego Evansa. W komentarzach pod postem użytkownicy Facebooka pisali m.in., że: „żaden szanujący się i profesjonalny dziennikarz nigdy by nie nazwał dziecka bezmózgiem”. Zachowanie dziennikarza określali mianem „obrzydliwego” i „żałosnego”.

Petycję do Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego podpisało prawie 250 osób (w środę do godziny 9). Jej twórcy chcą wyciągnięcia konsekwencji wobec Witkowskiego. "Proszę zastanowić się, czy właśnie taka osoba z taka postawą ma wykładać na uczelni. Wykładowca powinien być przykładem. Tutaj tego przykładu brak" – czytamy w dokumencie.

Przemysław Witkowski jest  dziennikarzem „Krytyki Politycznej” i „Tygodnika Przegląd”. Jest także wykładowcą Uniwersytetu  Wrocławskiego. Część krytyków Witkowskiego podpisała petycję do władz uniwersytetu, by wobec dziennikarza wyciągnięto konsekwencje.

Pogoda na majówkę. Początek zapowiada się upalnie, jak w lipcu. Ale nie w całym kraju

Więcej o:
Komentarze (305)
Przemysław Witkowski o Alfie'm Evansie: "bezmózg z Anglii"
Zaloguj się
 • sss9

  Oceniono 71 razy 51

  o ślepym mówmy niesokołowzroczny. o bezrękim chwytnie niedoskonały. o zwieraczu, pieczęć, a o poseł Pawłowicz, dama inaczej. a propos Pawłowicz, jej oralia powszechnie się podobają i żadnych petycji do władz uczelni ją zatrudniającej nie podpisują i nie wysyłają?

 • 45rtg

  Oceniono 82 razy 46

  Użył niezręcznego, prawdziwego sformułowania i pikające cebulowe serduszka się zapieniły.

 • jxl82

  Oceniono 59 razy 41

  "Alfie Polish army" to jakaś kolejna uboczna formacja wąsatych Januszów Wyklętych?

 • kaczdonald

  Oceniono 50 razy 32

  No, ale czy ten człowiek napisał cokolwiek co nie byłoby prawdą?
  Co więcej prawdą z medycznego punktu widzenia

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 42 razy 26

  Ciekawe czy ci wszyscy "oburzeni" choć raz w życiu pomogli jakiemuś niepełnosprawnemu poza klikaniem kolejnych "polubień". "Alfie Polish army" skierujesz swoje oddziały do najbliższego Hospicjum?

 • wykidajlo2

  Oceniono 32 razy 20

  Nie podpiszę takiej petycji, niezależnie od tego, czy się z wypowiedzią zgadzam czy nie. Jeśli zlikwidujemy wolność słowa to już tylko kroczek dzielić nas będzie od powrotu do komuny w jej najobrzydliwszej postaci.

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 18

  Pewnie że chodziło o protest , inaczej Becia i klech by się nie włączyli z takim zaangażowaniem

 • grajag

  Oceniono 20 razy 16

  Nazwał rzecz po imieniu. Co za hipokryzja? Może stworzymy jeszcze alternatywny język polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX