Urocza foczka wypoczywa na plaży w Międzyzdrojach. Już stała się gwiazdą

Ta foka najwyraźniej polubiła Międzyzdroje. Nie przeszkadza jej obecność turystów. Na wszelki wypadek czuwa nad nią Błękitny Patrol WWF.

Foka od dwóch dni odwiedza plażę w Międzyzdrojach. Jak pisze lokalny portal 24kurier.pl to zdrowa, około dwuletnia samiczka. Co jakiś czas wychodzi z wody na plażę. Nad jej bezpieczeństwem czuwa Błękitny Patrol WWF. Odgrodził miejsce przebywania foki biało-czerwoną taśmą. 

Foka gwiazdą Międzyzdrojów

Foczka z Międzyzdrojów już stała się atrakcją dla spędzających majówkę nad morzem. Na portalach społecznościowych pojawiają się jej zdjęcia i filmy z udziałem tego uroczego zwierzątka. Na jednym nagraniu widać, że do foczki przyjechała nawet telewizja. 

Jak relacjonowała reporterka TVN24, większość osób zachowuje się odpowiedzialnie, nie podchodzą za blisko.

Jak zachować się, gdy zobaczymy fokę na plaży? Czytaj poniżej.

 

Co robić, gdy spotkamy fokę na plaży?

Po pierwsze: nie każda foka, którą znajdziemy na brzegu, potrzebuje pomocy weterynarzy. Ale o każdej warto powiadomić odpowiednie osoby. Kogo dokładnie?

Wystarczy zadzwonić do Stacji Morskiej w Helu (tel. ratunkowy 601 88 99 40) lub do Błękitnego Patrolu WWF (tel. 795 536 009). Eksperci ocenią stan foki i albo podejmą leczenie, albo zabezpieczą miejsce przebywania zwierzęcia, by nie zbliżali się do niego za bardzo ludzie czy psy.

Jeśli spacerujemy po plaży z psem, musimy uważać, by nie zrobił on krzywdy foce. Szczególną czujność trzeba zachować wiosną, kiedy focze szczenięta pojawiają się na brzegu. Co roku dzięki informacjom od plażowiczów udaje się uratować kilka foczych szczeniąt, które potrzebowały pomocy - informuje helskie fokarium.

Zobacz też: 

Więcej o:
Komentarze (41)
Międzyzdroje. Śliczna foczka wypoczywa na plaży
Zaloguj się
 • faktami_w_morde

  Oceniono 28 razy 24

  a i jeszcze jedno- gdzieś przeczytałam, że foki WYJADAJĄ ryby. Niech sobie pazerna hołota jedno zapamięta: te zwierzęta ŻYWIĄ się rybami, a CZŁOWIEK im WYJADA. Nie odwrotnie. Foki mają do dyspozycji wyłącznie zasoby wód, nie włażą w ogródki, na pola, w hodowle zwierząt hodowlanych. Tylko temu chciwemu człowieczkowi za mało. I bezczelnie sądzi że wyjada. Ziemia należy do wszystkich istot, nie tylko was, żałosne homo głupolo

 • faktami_w_morde

  Oceniono 26 razy 20

  piękna foczusia, śliczna po prostu rozkoszna:) zwierzaki mają w sobie coś rozczulającego. Opieka i ochrona- wyłącznie na to zasługują. Błękitny patrol- szacunek.

 • timsen

  Oceniono 16 razy 12

  Oby tylko przeżyła długi weekend..

 • faktami_w_morde

  Oceniono 15 razy 11

  to jeszcze inna dokładka i analogia- kormorany: niszczy im się gniazda albo tępi, bo wyjadają ryby- a tylko nimi się żywią. Jakoś rybakom kormoran nie wyjada ziemniaków z pola ani świń z chlewa. Złodzieje, prostaki, bufony- ludzie.

 • Bartosz Kawski

  Oceniono 12 razy 8

  Za Szyszki pewnikiem by ja odstrzelili, za przegryzanie sieci rybaka i wybierania sobie miejsc do odpoczynku w miejscach gdzie normalnie nie wystepuje.

 • komuno

  Oceniono 11 razy 5

  Kochany skarb. Oby polactwo-robactwo jej nie skrzywdziło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX