Celnicy znaleźli przy nim heroinę wartą setki tysięcy złotych. Zdradził go jeden szczegół

Warszawscy celnicy doprowadzili do rekordowego w tym roku zatrzymania twardych narkotyków na lotnisku Chopina. Powracający z Mozambiku 23-letni Łotysz miał w plecaku 3,5 kg heroiny o wartości setek tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie udaremnili przemyt 3,5 kg heroiny. Narkotyki próbował przemycić 23-letni obywatel Łotwy, powracający z Mozambiku. Podejrzenie celników wzbudził fakt, że mężczyzna krótko przebywał za granicą.

Podjęto decyzję o prześwietleniu jego walizki. Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie obraz RTG był niejednoznaczny, więc funkcjonariusze dokładnie przeszukali bagaż 23-latka. Po wyciągnięciu z walizki wszystkich rzeczy zauważono "nienaturalne wzmocnienia w bocznych ścianach oraz w dnie plecaka, który znajdował się w środku walizki" - informuje IAS.

 

25 tys. działek

W skrytkach walizki odkryto beżowy proszek. Badania wykazały, że proszek to wysokiej czystości heroina. Celnicy w sumie zabezpieczyli 3,5 kg substancji. Szacunkowa wartość narkotyków to ok. 700 tys. zł. Z takiej ilości heroiny mogłoby powstać ok. 25 tys. "działek", a w tej postaci, jak zaznacza IAS, wartość narkotyku byłaby zdecydowanie wyższa. 

Rekordowa ilość

23-latek, który przewoził narkotyki został tymczasowo aresztowany. Zeznał, że nie wiedział, co znajduje się w walizce. Za próbę przemytu grozi mu nawet 15 lat więzienia. - To rekordowe w tym roku zatrzymanie tzw. twardych narkotyków na lotnisku Chopina -  powiedział Arkadiusz Łaba, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (103)
Lotnisko Chopina w Warszawie. Chciał przemycić 3,5 kg heroiny
Zaloguj się
 • kruk6666

  Oceniono 33 razy 19

  Nic go nie zdradziło , ktoś specjalnie go wypuścił , a w tym czasie gdzie indziej przemycono 200 kg.

 • heliheli

  Oceniono 25 razy 19

  krotko przebywal za granica ?? i to go zdradzilo ? to trzeba przeswietlic walizki 3 milionow Polakow ktorzy polecieli na Majowke

 • rulz007

  Oceniono 11 razy 9

  Heroina miazdzy ,to jest diabelski narkotyk,pewnie ze 100razy silniejszy niz marycha i uzaleznia juz po jednym razie( fizycznie,a nie psychicznie! Drgawki,pocenie sie,pieklo... Straszny narkotyk straszny!

 • yosemitesam

  Oceniono 10 razy 8

  Trzeba być mega-debilem, żeby próbować przemycać narkotyki liniami lotniczymi. Przy dzisiejszej technologii kiedy prześwietlane na wylot jest dosłownie wszystko (mi nawet kluczyki od fury zabrali na 15 minut do ekspertyzy czy to czasem nie zapalnik do bomby) żaden narkotyk nie ma szans na szmugiel, zwłaszcza w takich ilościach.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 3

  Biedak wiózł marne 3,5 kg. heroiny, a Yankesi z Afganistanu wojskowymi samolotami tonami heroinę po świecie rozwożą i tym sposobem "walczą o demokrację".

  "Afganistan pod kontrolą USA zaopatruje 93% światowego rynku heroiny"
  wolna-polska.pl/wiadomosci/afganistan-kontrola-usa-zaopatruje-93-swiatowego-rynku-heroiny-2014-06

 • wilenski11

  Oceniono 2 razy 2

  policja też musi mieć swoje wyniki, ciekawe jaki jest przelicznik ? 1 znaleziony kilogram = tona przewieziona ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX